O sprawie Dziewickiego… Przypominamy o oprawie powstańczej

Wczorajszą informację o odejściu Piotra Dziewickiego potwierdził facebookowy profil pierwszej drużyny „Czarna Koszula”. Niestety z przekazu wynika, że to nie koniec. 

Emil Kot, Piotr Dziewicki
Emil Kot i Piotr Dziewicki (fot. Substancja / Wielka Polonia)

– Piotr Dziewicki rozstał się dzisiaj z drużyną. W jutrzejszym spotkaniu ekipę „Czarnych Koszul” poprowadzi tymczasowo Emil Kot wraz z Markiem Chańskim. Pierwszy z nich również podjął decyzję o odejściu z Konwiktorskiej 6. Jednak nastąpi to dopiero po sobotnim meczu z Wartą Sieradz – czytamy na wspomnianym profilu. 

Misji przekonania szkoleniowca, któremu zawdzięczamy awans i zbudowanie fajnego zespołu, do zmiany decyzji podjęli się kibice oraz Stowarzyszenie „Wielka Polonia”.

Stowarzyszenie zapowiada bojkot w razie nie przywrócenia szkoleniowca do sztabu. – W związku z informacją o zakończeniu współpracy między MKS a Piotrem Dziewickim Wielka Polonia podejmuje decyzję, że do czasu spełnienia naszych poniższych postulatów bojkotujemy udział we wszystkich spotkaniach rozgrywanych przy ulicy Konwiktorskiej. Domagamy się przywrócenia Piotra Dziewickiego do roli trenera, Emila Kota jako członka sztabu oraz wprowadzenia przedstawiciela Wielkiej Polonii do zarządu MKS w trybie natychmiastowym.

Sprawę opisała także „Gazeta Wyborcza” i Olgierd Kwiatkowski z „Rzeczpospolitej”. Kwiatkowski na swoim Twitterze jako pierwszy podał informacje o odejściu trenera. – Piotr Dziewicki, podobnie jak wielu innych piłkarzy Polonii, nie chciał się oszukać dyrektorowi Pawłowi Olczakowi, który przejął rolę Króla w klubie (…) Dodam, że poprzedni sezon P. Dziewicki przepracował za darmo, w tym chciał zwrotu kosztów za dojazdy – napisał.

Informację tę potwierdza anonimowe źródło „Gazety” będące blisko klubu z Konwiktorskiej. – Jedna osoba przejęła monopol na władzę nie tylko w klubie, ale i w drużynie, chcąc mieć wpływ na pracę trenera. Tą osobą jest Paweł Olczak. To z jego powodu Dziewicki chce odejść z Polonii.

„Przegląd Sportowy” uważa, że na decyzję „Chrumka” wpływ miały ostatnie wydarzenia transferowe. – Tarcia na linii wiceprezes – trener trwały od kilku tygodni. Dziewicki nie akceptował wszystkich transferów, których dokonał Olczak. Czarę goryczy przelała sprawa Adama Czerkasa. Olczak podpisał z nim kontrakt tylko na trzy treningi tygodniowo, podczas gdy szkoleniowiec chciał mieć zawodnika na pełen kontrakt. Postanowił więc zrezygnować z pracy.

Sami od siebie możemy podziękować sztabowi szkoleniowemu za ogrom pracy. Piotrowi Dziewickiemu za pracę za darmo, oddanie serca i zaangażowanie. Liczymy, że mimo wszystko zmieni swoje zdanie, bo jego miejsce jest tutaj! Jest prawdziwym polonistą i na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Do walki o powrót na szczyt!

Przypominamy o zbiórce na oprawę powstańczą. Pierwszy raz oprawa powstańcza zostanie zaprezentowana na trybunie głównej, liczymy na Waszą hojność i wierzymy że uda nam się stworzyć oprawę jakiej na Polonii jeszcze nie było. Potrzebna kwota to 6500 zł. Numer konta do wpłat (w tytule Powstanie): 81 2490 0005 0000 4000 1454 2666.

Janusz Gancarczyk, w przeszłości gracz m.in. Śląska Wrocław i Polonii Warszawa zasilił szeregi MKS-u Oława. Trzecioligowiec już zgłosił go do rozgrywek.

Źródło: własne / 2×45.infocom.pl / Wielka Polonia / Gazeta Wyborcza / Rzeczpospolita / Przegląd Sportowy

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

9 thoughts on “O sprawie Dziewickiego… Przypominamy o oprawie powstańczej

 1. Jest to jedna wielka żenada i obciach. Podstawowym problemem jest brak kasy, czyli bogatego w rozsądnych granicach i rozsądnego właściciela. Wszytko insze jest tego pochodną. W spór MKS – WP nie jestem w żaden sposób zaangażowany, ale po raz kolejny zwracam uwagę, iż MKS to byt rzeczywisty a WP niesiona entuzjazmem i ambicjami jej wodzów to w swoim postępowania ma twarz biegłego rewidenta „Wiśni”.
  Szkoda mi też Piotra Dziewickiego, który niestety strzelił sobie w oba kolana – który prezes zdecyduje się na przyjęcie kolesia do rooty, który mu w przed dzień ważnego meczu rezygnuje z prowadzenia drużyny. Amen.

 2. Wśród przyjaciół wielu psy zająca zjadły………ta bajka jakże bardzo pasuje do Polonii.
  Można by jeszcze zaśpiewać…..gdzie oni są ci wszyscy nasi przyjaciele eLe eLe eLe eLeeeee….
  Czas przerwać te agonie i wyjąć wtyczke z respiratora :facepalm: a Olczak powinien zagrać w serialu 'Szpital’ role pacjenta, prawdziwego pacjenta :boks:

 3. Rafik67@
  Masz rację, bo zarządzający Klubem w ostatniej chwili „zorientowali się”, że nie ma kasy i wytypowali 4 zawodników do sprzedaży. A tuż przed meczem przedstawili Dziewckiemu jakiś 4 innych kolesi żeby wstawił ich do składu. Nie dziwię się, że Piotr się wkurwił – ale nie zmieniam zdania, iż powinien pojechać dziś z drużyną do Sieradza.
  marek67@
  Turlaj dropsa i zdobądź wreszcie promocję do następnej klasy. Nie dziękuj.

 4. Czy będzie można obejrzeć dzisiejszy mecz na ETV ?
  Moim zdaniem trzeba bojkotować w inny sposób niż nie kupowanie karnetów i biletów jak my nie pomożemy to się wszystko rozpadnie. A jak nie będzie atmosfery w drużynie to dopiero będzie koniec. Swoją drogą Olczak chyba słusznie dostał w morde.

 5. Pytanie to czemu tak slabo a nie czy slusznie. Jakby dostal lepiej to moze by teraz niesiedzial jako lesny dziadek u wladzy….. A tak to jeszcze nic niezbudowalismy a juz sie rozpada…. Nawet nie ma jak wesprzec klubu bo niewiadomo do kogo trafi kapital…. Jest kompletny „burdel”. Lepiej by bylo nawet zaczac rok temu od B-klasy ale bez MKSu, Olczakow etc. itp. Bo tak to predzej czy pozniej i tak od tej B-klasy zaczniemy…..

 6. Mysle ze to ktos juz powinien dawno zrobic tak jak wlasnie ten niejaki „wisnia”. W jakimkolwiek innym klubie przy takich dzialaniach jak robi Olczak przyszla by jakas grupka „powaznych Panow” i wyjasnila jak ma wygladac zdrowe funkcjonowanie klubu od ktorego zalezy zdrowe funkcjonowanie odpowiedzialnego za ten bajzel….

Dodaj komentarz