Dziewicki o transferach Polonii. Kozakiewicz nowym liderem zespołu?

Wywiadu dla „Gazety Wyborczej” udzielił szkoleniowiec „Czarnych Koszul” Piotr Dziewicki. W rozmowie z dziennikiem opowiedział m.in. o nowych graczach naszego klubu.

Grzegorz Arłukowicz
06.08.2014: Grzegorz Arłukowicz (fot. polonia.waw.pl)

Pierwszy scharakteryzowany został Grzegorz Arłukowicz, który od wczoraj jest oficjalnie zawodnikiem Polonii. Dziewicki nie krył zadowolenia z zakontraktowania byłego gracza Jagiellonii Białystok. Zwiększy on rywalizację w środku pola – może grać jako ofensywny i defensywny pomocnik.

„Chrumek” twierdzi w „Gazecie”, że kadra może być jeszcze wzmocniona, bo okienko transferowe trwa do 31 sierpnia. Warunek jest jeden – zawodnikami lepszymi od tych, którymi dysponuje w tej chwili.

Legenda Polonii jest zadowolona z nowych twarzy w drużynie. Według słów trenera zawodnikiem „Czarnych Koszul” został też Michał Steć, który ostatnio grał w Olimpii Zamborów, grający w przeszłości w Białymstoku, Pogoni Siedlce i Chojniczance. Może to oznaczać, że pomocnik jest bliski dojścia do porozumienia i sformalizowania swojej przyszłości.

Trener zdradził także co będzie z Adamem Czerkasem i Mariuszem Ujkiem. Temat byłego napastnika Odry Wodzisław Śląski uciął krótkim stwierdzeniem, że w Polonii nie zagra, natomiast Ujek ma być wzmocnieniem… sztabu szkoleniowego. Wszystko jednak zależy od tego czy zaakceptuje proponowane mu uposażenie.

Dziewicki wypowiedział się także na temat innych piłkarzy, którzy odeszli z Konwiktorskiej. – Wiem kogo ma pan na myśli. Michał Strzałkowski, Wojtek Antczak, Damian Maleszyk czy Adeniyi Lekan to bardzo dobrzy gracze, ale albo wybrali oferty innych klubów, albo nie zmieściliby się w składzie budowanej drużyny. Przyszli mocniejsi. Z bólem serca, ale musieliśmy podjąć decyzję o rozstaniu. Podobnie jak w przypadku wypożyczenia Kacpra Lachowicza. Myślimy o jego rozwoju, chcemy, by się ogrywał, a u nas nie miałby zbyt wielu okazji nawet do zmieszczenia się w meczowej osiemnastce – zdradza trener.

Bartosz Kozakiewicz
Bartosz Kozakiewicz (fot. Lugher77 / dumastolicy.pl)

Dziewickiego cieszy fakt, że okres przygotowawczy został przepracowany w pełni. Teraz trzon drużyny tworzą zawodnicy, którzy wywalczyli mistrzostwo IV ligi. W III lidze szczególnie liczy na liderów wiosny (Piotr Augustyniak, Marcin Kruczyk, Adrian Ligienza, Dominik Lemanek) oraz Bartosza Kozakiewicza, który ze względu na kontuzję nie mógł wiosny zaliczyć do udanych (zagrał zaledwie 58 minut w dwóch spotkaniach „Czarnych Koszul”).

„Chrumek” nie stawia jasno celów przed zespołem. Odpowiedź na co stać Polonię da runda jesienna. – Chcemy zaspokoić własne apetyty. A my jak zawsze jesteśmy bardzo głodni. Po to się gra, by zwyciężać. W ekstraklasie gra się po to, by zdobyć mistrzostwo Polski, a my gramy o awans. Pierwsza runda zweryfikuje, na co nas w tej lidze stać – powiedział „Wyborczej” Dziewicki.

Polonia w sobotę zagra z Wartą Sieradz. Wyjazdowe spotkanie może być trudne. Warta w III lidze spisywała się jesienią w tamtym sezonie świetnie. Wszystko zweryfikuje boisko.

Zachęcamy kibiców Polonii do zamówienia relacji SMS z wyjazdowego meczu piłkarzy „Czarnych Koszul” z Warta Sieradz (sobota 9 sierpnia, godz. 17.00). Dochód z serwisu zasili podopieczną kibiców Polonii w warszawskim ZOO, czarną jaguarzycę Beatę. Serwis dostępny jest w dwóch taryfach:

  • Jeśli chcesz otrzymać 3 SMS-owe meldunki z meczu piłkarzy Polonii z Warta Sieradz, wyślij SMS o treści MECZ.0908 na nr 72480. Koszt usługi to 2,46 zł. Serwis obejmuje 3 SMS-y w trakcie spotkania.
  • Jeśli chcesz otrzymać 1 SMS-owy meldunek po meczu piłkarzy Polonii z Warta Sieradz wyślij SMS o treści MECZ.0908 na nr 71480. Koszt usługi to 1,23 zł. Serwis obejmuje wysłanie 1 SMS-a z wynikiem spotkania.

Historycy Dumy Stolicy i Ośrodek Kibice Razem Warszawa prowadzą promocyjną sprzedaż nowej książki pana Juliusza Kuleszy „Zakazane gole. Futbol okupowanej Warszawy”. Publikacja traktuje o konspiracyjnych rozgrywkach piłkarskich podczas II wojny światowej, tematyka ściśle wiąże się z wystawą „Futbol niezwyczajnych dni – sport w okupowanej Warszawie”.

Dla pierwszych dziesięciu osób przewidujemy specjalny rabat – cenę w wysokości 25 złotych. Kolejni zapisani będą mogli nabyć książkę za 29 złotych (cena okładkowa to 39 złotych). Prosimy zapisywać się w tym temacie. Książki będzie można odebrać na meczach lub po uprzednim umówieniu (najlepiej poprzez wiadomość prywatną) w biurze przy ul. Andersa 29 [temat na forum].

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / Historycy Dumy Stolicy / Emeriten Gang

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Dziewicki o transferach Polonii. Kozakiewicz nowym liderem zespołu?

  1. Mam pytanie do trenera czy mogł by ktos mu zadac
    Czy to jest decyzja trenera o wykluczeniu Michał Strzałkowskego, Wojtek Antczaka, Damian Maleszyka czy Adeniyi Lekan i nie tylko bo jest ich wiecej o ktorych sie nie pisze i czy jest pewny ze by sie nie zalapali do pierwszego skladu w III lidze, i co na to kibice?
    pozdrawiam

Dodaj komentarz