Strona oficjalna Polonii poinformowała o pierwszym wzmocnieniu „Czarnych Koszul”. Będzie nim wychowanek Akademii Krzysztof Możdżonek.

Krzysztof Możdżonek

Krzysztof Możdżonek

Możdżonek to pomocnik z rocznika ’96 (od trenera Łukasza Chmielewskiego). Reprezentant Polski do lat 18 w czerwcu przebywał na testach w I-ligowej Chojniczance Chojnice.

Przedstawicielom klubu udało się zakontraktować sparing z zespołem z Ligat ha’Al (izraelska ekstraklasa) Hapoel Ra’anana. Po pierwszym sparingu z zespołem Cracovii Kraków, który planowany jest na 12 lipca na stadionie przy ulicy Kałuży, 18 lipca zawodnicy „Czarnych Koszul” zagrają mecz z drużyną z Izraela.

Rozgrywki III ligi gr. łódzko – mazowieckiej wystartują w weekend 9 – 10 sierpnia. Z ligi obligatoryjnie spadnie cztery ostatnie zespoły, chyba że awans do II ligi uzyska mistrz tej klasy. Wówczas zdegradowane zostaną trzy drużyny.

III liga zakończy rozgrywki jesienne najprawdopodobniej pod koniec listopada. Właśnie wtedy mają zostać rozegrane kolejki z rundy wiosennej. Ustalono także, że rozgrywki III ligi, w których wystartują: Broń Radom, Pilica Białobrzegi i Radomiak Radom – liczyć będą 18 drużyn. Z ligi spadną cztery ostatnie zespoły, chyba że ich liczba zmniejszy się o jedną drużynę (wersja najbardziej optymistyczna). Nastąpi to wówczas, jeśli mistrz III ligi łódzko – mazowieckiej uzyska (po barażach) awans do II ligi.

MKS Kutno przestał istnieć i jego trzecioligowa licencja jest na sprzedaż – informuje portal eku24.net. Pieniądze ze sprzedaży mają pokryć długi starego klubu. Jednocześnie powstał nowy klub KS Kutno, który w najbliższym sezonie będzie występował w skierniewickiej klasie okręgowej. Trzecioligową licencję „Miejskich” w najbliższych dniach odkupić ma MUKS Unia Warszawa (głównym trenerem jest Piotr Mosór, bramkarzy szkoli były golkiper Polonii Piotr Wojdyga).

Dziś odbędzie się w kościele parafialnym przy ulicy Ostrobramskiej w Warszawie o godz. 12 odbędzie się pogrzeb Marka Jakóbczyka. Były gracz „Czarnych Koszul” zmarł na raka 27 czerwca w wieku ledwie 44 lat.

Śląsk Wrocław poinformował, że Mariusz Pawełek związał się z wrocławskim klubem dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok. Antoni Łukasiewicz natomiast podpisał z Arką Gdynia roczny kontrakt. Tomasz Wełna będzie testowany przez Stomil Olsztyn. Zawodnik przez ostatnie pół roku grał w Puszczy Niepołomice.

Źródło: własne / Śląsk Wrocław / Arka Gdynia / eku24.net / Polonia Warszawa / Gazeta Wyborcza / Stomil Olsztyn