Polonia z licencją na III ligę! Łączeni z Polonią sprawdzani w I lidze… Czerkas wolnym graczem

Na posiedzeniu w dniu 25 czerwca 2014 r. Komisja ds. Licencji Klubowych dla Klubów III ligi rozpatrzyła wnioski złożone przez kluby mające siedzibę na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego i podjęła następujące decyzje:

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej MZPN
Mazowiecki Związek Piłki Nożnej

Licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach III ligi w sezonie 2014/2015 bez żadnych sankcji i nadzorów otrzymały następujące kluby:

 • Polonia Warszawa
 • Legia Warszawa
 • Start Otwock
 • Pogoń Grodzisk Mazowiecki
 • Omega Kleszczów
 • Ursus Warszawa

Licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach III ligi w sezonie 2014/2015 z nadzorem infrastrukturalnym otrzymał klub Zawisza Rzgów.

Licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach III ligi w sezonie 2014/2015 z nadzorem finansowym otrzymał klub Sokół Aleksandrów Łódzki.

W stosunku do klubu KS Paradyż podjęto decyzję o umorzeniu postępowania w związku z pismem dotyczącym rezygnacji z awansu i wycofaniem wniosku o przyznanie licencji uprawniającej do gry w III lidze.

Licencji do gry w rozgrywkach III ligi na sezon 2014/2015 nie otrzymały następujące kluby :

 • KS Warta Sieradz – naruszenie kryterium finansowego określonego w par 12 Uchwały.
 • WKS Wieluń – naruszenie kryterium prawnego określonego w par 5.1.1, par 5.1.2 oraz kryterium infrastrukturalnego określonego w par 9.1.13.
 • Świt Nowy Dwór Mazowiecki – naruszenie kryterium prawnego określonego w par 5.1.1, par 5.1.2
 • GKP Targówek – naruszenie kryterium prawnego określonego w par 5.1.1, par 5.1.2 oraz par 5.1.4

Reasumując – drużyny posiadające licencje, formalnie pewne gry w trzeciej lidze to: Radomiak Radom, Pelikan Łowicz, Ursus Warszawa (w przypadku braku awansu do II ligi), Broń Radom, Legia II Warszawa, MKS Kutno (o ile nie wycofa się z powodu problemów finansowych), Omega Kleszczów, Pilica Białobrzegi, Lechia Tomaszów Mazowiecki, Start Otwock, Pogoń Grodzisk Mazowiecki (w przypadku wywalczenia awansu przez Ursus), ŁKS Łódź, Polonia Warszawa, Pogoń II Siedlce. Trzecia liga ma liczyć 18 drużyn, obligatoryjne spadają cztery z nich, trzech spadkowiczów może być przy awansie mistrza ligi do II ligi (także będzie rozgrywać baraże o awans do II ligi) liczba spadkowiczów może być powiększona o spadkowiczów z II ligi (maksymalnie dwie lub trzy drużyny: Znicz Pruszków i Legionovia oraz Ursus – w przypadku awansu), więc maksymalnie spadnie siedem drużyn. W sezonie 2016/17 ma nastąpić reforma trzeciej ligi – zmniejszenie jej do czterech grup.

Radni wszystkich klubów radnych w Radzie m. st. Warszawy podpisali się pod Interpelacją do Prezydent Warszawy w sprawie wsparcia dla Polonii Warszawa do czasu uregulowania spraw własności Klubu i pozyskania strategicznego sponsora. Poniżej publikujemy treść pisma:

Szanowna Pani Prezydent,

My, niżej podpisani radni m.st. Warszawy, zwracamy się do Pani z prośbą o udzielenie pomocy Klubowi Sportowemu „Polonia” Warszawa.

Polonia to jeden z symboli Warszawy. Losy tego najstarszego klubu stolicy, o przeszło 100-letniej tradycji, ściśle wiążą się ze wszystkimi, ważnymi wydarzeniami w historii naszego miasta. Dziś, mimo znakomitych wyników sportowych i awansu do III ligi klub znajduje się w ciężkiej sytuacji finansowej.

Polonia przetrwała, tylko dzięki ofiarności i zaangażowaniu Warszawiaków, jej kibiców i sympatyków, którzy – często z emerytur i skromnych pensji – składali się w mijającym sezonie na utrzymanie drużyny. Mimo tego realne jest zagrożenie, iż bez dalszej życzliwości i pomocy władz Warszawy, Polonia ulegnie sportowej i społecznej marginalizacji.

Aby tak się nie stało, za absolutnie kluczowe i niezbędne uważamy umożliwienie odradzającej się wysiłkiem zwykłych Warszawiaków Polonii Warszawa rozgrywanie meczów na jej historycznym stadionie przy. ul. Konwiktorskiej 6, stanowiącym obecnie własność miasta.

Polonia powinna móc dalej korzystać z tego obiektu, na którym pierwszy mecz rozegrała już w sierpniu 1928 roku na preferencyjnych zasadach, jakie obowiązywały w poprzednim sezonie. Przynajmniej do czasu powrotu klubu do ekstraklasy.

To Pani Prezydent ma w ręku wszelkie instrumenty i środki, które mogą dziś wspomóc drużynę „Dzieci Warszawy”. Zaniechania w tej kwestii mogą doprowadzić do upadku jednego z najważniejszych symboli Warszawy, co byłoby całkowicie niewybaczalne.

Pojawiły się informacje dotyczące zawodników, których niedawno łączono z Polonią. Serwis 90minut.pl twierdzi, że Legionovia Legionowo nie przedłużyła umowy z Adamem Czerkasem. Beniniaminek I ligi, Pogoń Siedlce, sprawdzi natomiast Damiana Jaronia Macieja Tataja, którzy reprezentowali barwy Motoru Lublin.

Yahiya Diemé
Yahiya Diemé (fot. Luchciński / ksppolonia.pl)

Po południu Tataj sformalizował swoją przyszłość. W najbliższym sezonie będzie piłkarzem beniaminka pierwszej ligi Pogoni Siedlce.

Mateusz Michalski, który po spadku Polonii występował w Bytovii Bytów jest obecnie testowany w Ruchu Chorzów. Z „Niebieskich” wyrzucić chcą Macieja Sadloka. – Z rozmowy z Mariuszem Klimkiem (doradcą zarządu Ruchu ds. sportowych – przyp. red. „GW”) dowiedziałem się, że mam sobie szukać nowego klubu, więc to zrobiłem – powiedział „Gazecie Wyborczej” Sadlok. Były stoper „Czarnych Koszul” przeszedł wczoraj testy medyczne w krakowskiej Wiśle.

Odnalazł się Yahiya Diemé! Trenuje na boisku JUW-e Jaroszowice z GKS-em Tychy. Adam Kokoszka zostanie w Śląsku? Jak dowiedział się „Fakt”, działacze Beitaru Jerozolima zrezygnowali z zatrudnienia polskiego obrońcy. – Wygląda na to, że nie będę grał w Beitarze. Negocjowaliśmy, ale ostatecznie temat upadł. Tym bardziej dziwią mnie doniesienia izraelskich mediów, bo nawet nie poleciałem tam na rozmowy – mówi „Faktowi” Kokoszka.

Źródło: własne / GKS Tychy /  Fakt / 90minut.pl / Ruch Chorzów / Gazeta Wyborcza / SportSiedlce.pl / Broń Radom

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

8 thoughts on “Polonia z licencją na III ligę! Łączeni z Polonią sprawdzani w I lidze… Czerkas wolnym graczem

 1. NO długo trzeba było czekać na tą licencje.

  Na tych na preferencyjnych zasadach wynajmu obiektu od miasta klub powinien mieć okazję funkcjonować do czasu dotarcia do ekstraklasy gdzie tylko niestety są porządne pieniądze w polskiej piłce. Choć i potem jakiejś radykalnej podwyżki być nie powinno bo jakiś super nowoczesny ten nasz stadion nie jest.
  Dobrze że radni(wiadomo wybory) zdobyli się na taki gest, dobrze by było żeby jeszcze kiedyś(mam nadzieję że w zbliżającej się nowej kadencji) się razem podpisali pod wnioskiem o kasę i budowę nowoczesnego funkcjonalnego obiektu przy K6.

  1. Polonia powinna podpisać z miastem umowę dzierżawy na powiedzmy 25 lat bez względu na to na jakim poziomie będzie mieć swoje drużyny, z opcją, ze w przypadku awansu do Eklapy miasto będzie mieć jakiś procent z opłat od C+.

   Kuć żelazo póki gorące.

  2. Co do stadionu to trzeba ogłosić otwarty konkurs na koncepcję, mieć swoją propozycję i dopiero wtedy z nią iść do miasta po prośbie. Tak to jest rozmowa o niczym.

Dodaj komentarz