Polonia gra z Mazurem. Stokowiec nie zbawił Lubina!

Dziś Polonia zagra z Mazurem Gostynin. Nasi dzisiejsi rywale zajmują 17 miejsce w tabeli IV ligi (wyprzedzają ostatniego Amatora Maszewo). 

Wojciech Antczak
Antczak w meczu z Mazurem (fot. Tadeusz Janiec / dumastolicy.pl)

Jesienią poloniści pokonali rywali 2:0 (bramki strzelił wtedy Wojciech Antczak). W dzisiejszym spotkaniu Piotr Dziewicki może dać szansę kolejnemu wychowankowi akademii – Sebastianowi Szewczykowi.

Poznaliśmy spadkowiczów z T-Mobile Ekstraklasy. W przyszłym roku w gronie najlepszych zabraknie łódzkiego Widzewa i Zagłębia Lubin. Oznacza to, że kilku byłych polonistów spadnie z ligi. Pierwsi z degradacją musieli pogodzić się Widzewiacy, a w ich składzie Patryk Mikita. Wczoraj ta sztuka udała się również zespołowi z Lubina. Piotr Stokowiec nie zdołał uratować ligi dla „Miedziowych”. Wraz z nim grono najlepszych opuszcza trójka expolonistów: Đorđe Čotra, Łukasz Piątek Miłosz Przybecki.

Piotr Świerczewski dołączył do sztabu szkoleniowego Znicza Pruszków. Były reprezentant Polski pojawił się na ławce pruszkowskiego drugoligowca już we wczorajszym spotkaniu z Radomiakiem. Świerczewski był już trenerem Znicza wiosną 2011 roku. W sezonie 2012/13 prowadził także Motor Lublin. Drugim trenerem będzie były szkoleniowiec „Czarnych Koszul” Tomasz Strejlau.

Qəbələ FK, którego zawodnikiem jest Dawid Pietrzkiewicz, przegrał w rzutach karnych 2-3 z Neftçı Baku w finale Pucharu Azerbejdżanu. W regulaminowym czasie gry padł wynik 1-1 (0-0, 1-1, 1-1). Polski bramkarz znalazł się poza kadrą na to spotkanie.

Krzysztof Nykiel przedłużył dzisiaj o rok kontrakt z Cracovią. Jego poprzednia umowa obowiązywała do końca czerwca. – Cracovia to klub bliski memu sercu, dlatego cieszę się, że będę dalej mógł reprezentować jej barwy – powiedział były polonista tuż po złożeniu podpisu pod nową umową.

Źródło: własne / 90minut.pl / Cracovia / Polonia Warszawa

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

3 thoughts on “Polonia gra z Mazurem. Stokowiec nie zbawił Lubina!

Dodaj komentarz