O meczu z Węgrowem. Zapraszamy na Mławiankę. Problemy ze Skokiem?

Na stronie „Głosu Węgrowa i okolic” możemy zapoznać się z krótką relacją dotyczącą spotkania pomiędzy miejscowymi Czarnymi i warszawską Polonią.

Adeniyi Lekan
Adeniyi Lekan w meczu z Czarnymi Węgrów (fot. Daniel Es FOTO)

Polonia Warszawa nie pozostawiła węgrowianom złudzeń. Co prawda podopieczni Roberta Parzonki potrafili stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji, udało się nawet zdobyć bramkę, lecz to nie wystarczyło by powalczyć chociaż o remis. W pierwszej połowie Czarni stracili dwie bramki, co dało sygnał, że Polonia nie pozwoli sobie odebrać kolejnych punktów. W węgrowskich zawodnikach widać było zaangażowanie, zgodnie z tym co mówił przed spotkanie trener zespołu, nie zabrakło motywacji. Czego zabrakło? Z pewnością umiejętności, które u Polonii wynikają chociażby z możliwości finansowych. Po przerwie Czarni stracili jeszcze dwie bramki i spotkanie, choć przegrane, zakończyło się w miłej sportowej atmosferze.

Zapraszamy na mecz „Czarnych Koszul” z Mławianką Mława (17 maja o 19:11). Informujemy, że kasy z biletami na to spotkanie otwarte będą w:

  • czwartek 17-20
  • piątek 16-20
  • sobota 12-20

Nie trzeba nikogo mobilizować. Goście z Mławy zapowiadają swój przyjazd! Podczas meczu można zakupić magazyn „Czarne Koszule”.

Kibiców, którzy nie mogą przybyć Sobotę mecz Polonii z Mławianką (godz. 19:11), zachęcamy do zamówienia relacji SMS z tego spotkania. Dochód z serwisu zasili podopieczną kibiców Polonii w warszawskim ZOO, czarną jaguarzycę Beatę. Serwis dostępny jest w dwóch taryfach:

  • Jeśli chcesz otrzymać 3 SMS-owe meldunki z meczu piłkarzy Polonii z Mławianką, wyślij SMS o treści MECZ.1705 na nr 72480. Koszt usługi to 2,46 zł. Serwis obejmuje 3 SMS-y w trakcie spotkania.
  • Jeśli chcesz otrzymać 1 SMS-owy meldunek po meczu piłkarzy Polonii z Mławianką, wyślij SMS o treści MECZ. 1705 na nr 71480. Koszt usługi to 1,23 zł. Serwis obejmuje wysłanie 1 SMS-a z wynikiem spotkania.

Polonia w rankingu klubowym UEFA zajmuje 270 miejsce. Cały ranking tutaj.

Dzisiejsza „Rzeczpospolita” pisze o Skoku Wołomin (jednym ze sponsorów MKS-u). SKOK–i są w tarapatach. Sytuację w Wołominie bada nie tylko KNF, ale też CBŚ i ABW. Jeśli kasy nie poradzą sobie z toksycznymi aktywami, kłopot mogą mieć politycy – czytamy w artykule.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie defraudacji pieniędzy Wołomina. – W ciągu kilkunastu dni będziemy dokonywać zatrzymań w tej sprawie – mówi „Businessweekowi” oficer ABW, który zajmuje się śledztwem w sprawie Skok Wołomin. Więcej w najnowszym numerze Bloomberg Businessweek (link tutaj)

Łukasz Smolarow i Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

Piotr Stokowiec został nowym trenerem Zagłębia Lubin. Zastąpił na tym stanowisku Oresta Lenczyka. – Objęcie pierwszej drużyny przez Piotra Stokowca to więcej niż zmiana trenera. To wprowadzenie i konsekwentna realizacja idei jeden klub – jedna koncepcja, co oznacza ścisłą współpracę sztabu pierwszej drużyny z akademią piłkarską. Stawiamy na większą niż dotychczas obecność wychowanków klubu w pierwszym składzie oraz skuteczny skauting na terenie Polski. To projekt na lata – powiedział prezes Zagłębia Tomasz Dębicki.

Misją Stokowca, który do niedawna pracował w Jagiellonii Białystok, jest utrzymanie finalisty Pucharu Polski w Ekstraklasie. Zespół traci 4 punkty do bezpiecznego 14 miejsca. W realizacji celu „Stokiemu” mogą pomóc „starzy znajomi” z Polonii: Đorđe Čotra, Łukasz Piątek i Miłosz Przybecki, którzy wraz z młodym trenerem pracowali przy Konwiktorskiej podczas ostatniego sezonu „Czarnych Koszul” w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Źródło: własne / Zagłębie Lubin / UEFA / Emeriten Gang / Głos Węgrowa i okolic / Mławianka / Rzeczpospolita

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “O meczu z Węgrowem. Zapraszamy na Mławiankę. Problemy ze Skokiem?

Dodaj komentarz