Polonia wygrywa z Węgrowem

Polonia umacnia się na pozycji lidera IV ligi mazowieckiej. Podopieczni Piotra Dziewickiego w niedzielę pewnie pokonali na wyjeździe Czarnych z Węgrowa 4:1.

Pierwszą bramkę w 38 minucie zdobył Piotr Augustyniak, który głową sfinalizował podanie Dominika Lemanka. Podwyższył w 43 minucie Adrian Ligienza. Były zawodnik Avii Świdnik celnie trafił po podaniu Adama Grzybowskiego.

Po przerwie trzecią bramkę dla polonistów dołożył Marcin Kruczyk. W 50 minucie Lemanek uderzył na bramkę gospodarzy, golkiper „wypluł” ją przed siebie, a prezent wykorzystał najbliżej stojący Kruczyk. W 71 minucie po raz pierwszy od meczu z Błękitnymi Raciąż skapitulował Paweł Błesznowski. Rywale przeprowadzili szybką kontrę, którą zakończyli w polu karnym Polonii. Wynik spotkania ustalił w 82 minucie Lemanek, którzy pokonał bramkarza gospodarzy bezpośrednio z rzutu wolnego.

11.05.2014
Czarni Węgrów – Polonia Warszawa 1:4 (0:2)
bramki: Piotr Augustyniak 38, Adrian Ligienza 43, Marcin Kruczyk 50, Dominik Lemanek 82

Polonia: Paweł Błesznowski – Adam Grzybowski Ż, Aleksander Fogler, Piotr Augustyniak, Dawid Klepczyński (46. Adeniyi Lekan) – Adrian Ligienza (50. Piotr Tyburski), Wojciech Antczak – Dominik Lemanek, Mateusz Gliński, Mateusz Sołtys (60. Bartosz Kozakiewicz) – Marcin Kruczyk (85. Michał Strzałkowski).

Źródło: własne / Polonia Warszawa