Z Amatorem na Konwiktorskiej? Komunikaty „Wielkiej Polonii”

Już w piątek Polonia zagra z Amatorem Maszewo. Najprawdopodobniej spotkanie zostanie rozegrane na Konwiktorskiej 6. Sprawę bada „Gazeta Wyborcza”.

Marcin Kruczyk
Marcin Kruczyk w meczu z Amatorem Maszewo (fot. MJPhoto)

Z prośbą o przeniesienie meczu do Warszawy wystąpili nasi rywale – mówi „GW” Adam Drygalski. – Być może tamtejszy stadion i jego infrastruktura nie pozwala im na organizację spotkania. Na pewno nie powinni bać się najazdu kibiców, bo nie udostępnili nam jako gościom puli wejściówek. Ale my chętnie pomożemy w organizacji. Na razie Amator załatwia wszystkie papiery w związku, a jest coraz mniej czasu – tłumaczy.

Przeciwnicy są jednak innego zdania. – Ale my chcemy grać u siebie – przekonuje w „Wyborczej” kierownik sportowy Amatora Marek Muszyński. – To Polonia naciska, by mecz odbył się u niej. Rozmowy zaczęliśmy jeszcze przed świętami. A nam już wszystko jedno, gdzie zagramy. I tak lecimy z ligi. Ale zrobiło się straszne zamieszanie – dodaje.

Jeśli mecz odbędzie się w Warszawie nie będzie imprezą masową. Oglądnie go zaledwie 999 osób. Decyzja zapadnie w środę.

Na koniec dwa komunikaty od „Wielkiej Polonii”. Najpierw oświadczenie „Wielkiej Polonii” podpisane przez Krzysztofa Górniaka (v-ce prezes zarządu stowarzyszenia):

Stowarzyszenie Wielka Polonia pragnie przypomnieć co następuje:

 1. Chcemy zjednoczyć siły całej społeczności w jednym podmiocie. Nigdy nam nie zależało na tym, by było to koniecznie nasze Stowarzyszenie. Jeżeli MKS jest gotów otworzyć swoje struktury na wszystkich wartościowych ludzi jakich mamy w środowisku, to jest to rozwiązanie przez nas jak najbardziej akceptowalne. Umożliwienie wstępowania do MKS musi być jednak niezwłoczne i bezwarunkowe tj. każdy członek społeczności polonijnej deklarujący wolę pracy na rzecz klubu zostanie do niego przyjęty na prawach członka zwyczajnego i bez zbędnej zwłoki. Tylko taką opcję będziemy traktować jako realizację naszego postulatu zgłoszonego na spotkaniu w dniu 16 kwietnia.
 2. Niezwłocznie należy zarejestrować MKS w KRS i zwołać Walne Zebranie w celu zmiany statutu i i wprowadzenia niezbędnych zapisów do dalszej działalności. Bez tego MKS nie może funkcjonować, a zaniedbanie tego może prowadzić do poważnych konsekwencji.
 3. Jeżeli MKS nie ma woli otwarcia to alternatywnym rozwiązaniem jest przekazanie sekcji do spółki z o.o. non profit, której właścicielem będzie otwarte i skupiające całą społeczność Stowarzyszenie Wielka Polonia.
 4. Dalsze funkcjonowanie w modelu, w którym społeczność utrzymuje klub nie mając na niego wpływu jest nie do zaakceptowania. Rozwiązanie, w którym piłkarze mieliby pozostawać piłkarzami MKS, ale większość ich uposażeń wyprowadzone byłoby do firmy zewnętrznej budzi nasze wątpliwości. Nie widzimy w nim sensu biznesowego, bo wydatnie utrudnia to podpisywanie profesjonalnych kontraktów oraz komplikuje przejrzystość wpływów z transferów. Wiemy, że ani miasto ani polskie władze piłkarskie nie będą przychylnie nastawione do takiej koncepcji prowadzenia klubu i mogą uniemożliwić funkcjonowanie Polonii w takiej formie.
Wielka Polonia
Wielka Polonia

Wielka Polonia, spośród grona swoich członków oraz sympatyków klubu, poszukuje kandydatów na stanowiska:

 • Rzecznika Prasowego
 • członka Zespołu Komunikacji WP

Rzecznik Prasowy będzie koordynował całość komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, w tym:

 • tworzenie treści komunikatów, przy wsparciu i porozumieniu z zarządem WP
 • utrzymywanie bazy danych dziennikarzy sportowych i utrzymywanie relacji z nimi
 • zarządzanie stałymi kanałami komunikacji (newsletter, strona www, forum, media społecznościowe itp.)
 • współpraca z zespołem medialnym MKS-u
 • komunikacja ze wszystkimi grupami Społeczności Polonijnej: kibice, rodzice, zawodnicy, sponsorzy, społeczność lokalna itp.
 • inne obowiązki z obszaru komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej.

Jeśli ze względu na brak czasu nie jesteś w stanie starać się o stanowisko Rzecznika Prasowego, ale masz doświadczenie z obszaru dziennikarstwa, public relations, social media – TAKŻE zapraszamy do udziału w tworzeniu Zespołu.

Kandydatów zarówno na Rzecznika jak i członka Zespołu Komunikacji WP prosimy o przesłanie:

 1. życiorysu
 2. krótkiego opisu obszaru, którym chciałabyś/chciałbyś się zająć
 3. wymiaru czasowego w jakim możesz się zaangażować.

Praca ma charakter społeczny – w formie wolontariatu (na życzenie otrzymasz potwierdzenie na oficjalnym dokumencie).

Mail kontaktowy: deklaracje@wielkapolonia.pl

„Fakt” pisze o Adrianie Mierzejewskim i jego konflikcie z selekcjonerem Adamem Nawałką. Czy Mierzejewski podpadł Nawałce? To pytanie z jednej z ramek. Wtajemniczeni twierdzą, że już na pierwszym zgrupowaniu spóźnił się na jeden z treningów. Nawałka nie zamierza tego komentować, twierdzi, że nie ma wielkiego znaczenia, że piłkarz kiedyś postąpił, jak nie lubi, ale na Szkocję go nie powołał.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / Wielka Polonia / Fakt

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

7 thoughts on “Z Amatorem na Konwiktorskiej? Komunikaty „Wielkiej Polonii”

 1. Nie jestem zgredem jak np:Yanek, nie mam też UDARU jak niektórzy:) (na szczęscie), ale pamiętam jesienią mecz wyjazdowy u Nas?( BZURA CHODAKÓW)…i było 25000 (około) ..karnety, i bilety…dziś?….tak brak tego wspólnego porozumienia.
  I co ciekawe Oni nie chcieli to Tylko na naszą prośbę….. ograniczenia MASAKRA… 🙄 🙄

 2. Pytanie, czy w takim przypadku nie można zorganizować dwóch imprez nie masowych po 999 osób, jedna na trybunie głównej, druga na kamiennej(obie trybuny są od siebie odgrodzone jak w Auschwitz). Oczywiście to kwestia do rozważenia na przyszłość w takich przypadkach.

Dodaj komentarz