Polonia goni Wyszków, którego opuścił Bóg!

„Czarne Koszule” po ekscytującym meczu zrewanżowały się Błękitnym Raciąż. Poloniści przy porywistym wietrze i „aptekarskim” arbitrze wbiła rywalom jedną bramkę więcej i zmniejszyła stratę do Bugu do jednego punktu. 

Mecz lepiej rozpoczęli Błękitni, którzy w 3 minucie mogli wyjść na prowadzenie. W sytuacji „sam na sam” zawodnik gości nie trafił w bramkę. W odpowiedzi w 7 minucie Dominik Lemanek trafił z rzutu wolnego w słupek. W 13 minucie Adeniyi Lekan podał do Patryka Strusa, który wbiegł w pole karne i podał do Michała Strzałkowskiego. Najlepszy strzelec „Czarnych Koszul” nie trafił czysto w piłkę, a dobita Mariusza Ujka trafiła w boczną siatkę. W 18 minucie Lemanek podał do „Strzały”, który umieścił piłkę w siatce rywali. Na następną akcję Polonii czekaliśmy do 41 minuty, strzał z rzutu wolnego Adriana Ligienzy zatrzymał się na słupku bramki Raciążan.

W 50 minucie Lemanek podał z rzutu wolnego, ale głowa Ujka została sparowana przez rezerwowego bramkarza gości. W 60 minucie Strzałkowski po raz trzeci „obił” słupek bramki Błękitnych. Chwilę później Lemanek miał dwie prawie identyczne sytuacje, po jego strzałach piękne interwencje golkipera nie wpływały na stan rywalizacji. W 75 minucie indolencję strzelecką polonistów skarcili Raciążanie. Po podaniu z rzutu rożnego padła bramka dla gości. Gospodarze mieli szansę na powtórne wyjście na prowadzenie w 80 minucie. Mateusz Gliński podał do Marcina Kruczyka, który tego wieczoru nie błyszczał. Na całe szczęście w 86 minucie Lekan zdecydował się na uderzenie z dystansu, po którym Polonia znów wyszła na prowadzenie. W 90 minucie „Czarne Koszule” mogły podwyższyć, ale ostatni w tym meczu strzał Lemanka nie zmienił wyniku.

05.04.2013
Polonia Warszawa – Błękitni Raciąż 2:1 (1:0)
bramki: Michał Strzałkowski 18, Adeniyi Lekan 86

Polonia: Paweł Błesznowski – Adeniyi Lekan Ż, Aleksander Fogler (78. Tony Chukwuemeka), Piotr Augustyniak, Dawid Klepczyński – Wojciech Antczak, Adrian Ligienza – Dominik Lemanek (90. Mateusz Sołtys), Mariusz Ujek Ż, Patryk Strus (71. Mateusz Gliński Ż) – Michał Strzałkowski (64. Marcin Kruczyk)

Źródło: własne

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz