Comarch oficjalnie z Polonią. Polonia rozwiąże umowę z Litunem

Dziś w warszawskim hotelu InterContinental odbyła się prezentacja nowego sponsora „Czarnych Koszul”. Na rękawkach koszulek pojawi się awizowane kilka dni temu logo firmy Comarch. 

Comarch Dominik Lemanek Aleksander Fogler
Comarch z Polonią (fot. polonia.waw.pl)

Dostałem prośbę od Polonii, żeby pomagać. Wstępnie powiedziałem, ze tak, ale coś się słabo upominali. Ale mówię zupełnie na poważnie. Przyjaźń między kibicami jest duża, na pewno miłym akcentem jest pomóc – powiedział prezes i założyciel Comarchu profesor Janusz Filipiak na zaprezentowanym filmie podczas wtorkowej konferencji.

O naszej decyzji nie zdecydowała tylko wieloletnia przyjaźń między oboma klubami i jej kibicami. Nasze wsparcie ma nie tylko wymiar finansowy, ale też moralny. To, że państwo podjęliście dzieło budowy w sposób organiczny, przywraca wiarę w podstawowe wartości sportowe. W sporcie nie chodzi tylko o to, żeby zdobywać mistrzostwa, osiągać najwyższe cele, ale to jest również szkoła kształtowania charakterów. Oczywiście oklaskiwani są ci, co zajmują pierwsze miejsce, ale czasami ważniejsze jest to, żeby pokonywać własne ograniczenia – powiedział z kolei Paweł Prokop wiceprezes Comarchu, przewodniczący Rady Nadzorczej Cracovia SSA.

Wagę umowy podkreślił Adam Drygalski, który stwierdził, że to krok naprzód. Sponsor, który jest rozpoznawalny i ma wyrobioną markę może pomóc Polonii medialnie.

O kilku aspektach umowy powiedział także Paweł Olczak. – Już w poprzednim roku podpisaliśmy umowę o współpracy grup młodzieżowych. Gramy sparingi, jeździmy razem na obozy. Niedawno zwróciliśmy się o pomoc do pana profesora Filipiaka. Dostaliśmy odpowiedź pozytywną. Firma Comarch będzie obecna na naszych koszulkach w rundzie wiosennej tego sezonu i jesiennej kolejnego. Dziękujemy za pomoc, bo to jest pomoc wymierna w trudnej chwili dla naszego klubu. W sprawie umowy wymiany zawodników, to jesteśmy realistami. W tej chwili gramy w IV lidze, to nie są atrakcyjne warunki do gry dla piłkarzy, którzy mają kontrakty z Cracovią, a którzy nie mieszczą się w pierwszym zespole. Sądzę, że jak będziemy wyżej, to możliwości wypożyczania się pojawią.

W zimowym okienku transferowym do Polonii dołączyło pięciu nowych zawodników: Mariusz Ujek, Dominik Lemanek, Mateusz Gliński, Adam Grzybowski i Adrian Ligienza. Blisko podpisania kontraktów są Piotr Augustyniak i Tony Uzoma Chukwuemeka (obydwaj grali ostatnio w Bugu) oraz Adeniyi Lekan, który czeka na rozwiązanie umowy z Concordią Piotrków Trybunalski, bo klub zalega mu pieniądze.

Olczak zapowiedział, że niebawem usiądzie do rozmów z Nazarem Litunem. Ukraiński skrzydłowy był czołowym piłkarzem Polonii w rundzie jesiennej, ale teraz przegrał rywalizację o miejsce w składzie i wiosną miałby niewielkie szanse na grę. Klub za porozumieniem stron chciałby rozwiązać obowiązujący do końca sezonu kontrakt. Działacze Polonii nawet oferowali 28-letniego piłkarza Startowi Otwock i Ursusowi Warszawa, ale trzecioligowe kluby nie wyraziły zainteresowania.

Źródło: własne / Polonia Warszawa / Gazeta Wyborcza

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

7 thoughts on “Comarch oficjalnie z Polonią. Polonia rozwiąże umowę z Litunem

  1. BRAWO CRACOVIA :))))
    ….szkoda że tylko dziś nie ma możliwosci wypożyczenia…..chodz na ten jeden mecz pierwszy wiosenny( tych co nie mieszczą się w pierwszym zespole). Robiła to Wisła Płock i co?
    Co do Nazara?….czołowy jesienią…a dziś?…jak chce obniżyć swe zarobki (bo był tylko zmiennikiem)…..szkoda by było jakby odszedł….byłby bardzo dobrym na koncówki meczu,jak kiedyś Smolarek….mimo lat.

  2. Szkoda Nazara.Pozbywamy sie najwaleczniejszego zawodnika z jesieni.Czy nowe nabytki będą lepsze ? Poza tym podbieranie innym klubom z ligi zawodników kojarzy mi się jednoznacznie-kopiujemy tak krytykowane działania zespołu z Łazienkowskiej.Przecież można poszukać zdolnych walczaków w innych ligach.Na pewno są tacy co chcieliby zagrać w Polonii.Prawie pół składu z jesieni wymienione….Oby następcy byli lepsi. :tablica:

  3. Biorąc pod uwagę ” lukę w budżecie, do której doprowadził zarząd MKS”, to swietna informacja. Jestem wdzięczny za wszystko co do tej pory wydarzyło się w ostatnim czasie na K6, ale czekam z utęsknieniem na prawidłowe zarządzanie klubem: czytaj dobry menager z wizją jako prezes i powołanie spółki akcyjnej.

  4. Rozliczenie wstępne przesyłąne było do osób, które zadeklarowały pomoc. Z maila wynika, ze za kilka dni ma zostac przygotowane szczegółowe zestawienie. Mnie najbardziej interesują bieżące miesięczne koszty działalności, których słyszałem już kilkanaście wersji a kasy wciąż brakuje….

Dodaj komentarz