Dziewicki liczy na dobrą postawę wiosną.

Po spotkaniu z Avią na łamach „Gazety Wyborczej” wypowiedział się trener „Czarnych Koszul” Piotr Dziewicki. Dziewicki ocenił okres przygotowawczy (sparingi oraz treningi podczas obozu w Gniewinie).

Piotr Dziewicki
Piotr Dziewicki (fot. Kwikster / dumastolicy.pl)

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem pracy, jaką wykonali nasi zawodnicy w czasie zimowych przygotowań. Bardzo mocno przepracowaliśmy ponad siedem tygodni, więc jest to dużo czasu. Obciążenia zwiększaliśmy stopniowo, a moment kulminacyjny mieliśmy przed sparingiem z Pilicą Białobrzegi (22 lutego – red. „GW”), gdzie faktycznie wyglądaliśmy najsłabiej fizycznie. Teraz mamy dwa tygodnie, by doprowadzić organizmy do świeżości, by zawodnicy czuli się lekko i przyjemnie – powiedział szkoleniowiec „Czarnych Koszul”.

„Chrumek” bardzo zadowolony jest z dotychczasowych wzmocnień zespołu (Mariusz Ujek, Dominik Lemanek, Mateusz Gliński, Adam Grzybowski i Adrian Ligienza). Liczy jednak na to, że niebawem kontrakty podpiszą także: Piotr Augustyniak, Adeniyi Lekan i Tony Uzoma Chukwuemeka. – Jeśli chodzi o jakość i ilość, to ona świetnie się uzupełnia, uważam, że skład mamy absolutnie optymalny. Myślimy też, by do seniorskiego zespołu wprowadzać najbardziej gotowych do tego chłopaków z rocznika 1995 – tłumaczy trener Polonii.

Dziewicki zdradził także jak będą wyglądały ostatnie dni przed meczem z Bugiem Wyszków. – Wkraczamy w mikrocykl startowy, obciążenia dozowane będą pod kątem tego, by piłkarze łapali świeżość, co jednak nie oznacza, że będziemy lekko trenować. Zajęcia będą krótsze, ale bardziej dynamiczne.

Nowym piłkarzem Stali Rzeszów został Szymon Kaźmierowski. 26-letni napastnik od stycznia trenował z rzeszowskim drugoligowcem.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

10 thoughts on “Dziewicki liczy na dobrą postawę wiosną.

 1. Ja jestem zdziwiony faktem,że drużynie w dalszym cigu brakuje rozgrywającego co było widać w sobotnim sparingu.Poza tym aż nadto rzucał się w oczy brak Lituna.Ciekawym jest kto z nowych nabytków jest lepszy od niego ?

 2. Cała nadzieja w Mariuszu Ujku i jego doświadczeniu. W sumie na tle III ligowej Avii słabo to nie wyglądało, ale od zachwytu też daleki jestem. Jak rozpoczniemy od wygranej w Wyszkowie, to raczej nikt już nas nie powinien powstrzymać w marszu po III ligę.

 3. oby wyszków nas nie pokonał, oby podbieranie zawodników w ostatniej chwili, wymienianie prawie całego składu co pół roku nie wyszło nam bokiem, oby ci podebrani gracze nie okazali się piątą kolumną albo koniem trojańskim, nie ufam ludziom którzy za 500 zł miesięcznie wiecej wypinają się na dotychczasowych kolegów

  1. Ja na to patrze tak – to co było wiosną zostało zdemontowane, a to co ma myć lepsze nie wiadomo jakie jest. Jaki jest sens zatrudniać średnich obcokrajowców, skoro można zatrudnić średnich Plaków? Nie ma żadnego.

   Dołączając do tego pytanie sprzed kilku dni pod wpisem nt rzekomo złego stanu kasy spodziewam się zimnego prysznica na dzień dobry. Bug będzie dodatkowo wk*rwiony tym, że im się podbiera zawodników i zagra na 1000%. Awans jest bardzo daleko.

   Podsumowując, ma być jak nigdy a będzie jak zwykle.

 4. 500 złotych miesięcznie to pewnie ze 30%. Każdy by chyba zmienił pracę za taką podwyżkę wynagrodzenia…
  A że to co było wiosną zostało zdemontowane… hm… prawdę mówiąc odczuwałbym spory niepokój, gdyby nie zostało 🙂

Dodaj komentarz