Sztab szkoleniowy przed sezonem optymistycznie wierzy w przyszłość

Dziś w ramach „Czarnego Wtorku” w „Czarnej Koszuli” kibice mieli możliwość zadawania pytań całemu sztabowi szkoleniowemu Polonii (Piotr Dziewicki, Emil Kot i Marek Chański). 

Przeważały pytania o drużynę, choć nie zabrakło pytań kibicowskich (Emil – co potwierdził trener Dziewicki nie wróci na gniazdo). Wróćmy jednak do piłki…

Zespół budowany był pod kątem charakterologicznym i piłkarskim. Dziewickiemu i spółce zależało na pozyskaniu zawodników rozwojowych, którzy mogą w Polonii grać w wyższej lidze. Sztab nie zakłada możliwości by pozostać w IV lidze. Liczy się awans!

Marek Chański, Piotr Dziewicki, Emil Kot
25.02.2014: sztab podczas „Czarnego Wtorku” (fot. Kwikster / dumastolicy.pl)

W szatni panuje dobra atmosfera. Piłkarze starają się spędzać ze sobą jak najwięcej czasu. Takie działania budują ducha drużyny. „Chrumek” podkreślił rolę Mariusza Ujka, który stara się podpowiadać młodszym kolegom i pomagać im w dorosłej piłce. Dziewicki chwali byłego piłkarza Bełchatowa i twierdzi, że jest „czwartym trenerem” tego zespołu.

Nasz trener na razie skupia się na pracy w Polonii. Nie myśli o stażach i o tym by starać się o licencję UEFA Pro. W jego odczuciu na nią przyjdzie jeszcze czas.

Ważne zimą było dobre przepracowanie okresu przygotowawczego. Sztab zwrócił uwagę, że latem Polonia nie mogła normalnie się przygotować i teraz zobaczymy dużo lepszy zespół.

„Czarne Koszule” wiosną grać będą bardziej ofensywnie. Na boisku może pojawiać się będzie czterech napastników na raz. Sztab liczy też na to, że poloniści nie będą tracili wiele bramek. Nowa taktyka powinna pozwolić poprawić wynik z jesieni (Polonia straciła zaledwie 9 goli).

Na meczu z Avią kibice będą oglądać piłkarzy z poziomu trybuny głównej. Dziewicki liczy na wsparcie i zachęca do tego, żeby fani przybywali licznie wiosną. Pozwoli to klubowi na otwarcie trybuny „Kamiennej” (liczą się finanse!).

Sporo pytań padło odnośnie zmian personalnych i kontuzji. Chański jasno podkreślił, że czeka na powrót Michała Dudka. Nie ściągano nowego bramkarza, bo Polonia może sięgać po golkiperów z juniorów. Piotr Tyburski na boisko wróci najwcześniej za 9-10 tygodni. Sztab czeka także na zdolnego Gerarda Borunia.

Sztab czeka na rozwiązanie spraw trzech zawodników (Piotr AugustyniakTony Uzoma Chukwueme i Adeniyi Lekan). Piłkarze muszą rozwiązać problemy umów z byłymi klubami. Może uda się im te formalności załatwić przed meczem z Avią…

Polonia zamierza do okręgówki wypożyczyć dwóch zawodników. Gerry Madden spróbuje swoich sił w Marcovii. Rafał Linka po wyleczeniu kontuzji powinien zagrać także w jednym z klubów V ligi.

Definitywnie i bez pretensji rozstano się z Danielem Gralą i José Álvarezem Hayą. Haya jesienią był brany pod uwagę jako wzmocnienie, ale przedłużająca się procedura pozyskania jego hiszpańskiego certyfikatu popsuła ten plan. W trakcie przygotowań zimowych okazało się, że sztab pozyskał lepszych zawodników i dlatego zrezygnowano z Hiszpana. Dziewicki dyplomatycznie skwitował odejście Jacka Kosmalskiego, który odszedł do Mińska Mazowieckiego.

Wiosną istnieje możliwość, że dwa mecze wyjazdowe rozegrane zostaną przy Konwiktorskiej. Na razie nie wiadomo czy do rozgrywek przystąpi Wkra Żuromin. W przyszłym sezonie wystartują rezerwy Polonii!

Źródło: własne

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

6 thoughts on “Sztab szkoleniowy przed sezonem optymistycznie wierzy w przyszłość

  1. Zaraz napiszecie, że to spiskowe teorie, ale dziwne to czekanie na wstrzymywanych przez naszych rywali piłkarzy … Będą wyjaśniać sprawy jeszcze tydzień, a później na tydzień przed pierwszym meczem okaże się, że jednak nie mogą z nami podpisać i nie mamy ludzi na te pozycje. Oby nie! Szkoda, że Dudek nie będzie bronił w całej rundzie. Żadnej wzmianki o Nazarze…?

  2. Nt. Nazara odbyłem kilka rozmów i nie pytałem już publicznie… wolałem to zostawić zgromadzonym 🙂 Nazar jest za słaby w opinii sztabu i go nie chcą trzymać na siłę. W związku z urazem Kozakiewicza uważam, że powinni jednak go na pół roku zatrzymać, ale… to tylko moje zdanie 😉

  3. Jestem z rodziną w górach na dawno zaplanowanym wyjeździe i nie mogłem być wczoraj w CK. Mam nadzieję, że były pytania o styl rozstania z Nazarem i ciekaw jestem odpowiedzi sztabu. Kompletnie Kwiksterze nie rozumiem, czemu nic o tym nie napisałeś. Czy wobec Lituna panuje teraz zmowa milczenia? Był człowiek, grał, nogi nie odstawiał, a teraz jakby go w ogóle nie było. Każdy zawodnik, nawet ten co nie zagrał omówiony, a o Nazarze nic. Co najmniej dziwne.

    1. Szanowny kolego jak już wspomniałem rozmawiałem z sztabem i mi powiedzieli, że Nazar jest za słaby. Czekałem na pytanie z sali, ale widocznie wśród zgromadzonych wszyscy podzielili pogląd sztabu.
      Asterix jest bardzo blisko – i skoro twierdzi, że Litun jest za drogi to musi tak być 😉

  4. @Kwikster, przepraszam, nie dotarło do mnie, że pytań z sali o Nazara nie było. Teraz już rozumiem, tym bardziej żałuję, że mnie nie było. Ja rozumiem, że wg sztabu Nazar jest za słaby i to jest święte prawo trenera, tak uważać. Ale, o czym pisałem tu wielokrotnie, styl rozstania delikatnie rzecz ujmując kiepski. Brak komentarza ze strony trenerów do gry i odejścia Lituna, tylko to moje wrażenie pogłębia. Życzę Nazarowi jak najlepiej, obyśmy nie żałowali, że go u nas nie będzie.

Dodaj komentarz