Polonia dla przedszkoli. Tronina nie próżnuje. Rusza operacja Wyszków

Od początku marca Polonia rozpoczyna wdrażanie programu „Polonia dla przedszkoli”. Klub z Konwiktorskiej do współpracy zaprasza wszystkie warszawskie placówki i uprzedza tym samym rywali zza miedzy.

Program umożliwia stołecznym przedszkolom zaproszenie trenerów MKS Polonia, którzy będą przeprowadzać zajęcia sportowe z elementami piłki nożnej dla najmłodszych. Jeśli zainteresowane przedszkola nie dysponują odpowiednimi warunkami do treningu, klub oferuje możliwość organizacji go na obiektach przy ulicy Konwiktorskiej 6.

Marek Tronina
Marek Tronina (fot. wbiegu24.pl)

Na stronie Stowarzyszenia „Wielka Polonia” ukazał się komunikat pełnomocnika MKS-u i „WP” Marka Troniny. Czytamy w nim, że w okresie od 1 do 14 lutego wykonany został szereg prac przygotowujących grunt pod przekształcenia struktury sekcji piłkarskiej zgodnie z założeniami listu intencyjnego.

W ramach tych prac planowane jest (…) badanie, którego celem jest zebranie informacji demograficznych dotyczących środowiska kibiców i sympatyków Polonii Warszawa oraz ich wizji klubu, jego rozwoju i jego celów. Ankieta zostanie udostępniona w przyszłym tygodniu i będzie miała formę formularza elektronicznego.

Rozpoczęto prace wstępne nad opracowaniem profesjonalnej strategii wizerunkowo-komunikacyjnej klubu. Działania operacyjne zostaną uruchomione natychmiast po zakończeniu badania środowiska.

Powstaje księga znaku – specyfikacja logotypu Polonii, kolorystyki, zasad używania, itd.

Rozpoczęto konsultacje środowiskowe dotyczące możliwych form modelu finansowego nowej Polonii. Ponieważ w czasie konsultacji okazało się, że testowany model spotkał się z życzliwym przyjęciem grupy badawczej, podjęto decyzję o kontynuowaniu prac w kierunku doprecyzowania tego modelu.

Nadal nie wyjaśniła się sprawa Tony’ego Uzomy Chukwueme. – Tony jedzie dzisiaj do Wyszkowa, by wyjaśnić swoją sytuację – tłumaczył w poniedziałek Piotr Dziewicki.Sam twierdzi, że jest wolnym piłkarzem, innego zdania są jednak działacze z Wyszkowa. W ich opinii Tony’ego wiąże ważna umowa i do opuszczenia klubu potrzebuje zgody aktualnego pracodawcy. Tej niestety nie ma – mówi „Gazecie Wyborczej” trener Polonii.

Zdaniem klubu z Wyszkowa Uzomę obowiązuje tzw. karta amatora, która mimo, iż nie gwarantuje zarobków z tytułu umowy jest czynnikiem wiążącym Nigeryjczyka z klubem.

Z podobnych względów kontraktem z „Czarnymi Koszulami” nie związał się jeszcze testowany od miesiąca Adeniyi Lekan. Na przeszkodzie stoi Concordia Piotrków Trybunalski, klub w którym Nigeryjczyk występował w rundzie jesiennej. – Przypadek Lekana jest podobny. Sprawdził się pod względem sportowym i chcemy, by na wiosnę grał w Polonii, jednak do rozwiązania pozostaje kwestia roszczeń poprzedniego klubu względem zawodnika. Z tego, co wiem, piłkarz aktualnie czeka na decyzję PZPN, bo właśnie do związku złożył prośbę o rozstrzygnięcie sporu – dodaje Dziewicki.

Dziewicki twierdzi w „GW”, że nie będzie szukał nowego piłkarza na środek pola. Przypomnijmy, że w sparingu z Bzurą Chodaków urazu doznał Piotr Tyburski. Podstawowy zawodnik Polonii doznał pęknięcia piątej kości śródstopia. Zdaniem szkoleniowca „Czarnych Koszul” klub nie będzie szukał zastępstwa. W środku pola zagra ktoś z obecnej kadry klubu z Konwiktorskiej.

Kibice przypominają o zbiórce na adwokatów. Do tej pory zebrano 1.700 zł. Pomoc prawna dla naszych kibiców. PILNIE potrzebna pomoc finansowa. Osoby, które pomagają Polonii jak mogą tym razem same potrzebują pomocy. Od kilku miesięcy trwają sprawy sądowe, w których oskarżeni są nasi kibice m.in za Łomianki, gdzie bezpodstawnie zatrzymano kilku naszych kibiców, czy też za Płudy, gdzie złożone są apelacje od wyroków sądu. Do połowy marca potrzebna jest kwota 6500 zł. Liczy się każda złotówka. Numer konta do wpłat: 70 1140 2004 0000 3102 7428 2850 w tytule („pomoc prawna”).

K6 on tour
K6 on tour

Można zapisywać się już na wyjazd do Wyszkowa. Mecz odbędzie się w weekend 15 lub 16 marca (dokładny termin i godzina jeszcze nie są ustalone).

Całkowity koszt: 45zł (bilet+transport+koszty organizacyjne) [istnieję możliwość wpłaty 50zł, nadwyżka idzie na adwokatów]
Nie ma możliwości kupienia samego biletu.

Rywalizacja dzielnic na wyjeździe! Dla dzielnicy z której pojedzie najwięcej osób, każdy zapisany otrzyma nowo wyprodukowany wzór szalika dzielnicowego!

Zapisy:

  • Internetowo: (przelew na konto do 12 marca do godziny 23.00) numer konta: 89 1160 2202 0000 0002 1831 8363 (w tytule: imię, nazwisko, pesel, Wyszków, dzielnica)
  • Na meczu sparingowym z Avią
  • Na Polonii od 3 marca(dokładne terminu podamy później)
Źródło: własne / Polonia Warszawa / Gazeta Wyborcza / Wielka Polonia / Ultras Enigma

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Polonia dla przedszkoli. Tronina nie próżnuje. Rusza operacja Wyszków

Dodaj komentarz