Polonia wygrywa z III-ligowym Ursusem

Dziś Polonia zagrała swój drugi mecz sparingowy zimą. W rywalizacji z III-ligowym Ursusem (9 miejsce) okazała się lepsza. Podopieczni Piotra Dziewickiego wbili piłkarzom z dzielnicy znanej z fabryki traktorów dwie bramki.

Pierwszą bramkę zdobył Aleksander Fogler, który pewnie umieścił piłkę w bramce po dośrodkowaniu Dominika Lemanka. W 57 minucie po rajdzie Mateusz Glińskiego i jego płaskim dośrodkowaniu Marcin Kruczyk podwyższył wynik rywalizacji.

W sparingu sztab trenerski Polonii przyglądał się kilku testowanym zawodnikom: Mateuszowi Podgórskiemu, Dawidowi Klepczyńskiemu, Adeniyi’emu Lekanowi, Patrykowi Kalinowskiemu oraz Patrykowi Olszewskiemu.

Jeszcze zastanawiamy się nad pewnymi rozwiązaniami. Choćby na lewej obronie, gdzie mamy kilka alternatyw i musimy wybrać najlepszą. Nowi zawodnicy raczej już nie pojawią się. Nie będziemy szukać na siłę. Obecny stan drużyny jest w miarę zadowalający, choć znowu musi się od nowa konsolidować. Patrząc na naszą grę wszystko idzie w dobrym kierunku – dodał w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Dziewicki.

– Chciałbym, żeby w naszym zespole został Lekan (Nigeryjczyk, lewy obrońca). Jestem nim bardzo zainteresowany, przekonał mnie do siebie swoją grą. Podgórski, Olszewski, Stępień – nad nimi wciąż się zastanawiamy. Rozmawiamy z nimi – powiedział stronie oficjalnej.

O szansach Klepczyńskiego pisze serwis MKS Kutno. – Mogę potwierdzić, że „Klepa” został zaproszony przez Polonię na testy. Zagrał w sparingu z Ursusem i teraz czekamy na rozwój wydarzeń. Nie mogę wykluczyć, że odejdzie z naszego zespołu – powiedział serwisowi miejscy.pl Andrzej Królak, kierownik MKS-u.

25.01.2014 (grano 2×60 min)
Ursus Warszawa – Polonia Warszawa 0:2 (0:2)
bramki: Aleksander Fogler 17, Marcin Kruczyk 57

Polonia (I połowa): Michał Brudnicki – Mateusz Podgórski, Aleksander Fogler, Adam Grzybowski – Adrian Ligienza, Dawid Klepczyński, Gerard Boruń, Dominik Lemanek – Mariusz Ujek – Mateusz Gliński, Marcin Kruczyk. (II połowa): Paweł Błesznowski – Kacper Lachowicz, Damian Maleszyk, Adrian Zawadka (90. Daniel Grala), Adeniyi Lekan – Patryk Kalinowski (90. Patryk Strus), Piotr Tyburski, Wojciech Antczak, Adrian Stępień – Patryk Olszewski, Michał Strzałkowski (90. Nazar Litun).

Źródło: własne / Polonia Warszawa / Gazeta Wyborcza / miejscy.pl

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

16 thoughts on “Polonia wygrywa z III-ligowym Ursusem

1. Co do Adriana Stepnia?…..jakoś bramek nie wali na zawołanie….angaż za taką kasę jaką miał jesieńią Nasz Michał Strzałkowski. Nie kapuje że u Nas?….że gra w Czarnych Koszulach to nie zawsze za dużą kasę?.
    Niech pokaże wiosną, a pózniej?….może jak Strzała (jak go dogoni:)) w bramkch.
    Kiedyś Smolar?…ale dziś inne czasy( za pracę, nie za nazwisko…). :sztandar:

2. Mławianka zremisowała ze Starem Działdowo(lider 3ligi mazurskiej), Wisła II Płock – Błękitni Gąbin
    2 : 1 (2 : 1),
    NAREW OSTROŁĘKA VS MAKOWIANKA(liga okręgowa)2-2, WILGA Garwolin 5:2 NAPRZÓD Skórzec (1:0),