Urbański na testach w Lipsku

Nadal można oddawać głosy w plebiscycie „Gazety Wyborczej” na Sportowca roku 2013. Nasz Michał Strzałkowski zajmuje drugie miejsce. Zachęcamy (link).

Bartosz Urbański
Bartosz Urbański (fot. mks-polonia.pl)

Strona oficjalna informuje,  że pomocnik Polonii ’97 Bartosz Urbański, w poniedziałek rozpoczął tygodniowe testy w klubie RB Lipsk.

Klub ten został założony w 2009 przez firmę Red Bull, jednak ze względu na zakaz używania nazw firmowych w niemieckich nazwach klubowych, nie może występować pod nazwą Red Bull Lipsk, co jest możliwe na przykład w Austrii (Red Bull Salzburg). Bartek na co dzień występuje w drużynie rocznika 1998, był również powoływany do reprezentacji Polski U-16. –Na pewno się cieszę, że dostaje szanse pokazania się w zachodnim klubie, jest to mój pierwszy taki wyjazd – powiedział „oficjałce” Urbański. Jadę zdobyć doświadczenie, ale nie stawiam sobie żadnych celów. Chcę pojechać i jak najlepiej się zaprezentować, tylko na tym się skupiam.

Przypominamy o zapisach na koszulkę retro (informacja tutaj) oraz o zapisach na wyjazd na mecz Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice (tutaj). Na Facebooku pojawił się nowy fanpage „Wiara z Kamienia” (link). Strona prowadzona przez kibiców Polonii dla kibiców Polonii. Znajdziecie tam informacje na temat wyjazdów, gadżetów i wszystkich rzeczy związanych z Dumą Stolicy.

 Patryk Aleksandrowicz został nowym zawodnikiem Agrotikósu Astéras. Nowy klub Polaka to lider pierwszej grupy III ligi greckiej. Dla byłego zawodnika „Czarnych Koszul” to już dziesiąty grecki klub w karierze. Ostatnio występował w Panegiálios GS.

Tomasz Jodłowiec to kolejny piłkarz Legii, który zimą może odejść z zespołu mistrza Polski. Zawodnikiem interesują się przedstawiciele Trabzonsporu. Jeśli transfer wypali, to były piłkarz Polonii zagra ponownie z Adrianem Mierzejewskim.

Zagłębie chce się pozbyć kilku antybohaterów rundy jesiennej – chodzi głównie o Michała Gliwę i Róberta Ježa. Nieoficjalnie mówi się, że jeśli rozmowy z tymi zawodnikami pójdą opornie, zawodnicy mogą być zmiękczeni jakąś formą „Klubu Kokosa”.

Dariusz Kubicki został w poniedziałek nowym szkoleniowcem Olimpii Grudziądz. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Kafarskiego.

Źródło: własne / 90minut.pl / Fakt / Olimpia Grudziądz / MKS Polonia Warszawa

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

3 thoughts on “Urbański na testach w Lipsku

Dodaj komentarz