Polonia wygrywa z Bzurą

Polonia wygrała dziś z Bzurą Chodaków i dzięki temu zwycięstwu utrzymała drugą lokatę w rundzie jesiennej. Za tydzień zagra jeszcze awansem mecz z wiosny – z rezerwami Wisły Płock.  

Otwartą taktykę Bzury poloniści bezlitośnie wykorzystali. Już w 5. minucie Patryk Strus i Michał Strzałkowski znaleźli się za linią obrony gości. Strus zamiast podawać do partnera z ofensywy zdecydował się na lob nad bramkarzem rywali. Tak padł jeden z najbardziej efektownych goli Polonii w IV lidze. Potem jeszcze kilkakrotnie napastnicy „Czarnych Koszul” byli łapani na pozycji spalonej, aż w końcu znowu defensywa z Chodakowa popełniła błąd, przepuściła atak polonistów i Marcin Kruczyk strzelił trzecią bramkę w sezonie.

W drugiej połowie dwukrotnie piłkarze gości wybijali piłkę z linii bramkowej po strzałach polonistów, kilka razy ratował ich przed wyższą porażką bramkarz, nie dał rady tylko Michałowi Strzałkowskiemu. Napastnik Polonii wykorzystał w 67. minucie rzut karny (to on wcześniej był faulowany) strzelając 13. gola w sezonie.

09.11.2013
Polonia Warszawa – Bzura Chodaków 3:0 (2:0)
bramki: Patryk Strus 5, Marcin Kruczyk 33, Michał Strzałkowski 67 (k)

Polonia: Paweł Błesznowski – Kacper Lachowicz, Daniel Grala Ż, Aleksander Fogler, Jacek Karbowniak – Patryk Strus (79. Marcin Kur), Wojciech Antczak (76. Gerry Madden), Piotr Tyburski, Nazar Litun Ż (69. Rafał Linka) – Marcin Kruczyk (46. Jacek Kosmalski), Michał Strzałkowski.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Polonia wygrywa z Bzurą

  1. :sztandar:
    Brawa dla Naszych! Doping był mega:) Tak samo ważny, jak ambitna gra chłopaków. Czy wiadomo ilu kibiców przychodzi? Ilu było ostatnio? W większości źródeł podają 2,5 tyś. Mnie się wydaje, że jednak więcej… Klub na pewno dysponuje danymi. :szal:

Dodaj komentarz