Della Valle zobaczy mecz z Czarnymi. Trzech wyleciało z kadry Polonii!

Ostatni dni minęły pod znakiem ogromnego zainteresowania Polonią. Powodem była wiadomość o tym, że „Czarne Koszule” chcą sprowadzić środkowego obrońcę reprezentacji San Marino Alessandro Della Valle

Alessandro Della Valle
Alessandro Della Valle (fot. PAP)

Zawodnik który kilka dni temu pokonał Artura Boruca odniósł się do tematu w wywiadzie dla „Faktu”. Propozycję z Konwiktorskiej otrzymał, ale jak sam podkreśla dość szybko ją odrzuciłem. Początkowo Della Valle myślał, że to żart, ale oferta okazała się prawdziwa.

 Szczegółów nie mogę ci zdradzić. Powiem tylko, że finansowo nie było jakoś super, ale wyglądało to całkiem w porządku. Zadecydowały inne względy. Mieszkam tutaj, jest mi tu dobrze, gram w lokalnym zespole i nie wyobrażam sobie w tej chwili przenosin do Polski – wyjaśnia w „Fakcie” bohater reprezentacji San Marino.

Nie liczymy, że Alessandro ogłosi nam decyzję w rozmowie telefonicznej. Na razie niczego nie zadeklarował, wiadomo, że ewentualna zgoda na grę w Polonii zmieniłaby całe jego życie. Ale to nie rozmowa na telefon – Alessandro przyjedzie do Warszawy, to porozmawiamy – dodał w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” rzecznik Polonii Adam Drygalski.

Czy całe zamieszanie z Della Valle to nie jest tylko marketingowa akcja Polonii, by o „Czarnych Koszulach” mówiło się więcej? – O Polonii cały czas jest głośno – odpowiada na takie pytanie Drygalski. – Ale wiadomo, że pod względem marketingowym taki transfer byłby strzałem w dziesiątkę – dodaje rzecznik. A sportowym? – Myślę, że piłkarsko Alessandro dałby sobie radę. Gramy w czwartej lidze, a nie w pierwszej.

Ile Polonia zaoferowała Della Valle? – To był roczny kontrakt, 3 tysiące euro miesięcznie – powiedział „Super Expressowi” reprezentant San Marino.

Obrońca przyjął zaproszenie od Polonii i na meczu z Czarnymi Węgrów pojawi się na trybunach stadionu przy Konwiktorskiej!

Tomasz Dudek
Tomasz Dudek (fot. Michał Joot)

Nie wiadomo, czy obok niego zasiądą dotychczasowi gracze: Tomasz Dudek, Bartłomiej Gołaszewski, Michał Jagodziński. Według „GW” w czwartek trener Piotr Dziewicki podziękował im za dotychczasową grę i pracę. dla drużyny. Uzasadnił to względami sportowymi.

Z trójki odrzuconych graczy najczęściej występował w Polonii środkowy obrońca Dudek. Stracił jednak miejsce w składzie po przegranym 1:3 spotkaniu w Raciążu z Błękitnymi, w którym zawinił przy dwóch straconych bramkach. Gołaszewski – syn byłego piłkarza Polonii Igora – występował rzadko, podobnie jak Jagodziński. Cała trójka zawodników otrzyma jeszcze pensje za październik i wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.

Pavel Šultes rozwiązał w piątek swój kontrakt z Ruchem Chorzów, w związku z czym został wolnym zawodnikiem i może poszukiwać nowego pracodawcy – poinformowała oficjalna strona chorzowskiego klubu.

– Pavel to z pewnością utalentowany piłkarz, ale niestety nie spełnił pokładanych w nim nadziei, dlatego podjęliśmy decyzję o zakończeniu współpracy. Pragniemy mu podziękować za grę dla „Niebieskich” i jednocześnie życzyć powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej – powiedział wiceprezes i dyrektor sportowy Ruchu Mirosław Mosór.

Źródło: własne / Fakt / Gazeta Wyborcza / Polonia Warszawa / Ruch Chorzów / Super Express

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

6 thoughts on “Della Valle zobaczy mecz z Czarnymi. Trzech wyleciało z kadry Polonii!

 1. no cóż jeśli to prawda co tu napisali…to dla mnie to trochę nie logiczne…bo jeśli załóżmy poprzez sponsora i wpływy z dużej frekwencji mamy już trochę dodatkowej kasy na kontrakty np. wspomniane powyżej 36 tyś euro…to powinniśmy raczej szukać bardziej wartościowych piłkarzy.

  Ja osobiście wolałbym żeby za z 12tyś euro poszło na podwyższenie i podpisanie profesjonalnego kontraktu na 2-3lata dla Strzałkowskiego.

  I dodatkowo dwóch dorosłych piłkarzy mogących zarabiać po 1tyś euro miesięcznie…. za taką kasę spokojnie skusilibyśmy wielu na poziomie 1 ligi , tak samo moglibyśmy się pokusić o pozyskanie jakiegoś piłkarza z ligi np. litewskiej gdzie się mniej zarabia ale poziom jest niezły. W każdym razie wolałbym Strzałkowskiego + 2 doświadczonych 25-30letnich piłkarzy mających wiele rozegranych meczy na odpowiednim poziomie…niż pomimo wszystko obrońce z San Marino….jeśli to prawda że chcieliśmy na niego poświęcić ….36tyś euro…to ja czegoś tu chyba nie zrozumiem….tym bardziej że akurat pozycje środkowego obrońcy i defensywnego pomocnika…to mamy dość nieźle obstawione…a jak już je wzmacniać….to można to zrobić tańszym kosztem…np. Tomasz Ciesielski albo Jacek Moryc…i sądzę że nie ustępują jakościowo za bardzo od tego piłkarza z San Marino

  1. Nie do końca nie logiczne.
   Marketingowo ten gracz jest wart więcej niż najlepsza jedenastka z II ligi. Jego zatrudnienie mogłoby ściągnąć nowych sponsorów, czyli nie tylko zarobiłby na siebie ale jeszcze na tych „lepszych”, których nie wątpliwe potrzebujemy żeby nie ugrząźć w 4 czy też 3 lidze dłużej niż 1 sezon.

 2. Zarabiałby sześciokrotnie więcej od niektórych, a ośmiokrotnie od reszty. Nie wierzę, że takie coś nie zepsułoby atmosfery.
  Nie znam się za bardzo na marketingu, i wierzę, że w Wielkiej Polonii i w klubie dobrze to przemyślano; ale do tej pory rozumiałem, że mamy się ODBUDOWAĆ. A nie wyżej sr** niż d*pę mieć.

Dodaj komentarz