Polonia gotowa na Wkrę. Sochacki o zespole z Żuromina. Niska kara dla Łomianek… Polonia w internecie!

Przedstawiciele Polonii Warszawa zapewniają, że są gotowi organizacyjnie do pierwszego w tym sezonie meczu 4. ligi piłkarskiej na Konwiktorskiej – w niedzielę z Wkrą Żuromin. Poprzednie spotkanie, na wyjeździe z KS Łomianki, przerwali miejscowi pseudokibice. 
Jerzy Engel, Adam Drygalski, Jerzy Piekarzewski
Adam Drygalski (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

Zapraszamy na niedzielny mecz. Spotkanie jest imprezą masową, otwieramy dla publiczności cały obiekt. Spodziewamy się wysokiej frekwencji – powiedział w „Gazecie Wyborczej” rzecznik prasowy Polonii Adam Drygalski. Jak jednak dodał, bilety mogą kupować tylko osoby posiadające kartę kibica Polonii. – Jako organizator mamy prawo wydać taką decyzję – uzasadnił.

Rzecznik prasowy Polonii podkreśla, że stołeczny klub jest odpowiednio przygotowany do zbliżającego się meczu z Wkrą. – Nie obawiamy się żadnych zamieszek. Nasz obiekt wygląda inaczej niż ten w Łomiankach, poza tym mamy doświadczenie w organizacji meczów. Na stadionie jest 110 kamer rejestrujących obraz i dźwięk. Wynajęliśmy profesjonalną ochronę. Tę samą, która pracowała na naszym obiekcie w poprzednim sezonie. Dodam, że przedstawicieli ochrony będzie więcej niż przewiduje ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych – zapowiedział Drygalski.

Początek niedzielnego meczu z Wkrą o godz. 19.11. Nietypowa pora spotkania nawiązuje do daty powstania klubu.

Ciekawego wywiadu dla portalu kibole.pl udzielił szkoleniowiec Wkry Żuromin. Jarosław Sochacki nie czuje wielkiej presji. Uważa, że spotkanie z Polonią nie jest najważniejszym meczem sezonu. – Nazwałbym go raczej – najbardziej atrakcyjnym. Dlatego, że przed taką publicznością już może nigdy nie zagramy, a ja nie poprowadzę drużyny. Trzeba cieszyć się z takiej liczby kibiców bo te tysiące ludzi to ewenement na skalę kraju jak i świat jeżeli chodzi o ten poziom rozgrywek. 

Sochacki zdradził, że fani Wkry pojawią się przy Konwiktorskiej. – Kibice z Żuromina są zaprzyjaźnieni z kibicami Polonii, więc liczba kibiców żuromińskiej Wkry może liczyć na około stu. Z tego, co wiem wybierają się autokarem i prywatnymi samochodami. Myślę że nasi fani będą nas wspierać tylko duchowo, bo nie przekrzyczą kilku ludzi na ul. Konwiktorskiej. Myślę że to także ważne w kibicowaniu.

Wkra w spotkaniu z Polonią zagra zachowawczo. – Musimy przeczekać napór gospodarzy, którzy od początku będą chcieli nas zepchnąć do głębokiej defensywy. wszystko w nogach moich zawodników i ustawienia ich na boisku – powiedział w wywiadzie dla portalu kibole.pl

Co wiemy o rywalach? Trener Wkry informuje, że: – Moi zawodnicy to mieszanka osób pracujących i uczących się. Mam zawodnika 41 letniego, jak i 16 latka. Są w drużynie studenci, właściciel firmy, uczniowie szkół średnich i pracujący w różnych przedsiębiorstwach. Dlatego treningi odbywają się w popołudniowych porach. Jesteśmy drużyną typowo amatorską. Zawodnicy nie są na kontraktach grają tylko za wygrane mecze. Dlatego muszą wygrywać, żeby zarobić jakieś pieniądze.

Kibice, którzy nie będą mogli być obecni na meczu Polonia Warszawa – Wkra Żuromin mogą wspierać „Czarne Koszulę” oglądając relację live w internecie za pośrednictwem serwisu: www.echarity.tv. Transmisja udostępniona zostanie nieodpłatnie.

Emeryci szykują relacja SMS-ową. Kibiców, którzy nie mogą przybyć na niedzielny pierwszy mecz odrodzonej Polonii z Wkrą Żuromin (godz. 19:11), zachęcamy do zamówienia relacji SMS z tego spotkania. Dochód z serwisu zasili podopieczną kibiców Polonii w warszawskim ZOO, czarną jaguarzycę Beatę.  Serwis dostępny jest w dwóch taryfach. Jeśli chcesz otrzymać 3 SMS-owe meldunki z meczu piłkarzy Polonii z Wkrą, wyślij SMS o treści MECZ.2508 na nr 72480. Koszt usługi to 2,46 zł. Serwis obejmuje 3 SMS-y w trakcie spotkania. Jeśli chcesz otrzymać 1 SMS-owy meldunek po meczu piłkarzy Polonii z Wkrą, wyślij SMS o treści MECZ.2508 na nr 71480. Koszt usługi to 1,23 zł. Serwis obejmuje wysłanie 1 SMS-a z wynikiem spotkania.

Relacja będzie miała charakter testowy dlatego mogą wystąpić opóźnienia w wysyłaniu sms-ów. Z góry przepraszamy. Regulamin serwisu na stronie EG.

Zdzisław Łazarczyk
Zdzisław Łazarczyk (fot. Weszło!)

Tymczasem Wydział Dyscypliny MZPN ukarał grzywną w wysokości 500 zł klub KS Łomianki za organizację meczu z Polonią Warszawa. Nie podjął decyzji w sprawie wyniku tego spotkania. – Kara nie jest adekwatna do tego, co się stało w Łomiankach. To werdykt mało wyważony – powiedział „Gazecie Wyborczej” prezes MZPN Zdzisław Łazarczyk. – Nie mogę komentować decyzji organu jurysdykcyjnego, jakim jest Wydział Dyscypliny. Widziałem jednak, że działacze Łomianek bardzo się cieszyli – stwierdził odpowiedzialny za bezpieczeństwo w MZPN Mirosław Starczewski.

Naszym zdaniem w wyniku tej kary bardziej opłaca się mieć zadymę niż ochronę na meczu. Rozumiemy działaczy z Łomianek, mają niższy budżet, ale jak się potępia wykroczenie drogowe, to obojętne, czy jedzie się mercedesem czy fiatem, to mandat jest adekwatny do wykroczenia. Ci, co na tę karę zasłużyli, chodzą i się śmieją – komentuje rzecznik prasowy Polonii Adam Drygalski.

WD nie podjął decyzji w sprawie wyniku meczu. Odesłał sprawę do Wydziału Gier, który wcześniej odesłał ją do Wydziału Dyscypliny. Spotkanie – w zależności od interpretacji, a ta w organach MZPN jest całkowicie dowolna – może zostać rozegrane na nowo, powtórzone od 38. minuty, uznane jako walkower dla Polonii.

Trener Waldemar Fornalik powołał piłkarzy z zagranicznych klubów na spotkania eliminacji do mistrzostw świata przeciwko Czarnogórze (6 września, 20:45) i San Marino (10 września, 20:45). We wspomnianej grupie są byli poloniści: Adrian MierzejewskiArtur Sobiech Paweł Wszołek. Dwaj pierwsi na liście rezerwowej, zaś skrzydłowy Sampdorii w grupie „pewniaków”.

Mierzejewski strzelił bramkę z rzutu karnego i zaliczył asystę przy drugim golu dla Trabzonsporu w meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Europy z albańskim zespołem FK Kukësi. Jego drużyna wygrała na wyjeździe 2-0 (1-0). Polak opuścił boisko w 82. minucie meczu, w jego miejsce pojawił się Batuhan Karadeniz.

Daniel Purzycki został ogłoszony nowym trenerem drugoligowej Pogoni Siedlce. Niedawny pracownik „Czarnych Koszul” podpisał z klubem kontrakt do 30 czerwca 2014 roku. W sztabie szkoleniowym pozostaje były snajper Polonii Bartosz Tarachulski.

Źródło: własne / kibole.pl / Emeriten Gang / Wielka Polonia / Gazeta Wyborcza / 90minut.pl / Pogoń Siedlce

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

14 thoughts on “Polonia gotowa na Wkrę. Sochacki o zespole z Żuromina. Niska kara dla Łomianek… Polonia w internecie!

  1. Telefon: 0-22 887 65 80, 0-22 887 65 81 – przepraszamy, nie ma takiego numeru.

   Mam bodaj trzy ostatnie karty tego wirtualnego klubu.

 1. Jestem pewny że Ci co mają kartę kibica zapełnią cały stadion;).
  JW napewno się zdziwi że kasa nie zawsze jest najważniejsza. A tak wogóle?…tak zamilkł?…a kiedyś?. Było Go pełno;)
  …jeszcze jedno?…czy nadal jest miejsce Kazimierza Górskiego?..jakoś nie mogę odnalesc, czy ponownie znikło?

 2. Kilka spraw. Po pierwsze, chciałem zapytać czy już coś się dzieje w sprawie żądania sprostowania od telewizji. Obawiając się że może to być podobna sytuacja jak w przypadku sędziego Małka po meczu z Jagą, gdyby jeszcze, żadne z działających Stowarzyszeń nie zabrało się za tą sprawę to żeby trochę nadać sprawie przyspieszenia, przesyłam stworzony przeze mnie projekt wniosku o sprostowanie. Mówię też, że nie jestem prawnikiem więc wymaga on na pewno fachowej konsultacji.

  Warszawa 26.08.2013
  Stowarzyszenie
  ……………………………………………………

  Pan Piotr Kraśko
  Telewizja Polska S.A.
  Redaktor Naczelny Wiadomości
  00-999 Warszawa ul. Woronicza 17

  Szanowny Panie Redaktorze!
  Na mocy art. 31a pkt.1 i 2 oraz art. 32 pkt 1 i 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo Prasowe żądamy opublikowania sprostowania informacji, którą przekazał w dn. 21/08/2013 o godz. 15.00 w audycji Wiadomości redaktor Krzysztof Ziemiec.
  Jako prezes Stowarzyszenia …………………..informuję żę, w/w audycja zawierała wiadomość nieprawdziwą i niepopartą żadnymi dowodami, a przy tym godzącą dobre imię klubu ze stu letnią historią, jak również kibiców kojarzonych jako jedna z najspokojniejszych grup w kraju.
  O jakości tej audycji, rzetelności i obiektywizmie przygotowujących ją dziennikarzy świadczy zdanie wypowiedziane w trakcie pokazywania materiału na temat walki rządu z tzw. kibolami i chuliganami stadionowymi, które brzmiało: „ …w sobotę fani Polonii Warszawa doprowadzili do przerwania spotkania w Łomiankach…”. Trudno nam znaleźć wytłumaczenie tak daleko idącej ignorancji braku fachowości i rzetelności dziennikarskiej pana redaktora Krzysztofa Ziemca, w sytuacji, kiedy wszystkie media od soboty 17/08/2013 roku informowały o faktycznych sprawcach przerwania meczu pomiędzy KS Łomianki a Polonią Warszawa, którymi byli kibice Legii Warszawa.
  W związku z powyższym żądamy:
  1. Zamieszczenia w ustawowym terminie, zgodnie z zapisami ustawy sprostowania tej kłamliwej wiadomości.

  2. Klub Polonia Warszawa znajduje się w trudnej sytuacji materialnej, utrzymuje się ze środków przekazywanych przez swoich kibiców, jest na etapie poszukiwania sponsora strategicznego. Takie tendencyjne, nieprawdziwe informacje publikowane na ogólnopolskiej antenie przez nadawcę cieszącego się powszechnie uznaną wiarygodnością, przynoszą nieobliczalne straty. Żądamy zatem zadość uczynienia w kwocie 10000000,00 słownie dziesięciu milionów złotych na rzecz klubu, za wyrządzone szkody na wizerunku Polonii Warszawa jako klubu.

  Odmowa publikacji sprostowania lub opublikowanie sprostowania z przekroczeniem ustawowego terminu będzie skutkowało wniesieniem stosownego powództwa na podstawie art. 39 ust. l ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe.

  Z poważaniem
  ………………………….

  Druga sprawa
  Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na fakt, że wczorajszy werdykt wydziału dyscypliny MZPN odnośnie wysokości kary – kpiny ( 500 zł ) dla KS Łomianki, zupełnie jest przemilczany w mediach.
  Tak to już jest, że jak ktoś kręci szemrane interesy, to unika rozgłosu. Dlatego mój pomysł jest taki, że powinniśmy w tych najbardziej bulwersujących sprawach nie wiem czy któreś ze Stowarzyszeń, czy ktoś inny powinien wykupić w którymś z nakładowych dzienników ogólnopolskich powierzchnię reklamową i dać ogłoszenie w formie artykułu odkrywającego wszystkie te chore układy i mechanizmy w jakich funkcjonuje polska i mazowiecka piłka. Proponowałem kilka dni temu, żeby stosowne władze poinformowały różne instytucje państwowe i sportowe o przebiegu wydarzeń w Łomiankach. Nie zrobiono tego, i dzisiaj mamy „oficjalną prawdę” przekazaną przez telewizję publiczną. A Legia nawet się oficjalnie nie odcięła od swoich kiboli. MZPN urządza sobie kpinę karząc Łomianki 500 zł. grzywną. Oni wszyscy czują się bezkarności, a my nie robimy nic takiego, żeby im choć trochę życie utrudnić. Powtórzę jeszcze raz każdy wybryk zielonych ( od kibola do działacza MZPN) powinien z naszej strony pociągnąć lawinę skarg, pozwów, zażaleń z organizacjami międzynarodowymi typu UEFA włącznie. Musimy być dla nich tak upierdliwi jak wrzód na d…e, wtedy w trosce o swój spokój wezmą niektórych na smycz.

  I na koniec bo robi się późno,ciesze się z rozsądnej decyzji o sprzedaży biletów tylko posiadaczom kart kibiców jedyna w obecnej sytuacji rozsądna decyzja, komu zależało to dawno mógł posiadać kartę lub kupić cegiełkę lub karnet karnet. W tym wypadku lepiej dmuchać na zimne.

  1. Takie pismo musi sformułować prawnik i to w tej konkretnej specjalizacji. Dlaczego? Bo jak jest jakiś błąd, to przetrzymają to 21 dni po czym o tym poinformują i poprawki złożyć się nie da.

  2. Siema, jestem tu nowy, KSP kibicowałem z Głównej, a teraz niestety wyjeżdżam na pół roku i nie będę miał okazji wesprzeć odradzającej się Polonii. Czytałem stronę od dawna, ale postanowiłem się zarejestrować, bo to i owo wiem o prawie prasowym 🙂 (od razu mówię, że nie jestem prawnikiem!)

   1) Jeżeli wniesiemy sprostowanie w ciągu 21 dni, nie będzie braku rzeczowości, odniesienia się do faktów, błędów formalnych i treści karalnych, to red. nacz. nie ma prawa odmówić publikacji, a nawet jeżeli odmówi, to mamy kolejne 21 dni od daty odmowy, żeby poprawić błędy. Jak to nie poskutkuje, to niestety trzeba iść do sądu.
   2)W piśmie trzeba wyraźnie wskazać, że „nieprawdą jest, że …w sobotę fani Polonii Warszawa doprowadzili do przerwania spotkania w Łomiankach…”, a także dokładnie sformułować sprostowanie (redakcja nie może go zmieniać, jeśli je zaakceptuje), przy czym napisanie „kibice Legii Warszawa” może być odrzucone, bo ktoś w redakcji może uznać, że byli to „kibice Łomianek” :facepalm: i uznać za brak rzeczowości, dlatego trzeba to tak sprawnie ująć, żeby napisać o kibolach Legii, a nie narazić się na odrzucenie.
   3) Z wnioskiem powinna wystąpić osoba zainteresowana, którą dotyczy informacja nieprawdziwa – wtedy nie można odrzucić sprostowania. Jeżeli uznać, że obraziło to kibiców, to może wystąpić z wnioskiem każdy kibic (podpisując się, że jest się kibicem, poza danymi osobowymi), ale najbezpieczniej byłoby, gdyby pismo wystosował klub.
   4) Wniosek o zadośćuczynienie to już sprawa sądowa, więc trzeba to odpuścić we wniosku o sprostowanie. W sądzie też nie będzie tak łatwo, bo jeśli się nie mylę, to trzeba wpłacić 5% wnioskowanej kwoty, tj. 500000 zł 🙄 Niech lepiej wypowie się w tej sprawie jakiś prawnik.

  3. Zrezygnować z pkt. 2 – temat dla ostrej polewki, nikt nie przyzna złamanego grosza. Reszta ok.

Dodaj komentarz