Byli piłkarze Polonii wracają na Konwiktorską. „Kosmal” pomoże IV-ligowej Polonii.

W poniedziałek z formującym się czwartoligowym zespołem trenera Piotra Dziewickiego ćwiczyli m.in. byli piłkarze Polonii – Bartłomiej Fogler, Maciej Biernacki czy Piotr Tyburski.

Na razie Polonia buduje drużynę. – W poniedziałek mieliśmy drugi trening, można powiedzieć, że odbył się drugi etap selekcji – mówi Dziewicki. – Był lepszy poziom niż na pierwszych zajęciach, pojawili się piłkarze z przeszłością w III, a nawet II lidze. Także gracze związani w przeszłości z Polonią. Za wcześnie jednak, by mówić, że zostaną. Na razie trenujemy do końca tygodnia, w sobotę rozegramy sparing, a od przyszłego tygodnia rozmowy z kandydatami prowadzić będzie Paweł Olczak – informuje trener Polonii.

Selekcja trwa cały czas, ale chciałbym mieć 1 sierpnia 16-18 graczy, co do których będę pewny, że zagrają w Polonii – mówi Piotr Dziewicki. Sezon IV ligi rozpoczyna się 10 sierpnia. Przypominamy, że „Czarne Koszule” w pierwszej kolejce będą podejmować rezerwy Wisły Płock.

Jacek Kosmalski
Jacek Kosmalski (fot. Tadeusz Janiec / dumastolicy.pl)

Facebookowy fan page „Czarna Koszula” poinformował wczoraj, że w Polonii zagra nasz były napastnik, Jacek Kosmalski. 36-letni napastnik, który przy Konwiktorskiej spędził niemal sześć sezonów, pomoże zespołowi w IV lidze. Kosmalski w poniedziałkowy wieczór odbył swój pierwszy trening pod okiem nowego trenera Polonii, Piotra Dziewickiego. Obaj uznawani są za symbole drużyny. W sumie przy Konwiktorskiej spędzili aż 16 lat. Teraz mają pomóc w reaktywowaniu zespołu na czwartoligowych boiskach.

Nowy nabytek Polonii nie ukrywa, że chciałby sięgnąć po koronę króla strzelców IV ligi: – Jest wyzwanie. Miałem tytuł króla strzelców w drugiej i trzeciej lidze, ale w czwartej jeszcze nigdy. No to teraz będę miał – cytuje „Kosmala” „Czarna Koszula”.

Źródła: własne / Czarna Koszula / Gazeta Wyborcza

Author: Diesel

5 thoughts on “Byli piłkarze Polonii wracają na Konwiktorską. „Kosmal” pomoże IV-ligowej Polonii.

Dodaj komentarz