Polonia w IV lidze!!!

Jeszcze nie zaczął się sezon ligowy, a „Czarne Koszule” już wywalczyły awans. W środę zarząd PZPN-u zmienił decyzję z 20 czerwca umieszczającą Polonię w lidze okręgowej. Uznał, że powinna grać w IV lidze. 

Podobną decyzję – o przesunięciu do IV ligi – PZPN podjął wobec ŁKS Łódź. – Otworzyliśmy im furtkę – mówi „Gazecie Wyborczej” rzecznik związku Jakub Kwiatkowski. – Formalnie Polonia i ŁKS jeszcze nie są w czwartej lidze, teraz muszą po prostu zgłosić się do tych rozgrywek. Do ustawy z 20 czerwca dodano nowelizację. Zgodnie z nią zgłaszający się do rozgrywek klub może występować w klasie B lub – za zgodą Wojewódzkiego ZPN – w klasie A, natomiast za zgodą PZPN, w przypadku zasłużonych klubów, w czwartej lidze. Ten ostatni punkt dotyczy Polonii i ŁKS – powiedział Kwiatkowski.

Nowa Polonia będzie grała w grupie północnej IV ligi mazowieckiej. W przedmiotowej grupie znajdą się takie zespoły jak m.in. MKS Przasnysz, Mławianka Mława, Bug Wyszków, Narew Ostrołęka, Wkra Żuromin i rezerwy Wisły Płock.

Polonia w czwartek przeprowadzi pod okiem Piotra Dziewickiego i Emila Kota pierwszy trening połączony z naborem do nowej drużyny. Przypominamy, że zawodnicy, którzy chcieliby zagrać w Polonii, mogą wysłać e-mail na adres: druzyna@dumastolicy.pl z krótkim piłkarskim życiorysem i danymi kontaktowymi.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / 90minut.pl

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

7 thoughts on “Polonia w IV lidze!!!

  1. Uchwała to wyraz woli ciała kolegialnego a nie akt prawny, także jeszcze o coś innego chodzi.

   tak czy siak, oby to była prawda. A w ogóle co ze statutem?

  2. Uchwała to jak najbardziej akt prawny. Przykładem niech będą wszelkie uchwały rad gmin i rad powiatów, które są aktami prawa miejscowego.

 1. Ach jaki teatr:). Wiedziałem że taką szopkę odwalą….dołują a pózniej o jedną grupę wyżej ,i gadać teraz będą jak OCH ACH jaką mają dobrą wolę. Trzecia liga co najmniej, i bez żadnej łaski. Tak oto jak PZPN, i nowy prezes z ciemnia i to nie tylko z Nami.
  BRAWO PAN BONIEK, I RESZTA KLAKIERÓW.

 2. Fantastycznie. Najszybszy awans w historii piłki (?), rano jeszcze „liga okręgowa” a wieczorem IV liga 🙂 Przede wszystkim Wielkie podziękowania, gratulacje i szacun dla osób które tą sprawę ogarnęły i zawalczyły w MZPN. No ale najważniejsze jest to aby powstał skład drużyny odpowiedni na ten poziom rozgrywkowy, na awans wyżej ma się rozumić, bo absolutnie nie możemy sobie pozwolić na zastój. Będąc już powiedzmy w I lidze no od biedy już w II jeszcze brak awansu w pierwszym sezonie da się przeżyć ale z IV i III trzeba jak najszybciej uciec. Przydałoby się kilku byłych doświadczonych graczy no nie wiem może Bartek Tarachulski (ponoć w oldboyach Marymontu gra), może „Kosmla” dało by rade, Maćka Tataja no a może i nawet Marcin Żewłakow. :sztandar:

Dodaj komentarz