Nabór do nowej Polonii trwa!

„Czarne Koszule” ogłosiły nabór do drużyny, która przystąpi do rozgrywek najprawdopodobniej w Lidze Okręgowej. Nowy zespół rozpocznie treningi w czwartek. Zawodnicy, którzy chcieliby zagrać w Polonii, mogą wysłać e-mail na adres: druzyna@dumastolicy.pl z krótkim piłkarskim życiorysem i danymi kontaktowymi. Pierwsze zajęcia nowej drużyny odbędą się w czwartek najprawdopodobniej na bocznym boisku przy Konwiktorskiej. Trenerem Polonii będzie jej były zawodnik Piotr Dziewicki.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

12 thoughts on “Nabór do nowej Polonii trwa!

 1. Smutne to, ale wydaje mi się, że nikomu na tej IV lidze nie zależy. Bo, gdyby zależało, to powinniśmy tam urządzić grilla, a kibice, jak również PZPN, MZPN, Straż Miejska, Policja, media wrogie i olewające nas gęstym ciepłym moczem – powinni o tym wiedzieć tydzień temu. Teraz już za późno. Zaczynamy od okręgówki. Jakie to, kurwa romantyczne…

 2. dzięki mountas za info.

  nie dobrze się zaczyna -jak będzie taka energia we wszystkich poczynaniach to się trochę zaczynam martwić.
  Może to tłumaczyć okresem urlopowym ale wszyscy kibice i sympatycy wyjachali na raz.
  Znów cisza w news-wach.
  CZYLI nic sie nie robi – nic się nie dzieje / nie licząc zbiórki kopaczy do okręgówki/

  pozdrawiam

 3. Już kilka tygodni temu krakałem, że nikomu nie zależy na III lub IV lidze, a już na pewno nie stowarzyszeniu. Dzisiaj ma zapaść decyzja w PZPN co do naszego miejsca, a stowarzyszenie dopiero zbiera chętnych do gry. Nie wiem czy o to chodzi aby na meczu bywało 100-200 osób i spoko???? Ja osobiście nie wierzę żeby na okręgówkę przychodziło więcej pomimo niedawno składanych deklaracji. Stowarzyszenie nie widzi problemu w tym, że zaczynanie od okręgówki to minimum sześć lat do najwyższego poziomu. Te sześć zamieni się 10,15, …. 20 ???????????? Obym nie wykrakał, ale patrząc na kilka klubów z tradycjami obijającymi się od wieeeeelu lat po okręgówkach, IV i III ligach …..
  Pozdrawiam

 4. Wszystko sprowadza się do pieniędzy. Tych pieniędzy nie ma, więc bardzo słuszne jest budowanie amatorskiej drużyny na okręgówkę i oparcie się o MKS. Zwracam uwagę, że kilka lat temu CWKS grał w okręgówce i pomimo, że na mecze przychodzili kibice i mieli poparcie finansowe gminy Bemowo zbankrutował. Ja nie znam realiów prowadzenie klubu, ale widzę, że stowarzyszenie patrzy zbyt optymistycznie na kwestie prowadzenie klubu. Tu nie tylko potrzeba oddanych ludzi, ale Ci ludzie muszą mieć czas a najlepiej i pieniądze.

 5. Każdy by chciał jak najwyżej itd, ale rzeczywistość wszystko weryfikuje. Trzeba brać to co jest, co się uda zorganizować i cieszyć się z tego, że udało się stworzyć podstawy dla istnienia i funkcjonowania klubu. Mimo wszystko, mimo tylu przeszkód.

  Co ze statutem?

 6. no pewnie ze najlepiej było by wystartować jak najwyżej lig wrócić do ekstraklasy i nakopać do d**y tym niektórym dać zakazy wejścia działaczom którzy z uśmiechem pozwolili ubić Polonie jaka by nie była Józkowa czy Królowa. To był by kosmos.
  Z drugiej strony w pewnych aspektach za przeproszeniem jesteśmy zieloni i może lepiej zacząć na spokojnie, zbudować w klubie wszytko jak należy, zgrać chłopaków, wyselekcjonować dobrać kolejnych i awansować, niż na hura za pięć dwunasta stratować z tak młodym składem licząc ze nie będą nas wszyscy lać. Z resztą nie pamiętam jak to jest ale czy w zbliżającym się sezonie w trzeciej/czwartej lidze nie robią podobnej czystki jak w II gdzie po sezonie leci połowa drużyn ? jeśli nie będziemy mieli rzucanych z różnych stron kłód pod nogi w parę latek się wyrobimy, ważne żeby Polonia funkcjonowała była w mediach w pozytywnym świetle.

 7. Co do trzeciej ligi to jeszcze nie zdecydowano, czy reforma ma nastąpić i od którego sezonu. Możliwe jest, na przykład, że w przyszłym roku w 4 lidze będzie trzeba rozegrać baraż, żeby awansować do 3-ciej.

 8. Trzeba robić to wszystko na co ma się wpływ, co można organizować samemu już teraz i nie czekać na nic, ale też nie odpuszczać tematu III czy IV ligi nawet jeśli przyjdzie grać w okręgówce.

  HGW zostanie odwołana i trzeba to wykorzystać, bo będą być może wcześniejsze wybory i żeby temat Polonii był obecny w kampanii w mediach. Żeby to nagłaśniać.

 9. no chyba bedzie IV liga !!!
  To nieoczekiwana decyzja, bo do tej pory PZPN stał na stanowisku, że nowo powstałe kluby muszą rozpocząć rozgrywki najwyżej od klasy okręgowej (V ligi). Podczas wtorkowego posiedzenia zarządu zdecydowano, że regulująca to uchwała z 20 czerwca nie dotyczy Polonii Warszawa i ŁKS. Dopuszczono, że na wniosek okręgowych związków oba kluby będą mogły zagrać w IV lidze. – Potrzebna będzie decyzja Komisji ds. Nagłych, ale to nie powinno być problemem – tłumaczy Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN.
  :sztandar: :sztandar: :sztandar: :sztandar: :sztandar:

Dodaj komentarz