W której lidze zagra Polonia? Sms przyczyną początku pogrzebu Polonii !!! Listkiewicz o Królu !!!

Klamka zapadła. Ekstraklasy na Konwiktorskiej nie będzie. Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych wydała we wtorek ostateczny werdykt. Polonii zostały do rozegrania dwa mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej – z Piastem Gliwice na Konwiktorskiej (czwartek, godz. 18) i Pogonią Szczecin na wyjeździe (niedziela, godz. 16). Z Piastem mimo zagrożenia mecz się odbędzie. Wczoraj kibice w trzy godziny zebrali pieniądze potrzebne na opłacenie firmy ochroniarskiej – około 13 tys. zł. Prezes Polonii Ireneusz Król nie chciał dopełnić tego obowiązku, wynajął za to osobistą ochronę.

Każdemu klubowi łatwiej jest znaleźć sponsora w ekstraklasie, gdzie część budżetu zapewniają prawa telewizyjne i łatwiej znaleźć innych wspólników oraz reklamodawców. Ale najważniejsze, że w świetle przepisów sytuacja KSP Polonia w I lidze się nie zmienia. Z tymi długami spółka nie ma szans na licencję nie tylko klasę niżej niż ekstraklasa, lecz także w II i III lidze. Wymagania finansowe są wszędzie takie same, a ligi centralne nadzoruje PZPN. Co więcej, obecna Polonia również nie ma czego szukać w IV lidze, A klasie, B klasie.

Nie mogę w to uwierzyć. Polonii nie ma, moje życie też runęło. Cztery miesiące pracowałem za darmo, a teraz koniec… – nie mógł pogodzić się Igor Gołaszewski, który w klubie z Konwiktorskiej pracuje od 1995 roku. – Żadne zaskoczenie – stwierdził za to Daniel Gołębiewski.Ja się nie łudziłem, mniej więcej od lutego wiedziałem, że tak się to skończy. Zastanawia mnie tylko, jak to jest możliwe, że w naszym kraju można świadomie kraść pieniądze, nie płacić ludziom i nie ponosić za to żadnych konsekwencji – dodał napastnik „Czarnych Koszul”. – Król to człowiek bez honoru. Jesteśmy załamani, nie wiem nawet, co powiedzieć – dorzucił Jakub Tosik.

Król w żaden sposób nie skomentował decyzji Komisji Odwoławczej. Rano rozesłał tylko sms-y ludziom związanym z Polonią. – Napisał, że wolałby przeznaczyć te pieniądze na biedne dzieci niż na klub – relacjonuje Grzegorz Popielarz, prezes Stowarzyszenia Polonia Warszawa, które chciało przejąć klub wraz z zadłużeniem wobec piłkarzy, pracowników klubu, ZUS-u, Urzędu Skarbowego. Śląski biznesmen tę ofertę zignorował.

Pluję sobie w brodę, bo rok temu sam z Jurkiem Piekarzewskim namawiałem wszystkich, aby dać szansę Królowi. Okazaliśmy się naiwni – mówi Michał Listkiewicz, który włączył się w ratowanie Polonii, a raczej tego, co z niej zostanie. – Osobiście już nie wierzyłem, że Król zapłaci w ostatnim momencie. Bo skoro ktoś od dawna nie płaci, to dlaczego miałby nagle to zrobić? Dobrze mu z oczu patrzyło, ale okazało się, że to tylko pozory. Mam nadzieję, że to już ostatnia przygoda tego pana z polskim sportem. Niech się zajmie wyrębem lasów na Syberii, bo to podobno dobrze mu idzie – kpi Listkiewicz.

Na tą chwilę zebraliśmy 16 tys. zł Kto może niech wspomoże !!!

Podajemy również informację z forum Wielkiej Polonii, dotyczące czwartkowej Akcji Kibic:

WSZYSTKICH CHCĄCYCH WESPRZEĆ DOPINGIEM AKCJĘ KIBIC na meczu z Piastem ZAPRASZAMY DO NABYCIA BILETÓW NA SEKTOR A3. Chcemy umieścić tam sekcję śpiewającą tak, żeby ten mecz zapadł dzieciakom w pamięć na bardzo długo. Czy to się uda ZALEŻY TYLKO OD WAS!

LICZYMY NA WASZE WSPARCIE!

Źródło: własne/ Gazeta Wyborcza/ Przegląd Sportowy/ Rzeczpospolita/ Wielka Polonia

Author: ganjaksp

11 thoughts on “W której lidze zagra Polonia? Sms przyczyną początku pogrzebu Polonii !!! Listkiewicz o Królu !!!

 1. Cholera jak ja mojemu synowi 7 letniemu mam wytłumaczyć co się dzieje? Gdzie nasza Polonia? Aż się łzy do oczu cisną!!!

  Niech stowarzyszenie walczy o przynajmniej 3 ligę, to skróci czas dotarcia do 1 ligi gdzie klub może się odbudowywać!
  Niech ludzie znający się na przepisach (np Sneer) szukają kruczków na przejęcie K6, przez kontynuatora tradycji KSP(tj klub stworzony przez stowarzyszenie).
  Dlaczego to jest teren państwowy? Może to dekrety Bieruta lub coś podobnego, może ktoś prywatny podarował ten teren? może żyją spadkobiercy?

  Bez siedziby nic nie zrobimy, i nie przyciągniemy sponsorów!

 2. Ja chciałbym się zapytać gdzie do tej pory byli przedstawiciele w RN? Podejrzewam, że nagle znowu Pan Makuch wyłoni się z głębin (szkoda że wcześniej tego nie zrobił jak robiło się coraz gorzej) jak będzie powstawała Polonia i będzie jawił się jej wielkim kibicem.
  Co do Stowarzyszenia to skoro mieli kasę na spłacenie długu i uzyskanie licencji to niech przejmą od Srula klub i zgłoszą do I ligi podobno jest na to szansa oczywiście mając odpowiednie zabezpieczenia chyba że to czcze gadanie samozwańczych prezesów.

 3. K6 na podstawie:
  ART. 1 DEKRETU Z DNIA 26.10.1945 R. O WŁASNOŚCI I UŻYTKOWANIU GRUNTÓW NA OBSZARZE M.ST. WARSZAWY (DZ. U. NR 50, POZ. 279)

  Zostało przejęte przez Polskie Koleje Państwowe.
  W 1997 Za długi PKP przekazało chyba działkę Państwu, a w 2003 czy 2004 Państwo Miastu.

  Dlaczego PKP(czyli Państwo) spłaca swoje zadłużenie względem Państwa działką przejętą za komuny!!??
  Ludzie odzyskują grunty od Państwa/Miasta/PKP….
  Księga wieczysta WA4M/00235015/9

  P.S. Niech ktoś kto się na tym zna w tym pogrzebie.
  :sztandar:

 4. Taką modlitwę wyszperałem na Weszlo.pl:

  ~k (29.05.2013 15:49:23)
  Przebrzydła szumowino, pachołku moskiewski, Ty farbowana świnio, „prezesie” kurewski, Chamie zbuntowany, zatęchła sklerozo, Gnoju zasmarkany, ty zdrajco ZOMOZO. Gnido zarzygana, jadowita mendo, Ty kukło gówniana, kacapski przybłędo. Tchórzu zafajdany, ropiejący strupie, Padalcu rozdeptany, ty wrzodzie na dupie. Ty diabelskie łajno, ty głupi żołdaku, Ty kurwo sprzedajna, ty rusku zupaku, Wypierdku Józefa, ty ślepy pedale, Kurduplu tępogłowy, ty głupi bęcwale Ty skunksie śmierdzący, pluskwo zasuszona, Wrzodzie ropiejący, ty małpo zielona, Ty strachu na wróble, zboczony sadysto, Judaszu za ruble, tępawy marksisto. Ty pało gumowa, wredny okupancie, Zakało narodowa, złamany palancie, Cuchnący śmierdzielu, pełzająca glisto, Ponury skurwielu, czerwony faszysto. Ty sługo kremlowy, lokaju sowiecki, Ty zbóju parszywy, pomiocie radziecki, Ty mówco obłąkany, nadęty bufonie, Za klub rozsprzedany piekło cię pochłonie

 5. Piłkarze powinni w ramach protestu nie podpisywać nowych kontraktów (nie dać się sprzedać mendzie zapchlonej) i w ten sposób pozbawić gnidę kasy z transferów.
  Menda nie płaci, piłkarze składają wnioski o rozwiązanie kontraktów i wszytko załatwione.

  Jak taki cwel (chociaż może nie powinienem obrażać cweli) może chodzić i mówić,że on chciał dobrze?

  1. Tak, jest. Powinni wszyscy złożyć wnioski o rozwiązanie kontraktów z winy pracodawcy. Gdyby do tego zawiązał się nowy podmiot (o czym pisałem wyżej) i został zgłoszony do rozgrywek to Królowi zostają tylko długi i przeniesiona z Grodziska spółka która istniej jedynie na papierze.

   I to jest najlepsze co można i co wg mnie powinno się zrobić.

Dodaj komentarz