Ostre strzelanie Polonii w Zabrzu!

Po bardzo dobrym spotkaniu „Czarne Koszule” rozgromiły na wyjeździe Górnika Zabrze 4:0. Była to druga kolejna wygrana warszawskiej drużyny, która pozwoliła na wyprzedzenie w tabeli dzisiejszego rywala i zwiększyła szanse na zajęcie miejsca gwarantującego start w eliminacjach do Ligi Europejskiej

Prowadzenie Polonia objęła dość szybko bo już w 9 minucie. Znakomite podanie Jakuba Tosika na bramkę zamienił Miłosz Przybecki. „Miły” miał też swój udział przy drugim golu „Czarnych Koszul”. Tym razem jego podanie wykorzystał Jacek Kiełb, a całe zdarzenie miało miejsce w II połowie w 67 minucie. Gospodarze mieli optyczną przewagę, ale to Polonia strzelała kolejne bramki. Dwukrotnie uczynił to Daniel Gołębiewski, który zastąpił na boisku wspomnianego już Miłosza Przybeckiego. Najpierw w 84 minucie „Dyzio” wykorzystał piękne dośrodkowanie Łukasza Piątka, a 5 minut później podanie Jakuba Tosika (druga asysta w tym meczu) zamienił na czwartą bramkę dla Polonii, ustalając tym samym wynik meczu.

18 maja 2013, 18:00 – Zabrze (stadion Górnika)
Górnik Zabrze – Polonia Warszawa 0:4 (0:1)
bramki:Miłosz Przybecki 9, Jacek Kiełb 67, Daniel Gołębiewski 84 i 89

Górnik: Łukasz Skorupski – Paweł Olkowski, Adam Danch, Oleksandr Szeweluchin, Seweryn Gancarczyk (72. Konrad Nowak) – Bartosz Iwan, Mariusz Przybylski – Prejuce Nakoulma, Aleksander Kwiek, Grzegorz Bonin (60. Ireneusz Jeleń) – Mateusz Zachara (72. Siergiej Mosnikov).

Polonia: Mariusz Pawełek – Aleksandar Todorovski, Igor Morozov, Martin Baran, Adam Pazio – Miłosz Przybecki (80. Daniel Gołębiewski), Tomasz Hołota, Jakub Tosik, Łukasz Piątek, Jacek Kiełb (87. Sebastian Olczak) – Piotr Grzelczak (90. Krzysztof Kopciński).

sędziował: Paweł Pskit (Łódź)
żółte kartki: Gancarczyk (62) – Baran (74)
widzów: 3000

Źródło: własne

Author: TeCet

13 thoughts on “Ostre strzelanie Polonii w Zabrzu!

1. Z tą Europą może być ciężko, zakładając, ze wszystko wygramy musimy np. liczyć na potknięcie Piasta (mają bardzo łatwy terminarz) i 2 potknięcia Śląska lub wygranie wszystkiego do końca.
    Co do meczu, szkoda, ze Kopciński szybciej nie strzelał.

2. Tak, ale jeśli wygramy to i tak będziemy tracić 1 pkt. Szkoda, ze dziś wygrali. Teraz jeszcze bardziej można żałowac „przyrosi” i sędziowskich błędów, gdyby nie one dziś już byśmy byli na 3 miejscu.

3. obawiam sie że ten sponsor, sponsor Podbeskidzia, i ten wynik to może być kolejny wałek tak więc bez podniety.