Polonia na 99% z nowym sponsorem na koszulkach! Wszołek o swojej sytuacji finansowej i przywiązaniu do klubu.

Polonia Warszawa najprawdopodobniej będzie miała nowego sponsora zakontraktowanego na ostatnie 4 mecze. Informacja ta zostanie najprawdopodobniej potwierdzona podczas zbliżającej się konferencji prasowej.

Według naszych źródeł firmą, której logo ma się pojawić na koszulkach polonistów już w najbliższym spotkaniu, ma być firma budowlana Murapol. Kierując się tym samym tropem, sprawę zdają się potwierdzać również gazety „Fakt” i „Gazeta Wyborcza”. Nieoficjalnie wiadomo, że inicjatywa i sprawa zaangażowania firmy w częściowe sponsorowanie klubu wyszła od Adama Drygalskiego Pawła Olczaka. Według naszych źródeł, dopuszczalny jest też wariant dalszej współpracy na poziomie IV ligi, o ile Polonia definitywnie nie otrzyma licencji na grę w Ekstraklasie.

O godz. 13 na specjalnie zwołanej konferencji prasowej stołeczni działacze mają oficjalnie ogłosić nazwę nowego sponsora oraz poinformować jakie są widoki Polonii na przyszłość. Wydaje się jednak, że zespół nadal ma niewielkie szanse na przyznanie licencji na występy w T-ME.

Michał Żewłakow i Paweł Wszołek
Paweł Wszołek (fot. Tadeusz Robaszyński-Janiec)

Krótkiej wypowiedzi na temat swojej sytuacji finansowej, „Super Expressowi” udzielił Paweł Wszołek:

Dlaczego tak długo nie upominałeś się o zaległe wypłaty?
– Cały czas się łudziłem, że pan prezes Król znajdzie jakieś środki i ureguluje zobowiązania wobec drużyny. Tygodnie i miesiące jednak mijały i nic się nie działo, wciąż graliśmy za darmo. Pani w spożywczym nie interesuje, że Polonia nie płaci, na kredyt chleba mi nie da. Pomagała mi rodzina i menedżer, ale jak długo można tak żyć?! Najpierw wysłałem pismo do Polonii. Klub miał miesiąc na wypłacenie mi zaległych pieniędzy. Nie zapłacił. Nie miałem wyjścia i powiadomiłem Izbę do spraw rozwiązywania sporów sportowych przy PZPN.

Ile jest ci winien prezes Król?
– Około 40 tys. złotych z tytułu niewypłaconych pensji i premie za kilka spotkań. Ale zaznaczam: nie chcę uciekać z klubu! Kocham Polonię, zimą dałem tego dowody. Jednak nie mogłem dłużej czekać na pieniądze. Samą miłością niestety żyć się nie da.

Jaki wpływ na złożenie przez ciebie wniosku o rozwiązanie kontraktu miało nieprzyznanie Polonii licencji na grę w Ekstraklasie w przyszłym sezonie?
– Żadnego! Po cichu jeszcze się łudzę, że wszystko jakoś się wyklaruje i Polonia zostanie w Ekstraklasie. Byłoby szaleństwem, gdybyśmy stracili miejsce w lidze z powodów pozasportowych. Dopóki będę przy Konwiktorskiej, nigdy nie odstawię nogi, będę walczył z całych sił. Zawsze będę pamiętał, że to w barwach Polonii zaistniałem w poważnej piłce.

Źródła: własne/ Fakt/ Gazeta Wyborcza/ Super Express/ Weszło!/ Wirtualna Polska

Author: Diesel

5 thoughts on “Polonia na 99% z nowym sponsorem na koszulkach! Wszołek o swojej sytuacji finansowej i przywiązaniu do klubu.

 1. Tak trzymaj Paweł jetem z Tobą i myślę, że nie tylko ja. Wszyscy tak powinni zrobić.
  Swoją drogą to cała sprawa nadaje się dla prokuratora, dlaczego PZPN i Pan Boniek nic w tej sprawie nie robi. Przecież to jest ewidentne przestępstwo jakim jest świadome działanie na szkodę klubu, może stowarzyszenie, które powstało „POLONIA WARSZAWA” złoży takie doniesienie nie ma na czekać

 2. Nikt nic nie zrobi bo każdy ma to w dupie, Ci ze stowarzyszenia też są za krótcy. Im nawet przez te wszystkie lata nie chciało się sprawdzić jakia jest sytuacja prawna terenów przy K6 bo mogłoby się wszak okazać że te tereny są Polonii albo można by znaleźć jakiś spadkobierców i z nimi się dogadać……ale nie, nikt tego nie zrobił….raczej.
  Profesjonalizm pełną gębą.

  i zmieńcie punktacje na 37 !!!!!

 3. Podobno Drzymala ma sie coraz lepiej finansowo odzyskuje co stracil: http://evertiq.pl/news/10649 oraz http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/strategie/pedzi-woz-drzymaly,12865,1

  A cytujac jego slowa z jednego z wywiadow: „Obecnie najbardziej kibicuje Polonii” Wiec gdyby jakas akcje zorganizowac cos aka „Kibicow Polonii oraszak caly, chce na K6 Drzymaly” 😀 Moze by go naszlo zeby wrocic do footballu i znow sprobowac wdrapac sie na szczyt zarowno finansowy jak i w pilce noznej.

Dodaj komentarz