Młodzi na treningu pierwszego zespołu. Musiał oddelegowany do Chorzowa.

Przed meczem z Ruchem Chorzów, na wczorajszym treningu pierwszego zespołu w podwarszawskich Zielonkach pojawił się Maciej Wierzbowski. Urodzony w 1993 roku Wierzbowski reprezentuje barwy Polonii od lata ubiegłego roku. Wcześniej występował m.in. w Juniorze Ursynów, Agrykoli Warszawa i Legii Warszawa. Zaliczył także krótki epizod w zespole Młodej Ekstraklasy Widzewa Łódź. Wierzbowski, który od niedawna występuje na pozycji środkowego obrońcy, w bieżącym sezonie rozegrał 13 spotkań w Młodej Ekstraklasie i zdobył jedną bramkę. W Młodej Polonii jest etatowym wykonawcą rzutów karnych.

Oprócz wspomnianego zawodnika na treningu pokazało się kilku innych zawodników z Młodej Ekstraklasy. W zajęciach pierwszego zespołu wzięli udział m.in. Patryk Duda i Mateusz Pielak.

Do prowadzenia zawodów, które odbędą się w najbliższy poniedziałek o godz. 18:30 w Chorzowie, Kolegium Sędziów PZPN wyznaczyło Tomasza Musiała z Krakowa. Dla 32-letniego arbitra będzie to trzeci w bieżącym sezonie mecz z udziałem Polonii. Dwa poprzednie kończyły się zwycięstwami „Czarnych Koszul”. Musiał prowadził jesienne mecze z Widzewem Łódź (3:1) i GKS-em Bełchatów (5:0). Z kolei w tym tygodniu sędziował rewanżowy mecz półfinału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Ruchem, w którym podyktował aż trzy rzuty karne – dwa dla Legii i jeden dla zespołu „Niebieskich”. Z kolei w ostatniej kolejce był rozjemcą w spotkaniu Pogoni Szczecin z Widzewem Łódź.

Źródła: własne/ 90minut.pl/ ksppolonia.pl

Author: Diesel

Dodaj komentarz