Pomeczowe opinie trenerów. Treningi w W-wie i sparing z GKS-em.

Prezentujemy pomeczowe wypowiedzi trenerów Piotra Stokowca i Tomasza Hajty:

Trener Piotr Stokowiec
Trener Piotr Stokowiec foto: Zbigniew Luchciński ksppolonia.pl

Piotr Stokowiec (trener Polonii): – Na pewno nie możemy się wstydzić swojej gry. Ja za swoją drużynę się nie wstydzę. Próbowaliśmy grać w piłkę i moim zdaniem stworzyliśmy niezłe widowisko. Nie szukam winnych ani nadprzyrodzonych przyczyn, zasłaniając się pogodą czy sytuacją. Na tę sytuację, w której jesteśmy, drużyna prezentowała się dzisiaj bardzo dobrze. Dążymy do grania w piłkę i stwarzania sytuacji. Dzisiaj one były, ale ich nie wykorzystaliśmy. Chłopcy podjęli walkę i jest mi ich szkoda, właśnie ze względu na walkę i pracę, którą wykonali. Za taktykę odpowiadam ja, była ona realizowana. Proste błędy indywidualne i brak skuteczności spowodowały, że nie zdobyliśmy tutaj punktu.

Tomasz Hajto (trener Jagiellonii): – Mecz ułożył się tak jak tego chcieliśmy. Udało nam się dosyć szybko strzelić bramkę. Każdej drużynie gra się łatwiej, gdy się cofnie i ma szanse wychodzić z kontratakami. Cała drużyna zaangażowała się dzisiaj bardzo dobrze, dwa dni zgrupowania naprawdę pomogły. Momentami było widać nerwy, bo ciążyła na nas presja, że od dawna nie wygraliśmy meczu u siebie, ale cieszę się, że pokazaliśmy fajny styl. Było zaangażowanie, serce, ale na pewno nie zachłyśniemy się dzisiejszym zwycięstwem, bo wiemy, że dalej musimy zbierać punkty. Wolę dwa zwycięstwa i dwie porażki, niż cztery remisy. W końcu udaje nam się coraz częściej zwyciężać.

Przed piłkarzami Polonii Warszawa dwutygodniowa przerwa na mecze reprezentacji narodowych. W tym czasie Poloniści nie wyjadą na planowane zgrupowanie i będzie trenowała na obiektach w Warszawie. W sobotę „Czarne Koszule” rozegrają sparing z GKS Bełchatów.

„Czarne Koszule” podczas dwutygodniowej przerwy miały w planie wyjazd na krótkie zgrupowanie, które decyzją sztabu szkoleniowego nie dojdzie do skutku. Powodem są niskie temperatury i opady śniegu powodujące, że stan boisk z naturalną nawierzchnią nie jest optymalny.

Poloniści będą trenowali na obiektach w Warszawie. W sobotę w Bełchatowie zagrają sparing z GKS. Początek o 13.

Przypomnijmy, że na mecze swoich reprezentacji powołani zostali Aleksandar Todorovski, Igor Morozov i Vytautas Lukša. Zaś do drużyn młodzieżowych powołania dostali Paweł Wszołek, Adam Pazio (który może jednak nie pojechać na kadrę z powodu kontuzji) i Piotr Piekarski.

Źródła: własne / ksppolonia / Gazeta Wyborcza

Author: Makumb

Dodaj komentarz