Historia się powtórzy? Piątek najlepszy w meczu z Lechem. Todorovski powołany, „Teo” przepytany.

Dokładnie 11 lat temu (9.03.2002) „Czarne Koszule” po raz ostatni pokonały u siebie drużynę krakowskiej Wisły. Wówczas znacznie słabsza kadrowo od swojego rywala drużyna Polonii pokazała charakter, ogromną wolę walki, do tego dołożyła skuteczność i w efekcie po bramkach Bartosza Tarachulskiego (dwie), Igora Gołaszewskiego i Sebastiana Kęski pokonała prowadzoną przez Franciszka Smudę drużynę „Białej Gwiazdy” 4:2. Czy historia się powtórzy?

Dziś sytuacja kadrowa obu drużyn jest daleka od tej jaką kluby mogły dysponować w 2002r. I Polonia i Wisła znajduje się w fazie przebudowy, choć to warszawska drużyna w odbudowanie musi włożyć znacznie więcej wysiłku. Piotr Stokowiec na przedmeczowej konferencji docenił klasę rywala, ale podkreślił, że jego podopieczni w dzisiejszym starciu z krakowską drużyną dadzą z siebie wszystko – Mamy plan na Wisłę. Nikomu nie zagwarantuję wyniku, ale mogę obiecać, że zawodnicy będą walczyli, tworzyli drużynę i nikt nie będzie miał z nami łatwo.

„Biała Gwiazda” do dzisiejszego meczu przystąpi mocno osłabiona. Nie zagrają Łukasz Garguła, Cwetan Genkow oraz Kamil Kosowski. – Łukasz ma problem od meczu z Zagłębiem Sosnowiec. To uraz mechaniczny, tam było dość poważne skręcenie stawu skokowego. Myślę, że w przyszłym tygodniu wznowi treningi na 100%. Cwetan już teraz mówi, że czuje się dużo lepiej. Mógłby wrócić na Jagiellonię, ale nie trenował przez półtora tygodnia – wyjaśnił Tomasz Kulawik, trener Wisły i dodał, że mecz z Polonią jest bardzo ważny, ale ten wtorkowy rewanżowy w ćwierćfinale Pucharu Polski z Jagiellonią jeszcze ważniejszy. Czyżby była to zapowiedź oszczędzania swoich „gwiazd” w dzisiejszym meczu?

Aleksandar Todorovski z Polonii Warszawa otrzymał powołanie do kadry Macedonii na mecze eliminacji mistrzostw świata z Belgią. 22 marca obie reprezentacje zmierzą się w Skopje, cztery dni później zagrają w Brukseli.

Łukasz Piątek
Łukasz Piątek (fot. Tadeusz Janiec)

Podsumowane zostały noty jakie otrzymali za mecz z Lechem piłkarze „Czarnych Koszul”. Zdecydowanie najwyżej oceniony został występ strzelca jedynej bramki w tym meczu Łukasza Piątka. A tak przedstawia się cała punktacja za to spotkanie:

5.05 – Łukasz Piątek
4.75 – Miłosz Przybecki
4.63 – Daniel Gołębiewski
4.53 – Adam Pazio
4.50 – Tomasz Hołota
4.48 – Mariusz Pawełek
4.35 – Wojciech Szymanek, Aleksandar Todorovski
4.00 – Jakub Tosik
3.98 – Igor Morozov
3.88 – Paweł Wszołek
2.88 – Paweł Tarnowski

Stowarzyszenie K6 wydało oświadczenie na temat spraw finansowych klubu. Poniżej przedstawiamy jego pełną treść:
1. Zaległości wobec WOSiR maleją. Po spotkaniach zarządu z przedstawicielami WOSiR sprawy wychodzą na prostą co zostało potwierdzone stosownym harmonogramem. Kaucja jest wpłacona, płatności są regulowane co powoduje, że zaległość maleje.
2. Płatności związane z organizacja meczów regulowane są na bieżąco w zakresie pozwalającym na spokojne organizowanie meczów.
3. Zaległości wobec zawodników, sztabu, pracowników podamy po 10-tym (termin wypłaty wynagrodzenia) oczywiście bez kwot, ale z adnotacja czy maleją, stoją w miejscu, czy rosną. Mamy nadzieje na dobre wieści w tym zakresie.

Na koniec już bardziej jako „ciekawostka” wywiad z Łukaszem Teodorczykiem, który odpowiadał na pytania kibiców „Kolejorza”

Źródło: własne / 90minut.pl / Tygodnik Piłka Nożna / ksppolonia.pl / Lech TV

Author: TeCet

2 thoughts on “Historia się powtórzy? Piątek najlepszy w meczu z Lechem. Todorovski powołany, „Teo” przepytany.

Dodaj komentarz