Polonia testuje napastnika z Ukrainy

W tureckiej Antalyi pojawił się nowy testowany zawodnik.  Do drużyny Polonii dołączył Nigeryjczyk Michael Chidi Alozie. To napastnik występujący na co dzień w zespole lidera pierwszej ligi ukraińskiej (drugi poziom rozgrywkowy), PFK Sevastopol. W bieżącym sezonie Alozie zaliczył pięć ligowych występów, w których nie zdobył bramki. 

Alozie rodził się 16 października 1986 roku w Eputu Town. Jest wychowankiem drużyny Swift Eagles, z której w 2004 roku trafił do Europy. Jego pierwszym przystankiem na Starym Kontynencie była Bułgaria, gdzie reprezentował barwy PFC Beroe Stara Zagora.

Od 2005 roku gra na Ukrainie. Do 2008 roku występował w Wołyniu Łuck, gdzie w 93 spotkaniach zdobył 31 bramek. Jego kolejnym klubem był Metalurg Zaporoże – tam w 56 meczach 10 razy wpisał się na listę strzelców. Od sezonu 2010/11 jego klubem jest Sevastopol, którego barw broni razem z byłym reprezentantem Polski, Mariuszem Lewandowskim.

Źródło: własne / ksppolonia.pl / transfermarkt.de

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

9 thoughts on “Polonia testuje napastnika z Ukrainy

Dodaj komentarz