Polonia minimalnie przegrywa ze Zniczem

Polonia rozegrała dziś mecz sparingowy z II-ligowym Zniczem Pruszków. Poloniści przegrali minimalnie 0:1.

W 25 minucie w polu karnym faulował Nazar Litun. Znicz nie zdołał jednak wykorzystać szansy. Pewnie jedenastkę wybronił Michał Brudnicki. Mimo dobrej gry nie udało się zmienić wyniku bezbramkowego. W drugiej połowie II-ligowiec zdobył zwycięską bramkę po rzucie rożnym (68 minuta).

W sparingu ponownie wystąpiło kilku testowanych zawodników: Dawid Klepczyński, Mateusz Sołtys, Adeniyi Lekan, Bartłomiej Walewski, Patryk Olszewski. Kto z nich zostanie w Polonii? – W poniedziałek coś więcej oficjalnie już będzie wiadomo – zapowiada na stronie oficjalnej Piotr Dziewicki. – Ustaliliśmy, że z początkiem lutego, chcielibyśmy mieć w 99 procentach domkniętą kadrę. Wiadomo, że ktoś może do nas trafić, ale na pewno chcemy mieć tych ludzi, którzy na pewno nie odejdą – dodaje.

W Pruszkowie nie wystąpił Mariusz Ujek. 37-letni piłkarz, mający za sobą występy w ekstraklasie, doznał niegroźnej kontuzji mięśnia czworogłowego uda.

01.02.2014
Znicz Pruszków – Polonia Warszawa 1:0 (0:0)

Polonia (I połowa): Michał Brudnicki – Dawid Klepczyński, Damian Maleszyk, Adam Grzybowski, Nazar Litun – Dominik Lemanek, Piotr Tyburski, Adrian Ligienza, Mateusz Gliński – Mateusz Sołtys, Michał Strzałkowski; (II połowa): Paweł Błesznowski – Kacper Lachowicz, Aleksander Fogler, Adrian Zawadka, Adeniyi Lekan – Patryk Strus, Gerry Madden, Adrian Ligienza (65. Piotr Tyburski), Bartłomiej Walewski – Marcin Kruczyk – Patryk Olszewski.

Źródło: własne / Polonia Warszawa