Aktualności

Posted in MKS

Przełamanie MKS-u w lidze okręgowej

Po sześciu porażkach z rzędu nareszcie doczekaliśmy się przełamania zespołu MKS-u Polonia Warszawa, występującego w lidze okręgowej. „Czarne Koszule” po emocjonującym meczu pokonały 3:2. Polonia dobrze zaczęła mecz i od 5 minuty prowadziła 1:0, a w 53 minucie było 2:0. Rywal po 15 minutach odpowiedział, ale Polonia szybko po stracie gol wróciła do 2 bramek prowadzenia. W 82 minucie było już tylko 3:2 i ten wynik się utrzymał. Continue reading „Przełamanie MKS-u w lidze okręgowej”

Posted in Kibice

Ostatni dzień zapisów do Niecieczy

Grupa „Ultras Enigma” przypomina, że dziś ostatni dzień zapisów na wyjazd na mecz Polonii z Termalicą Bruk Bet Nieciecza (niedziela, 5 maja 2024 r., g. 12:40). Szczegóły w rozwinięciu niusa. Continue reading „Ostatni dzień zapisów do Niecieczy”

Posted in skróty

Skróty spotkań 30 kolejki Fortuna I ligi

Na kanale „Łączy nas piłka” miała miejsce premiera magazynu skrótów spotkań, rozegranych w ramach 30 kolejki Fortuna I ligi – w tym niedzielnego starcia „Czarnych Koszul” z GKS-em Katowice. Video znajdziecie w rozwinięciu newsa. Continue reading „Skróty spotkań 30 kolejki Fortuna I ligi”

Posted in Galeria

Zapraszamy Was do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego meczu Centralnej Ligi Juniorów U-19: MKS Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok. Autorem zdjęć jest Zbyszek Luchciński. Continue reading „Galeria zdjęć z CLJ U-19: MKS Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok”

Posted in Kącik statystyka

Po 30. kolejce szanse na utrzymanie znów spadły, ale wciąż są większe niż Resovii

Po 30. kolejce sytuacja wróciła do tej sprzed kilku meczów – znów wydaje się, że o utrzymanie walczy tylko Polonia i Resovia. To efekt niespodziewanych wygranych Znicza (na wyjeździe z Miedzią) i Termaliki (na wyjeździe z Górnikiem Łęczna). Continue reading „Po 30. kolejce szanse na utrzymanie znów spadły, ale wciąż są większe niż Resovii”

Posted in juniorzy

Podsumowanie kolejki w CLJ (27.04-28.04)

To był całkiem udany weekend w wykonaniu młodych polonistów. Pewnie swoje spotkania wygrały zespoły u-15 i u-17. Martwić może tylko domowa porażka Polonii u-19. Continue reading „Podsumowanie kolejki w CLJ (27.04-28.04)”

Zapraszamy Was do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego meczu „okręgówki”: MKS Polonia Warszawa – Bug Wyszków. Autorem zdjęć jest Zbyszek Luchciński. Continue reading „Galeria zdjęć z meczu: MKS Polonia Warszawa – Bug Wyszków”

Posted in Niusy

60. mecz Biedrzyckiego i Michalskiego w Polonii

Mecz z katowicką GieKSą był 60. spotkaniem w barwach „Czarnych Koszul” Bartosza Biedrzyckiego i Mateusza Michalskiego. Warto dodać, że w tym spotkaniu po raz 50. zagrał Michał Grudniewski. Continue reading „60. mecz Biedrzyckiego i Michalskiego w Polonii”

K6 on tour: Nieciecza

Grupa „Ultras Enigma” rozpoczyna zapisy na wyjazd na mecz Polonii z Termalicą Bruk Bet Nieciecza (niedziela, 5 maja 2024 r., g. 12:40). Szczegóły w rozwinięciu niusa. Continue reading „K6 on tour: Nieciecza”

Terminy meczów z Górnikiem Łęczna i Odrą Opole

Władze I ligi ogłosiły terminarze meczów Polonii w 32 i 33 kolejki, w których zagramy przy K6. Z Górnikiem Łęczna zmierzymy się 12 maja 2024 r. o g. 18:00, natomiast z Odrą Opole 19 maja 2024 r. o g. 15:00. Continue reading „Terminy meczów z Górnikiem Łęczna i Odrą Opole”

Posted in Kobiety

Syrenki lepsze od Legii w Książenicach

Seniorki akademii MKS-u Polonia Warszawa ograły w derbach piłkarki Legię Soccer Schools. Wzmocnione posiłkami z Wodzisławia Śląskiego legionistki mimo wyrównania w doliczonym czasie gry, dały się zaskoczyć Weronice Szubie, która przypieczętowała zwycięstwo „Czarnych Koszul” na kilka chwil przed końcowym gwizdkiem.  Continue reading „Syrenki lepsze od Legii w Książenicach”

Posted in rezerwy

Zdecydowana wygrana rezerwistów z Narwią Ostrołęka

Gdy rozpoczynała się druga połowa starcia pierwszego zespołu „Czarnych Koszul” z GKS-em Katowice, to w tym samym czasie na „Saharze” swój mecz rozpoczynały polonijne rezerwy, które w ramach 22 kolejki Decathlon V ligi podejmowały Narew Ostrołęka. Ostatecznie podopieczni Damiana Falkowskiego rozbili wyżej notowanego rywala 4:1. Continue reading „Zdecydowana wygrana rezerwistów z Narwią Ostrołęka”