Klub poinformował dziś o tym, których zawodników „Czarnych Koszul” nie zobaczymy w przyszłym sezonie w kadrze zespołu Piotra Stokowca [link]. Polonia pożegna się z 12 zawodnikami. Wśród nich nie ma: İlkaya Durmuşa i Ernesta Terpiłowskiego, których kontrakty miały obowiązywać do końca czerwca 2026 r.

Może to oznaczać, że ci dwaj piłkarze pozostaną w klubie na przyszły sezon. W przypadku Durmuşa decyzja może nie dziwić, gdyż Stokowiec współpracował z tureckim Niemcem w czasie pobytu tego pierwszego w Lechii Gdańsk. W obu przypadkach zapewne zadecydowała wielozadaniowość i możliwość gry na kilku pozycjach…
Durmuş w ciągu dwóch lat rozegrał w Polonii 62 mecze, w których dziesięciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Terpiłowski stracił trochę czasu na leczenie kontuzji. Jego licznik w klubie osiągnął 48 meczów i jedną bramkę.

1 kolejka
1/2 finału baraży


Durmus faktycznie jest wielozadaniowy, i jeżeli nauczy się robić więcej niż tylko zwód w swoje lewo, to wciąż jest mocną częścią zespołu.
Ja za to bardziej mam nadzieję że zostanie Terpił, bo moim zdaniem, chłopak ma wielkie predyspozycje na gre na prawym skrzydle. Ma ofensywny zmysł potrzebny do grania w ataku, a jeszcze jest bardzo rzetelny w obronie. I jest do tego wciąż młody, więc sufit jeszcze jest dla niego hen daleko.
Durmus lepszy nie będzie i mlodszy tez. Terpilowski jeszcze może się rozwinać. Na teraz wygrywa Durmus ale za rok….. dlatego nie bralbym Durmusa.