Do każdego rywala trzeba podchodzić z szacunkiem, ale nie ma co ukrywać, każdy inny wynik w najbliższej kolejce niż wygrana Polonii będzie sensacją. Na K6 w piątek przyjeżdża Zagłębie II Lubin, ostatnia drużyna w lidze, która wiosną w 9 spotkaniach zdobyła zaledwie 5 pkt.

Mecz w rundzie jesiennej
Jesienny mecz z Zagłębiem II był w wykonaniu Polonii bardzo dobry. Nasz zespół od samego początku mocno przycisnął rywala. „Czarne Koszule” już w pierwszych minutach mieli świetne okazje na wyjście na prowadzenie. Niestety zawodziła skuteczność i do przerwy „Czarne Koszule” prowadziły tylko 1:0. Wynik nie oddawał tego, co się działo na boisku, bo swoje sytuacje mieli też rywale. W drugiej części spotkania Polonia wyglądała trochę słabiej i w 56 minucie poskutkowało to bramką wyrównującą. Na szczęście w 74 minucie „Czarne Koszule” wyszły na prowadzenie po rzucie karnym i tego prowadzenia już nie oddały. Mecz skończył się wynikiem 2:1 dla Polonii. W samej końcówce nasz zespół miał świetne okazje na podwyższenie wyniku, ale skuteczność nie była tego dnia mocną stroną polonistów.
5 ostatnich meczów Zagłębia II w lidze (najwyżej ostatni mecz)
- 1:2 z GKS-em Jastrzębie (D)
- 0:1 z Kotwicą Kołobrzeg (D)
- 1:1 z Radunią Stężycą (W)
- 2:1 z Siarką Tarnobrzeg (D)
- 0:1 Hutnikiem Kraków (W)
O meczu
Zagłębie II świetnie rozpoczęło ten sezon. Beniaminek po 9 kolejkach zajmowało trzecie miejsce z 18 pkt. na koncie. Potem jednak było znacznie gorzej, w kolejnych 19 meczach rywale zdobyli zaledwie 9 pkt. Nikt w tym okresie nie punktował tak fatalnie. Druga najgorsza drużyna w tym czasie (Śląsk II Wrocław) zdobyła 17 pkt, a Polonia 41 pkt. Taka obniżka formy poskutkowała tym, że Zagłębie II obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a po ostatniej kolejce rezygnację złożył trener Jarosław Krzyżanowski. Zastąpił go asystent Paweł Sochacki.
Faworyt tego spotkania może być jeden. W piątek zmierzy się lider z ostatnią drużyną ligi, która dodatkowo od dłuższego czasu notuje fatalne wyniki. Wiosną rywal w 9 spotkaniach zdobył tylko 5 pkt. Nikt nie był pod tym względem lepszy. Do tego w tym roku Zagłębie II bardzo słabo sobie radzi na wyjazdach – 1 remis i 3 przegrane; Polonia u siebie natomiast ma bilans: 3 wygrane i 1 remis. Ponadto w piątek rywal raczej nie będzie mógł skorzystać z graczy pierwszego zespołu. W sobotę ekstraklasowa drużyna Zagłębia zagra na wyjeździe z Widzewem i można zakładać, że klub skupi się na walce o utrzymanie Ekstraklasy.
Nie ma co ukrywać, każdy inny wynik niż wygrana będzie sensacją. Wydaje się, że jednym co może przeszkodzić w odniesieniu zwycięstwa to niewłaściwe podejście do meczu. Mamy jednak na tyle już doświadczony i świadomy celu zespół, że chyba tym nie musimy się martwić. Trener Rafał Smalec nie będzie miał co prawda do dyspozycji wszystkich graczy, ale nie wydaje się, by strata Michała Fidziukiewicza i ewentualnie Mateusza Michalskiego miała aż tak duży wpływ na boiskowe zdarzenia. Siłą Polonii jest szeroka kadra i raczej nie będzie problemu ze znalezieniem zmienników. Kluczem do wygrania wydaje się być zatrzymanie dwójki napastników – Rafała Adamskiego i Cheikhou Dienga. To dwóch najlepszych strzelców rywala, obydwaj zadebiutowali już w Ekstraklasie
Ewentualna wygrana w piątek spowoduje, że przewaga nad drugim miejscem będzie wynosić minimum 7 pkt, bo drugi Stomil gra w tej kolejce z trzecim Zniczem Pruszków.
Nie zagrają
- Maciej Radaszkiewicz (kontuzja),
- Mateusz Michalski (uraz – występ niepewny),
- Michał Fidziukiewicz (4 żółte kartki)
Zagrożeni
- 3 ŻK – Krystian Pieczara, Marcin Kluska, Bartosz Biedrzycki, Krzysztof Koton
Sędzia:
- Filip Kaliszewski (Gdańsk) – do tej pory sędziował trzy spotkania Polonii, wszystkie w tym sezonie:
- wygrana 3:1 z Lechem II Poznań na wyjeździe (1 żółta kartka dla polonisty i 1 żółta kartka dla rywala),
- wygrana 2:0 z Olimpią Elbląg (1 ŻK dla rywala, 5 ŻK dla polonistów i rzut karny dla Olimpii)
- przegrana 0:1 z Pogonią Siedlce na K6 (3 ŻK dla rywal i 3 ŻK dla polonistów)
Transmisja:
Będą dwa sposoby na obejrzenie transmisji z piątkowego meczu:
- w aplikacji eWinner (bez komentarza) – za darmo
- WP Pilot (z komentarzem) – 9,99 zł/3 dni; 29,99 zł/30 dni; 249,99 zł za rok [ceny najtańszego pakietu, który obejmuje transmisje wszystkich spotkań II ligi, a także 60 innych kanałów
Polonia II
W sobotę okazja na drugie zwycięstwo z rzędu. Polonia na wyjeździe zagra ze Żbikiem Nasielsk. Przeciwnik zajmuje 10 miejsce i traci 5 pkt. do naszej drużyny. Jesienią na Saharze „Czarne Koszule” pokonały rywala 6:2.
Żbik Nasielsk – Polonia II Warszawa; sobota, godz. 15:00
***
MKS Polonia Warszawa
Polonia nie wygrała od 4 spotkań i nie będzie teraz łatwo o przełamanie. Nasz zespół na wyjeździe zagra ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki. Rywal zajmuje 4 miejsce i 13 pkt. więcej do „Czarnych Koszul”.
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – MKS Polonia Warszawa; niedziela, godz. 11:00
***
Juniorzy
- Polonia Warszawa – Cracovia, sobota, godz. 11:00, Sahara (CLJ u-19),
- Polonia Warszawa – Cracovia, sobota, godz. 14:00, Sahara (CLJ u-17),
***
MKS Polonia (kobiety)
Po porażce z liderem w Płocku polonistkom ciężko będzie włączyć się w walkę o awans. Rywalki mają już 6 pkt. przewagi. W najbliższy weekend na pewno nie uda się zmniejszyć straty, bo liga pauzuje.

1 kolejka
1/2 finału baraży


Odnośnie Zagłębia II warto też zwrócić uwagę na silnie obsadzoną pozycję bramkarza, gdzie na K6 mogą dziś wystąpić dwukrotny mistrz Polski w barwach Lecha Poznań Jasmin Burić lub Kacper Bieszczad, który w rundzie jesiennej był pierwszym bramkarzem pierwszego zespołu Zagłębia.
Walczymy jakby to był mecz o awans do Ligi Mistrzów ! Nie ma żadnego usprawiedliwienia !
Doping na 200 % !!!!
No, nie wiem. Może by tak taktycznie odpuścić, przegrać wysoko. Stomil i Znicz i tak w weekend kompletu nie zrobią, bo grają za sobą. W ten sposób nadal jesteśmy liderem a czujność następnych rywali przytępiamy. W następnych meczach inni nas lekceważą, a my wtedy bach po swoje i łatwe komplety punkcików inkasujemy. Taką mam koncepcję!!!
ppp998
Koncepcja iście do filmu MIŚ.