Podsumowanie weekendu w CLJ (13-14.08.2022)

W miniony weekend do gry wróciły dwa najstarsze roczniki MKS-u Polonia Warszawa, występujące w Centralnej Lidze Juniorów. Początek dla „Czarnych Koszul” był umiarkowanie udany. Wygrał swoje spotkanie zespół u-19, ale drużyna u-17 musiała uznać wyższość rywala.

Mikołaj Glacel

CLJ U-19: Polonia Warszawa – Arka Gdynia  1:0 (0:0)
bramki:
Mateusz Krypa 67

Poprzedni sezon Polonia zakończyła porażką z Arką Gdynia. Już w pierwszej kolejce nowego sezonu „Czarne Koszule” miały okazję na rewanż. Mocno przebudowany zespół wykorzystał tę szansę i pokonał gdynian na własnym boisku 1:0. Autorem jedynej bramki został Mateusz Krypa, który w 67 minucie pokonał golkipera rywali.

W najbliższej kolejce przed polonistami duży wyzwanie. Nasz zespół w sobotę o 15:00 zagra na wyjeździe z Lechem Poznań. W pierwszej kolejce poznaniacy na wyjeździe pokonali 3:1 Cracovię.

***

CLJ U-17: Motor Lublin – Polonia Warszawa  1:0 (2:2)
bramki:
Adam Langiewicz 15, Nikita Vasin 32, Marcel Adamczyk

Nieudanie rozpoczął się natomiast dla Polonii sezon w CLJ u-17 rozgrywanej w nowej formule – zamiast czterech grup drużyny zostały podzielone na dwie grupy (wschód i zachód), w których drużyny rywalizują na standardowych zasadach, tzn. rozgrywana jest tradycyjna runda jesienna i wiosenna. Polonia w pierwszym spotkaniu przegrała na wyjeździe 3:4 z Motorem Lublin. Pierwsza połowa lepiej układa się dla Polonii, nasz zespół prowadził od 15 minuty. Rywale dość szybko wyrównali, ale w 32 minucie znów lepszy o jedną bramkę był nasz zespół. Niestety Motor jeszcze przed przerwą wyrównał. W drugiej połowie to Motor wyszedł najpierw na prowadzenie. Polonia zdołała doprowadzić do remisu, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy.

W sobotę o 15:00 „Czarne Koszule” zmierzą się na Saharze ze Stalą Rzeszów. W pierwszej kolejce rywale przegrali u siebie 2:3 z Cracovią.

Źródło: własne / laczynaspilka.pl