Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Miniony tydzień był całkiem udany dla MKS-u. Dalej zwyciężają zespoły u-19 i u-17. Blisko było też spektakularnego comebacku w CLJ u-15. Wygrane zaliczyły też drużyny spółki

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Znicz Pruszków – Polonia Warszawa 1:3 (1:1)

Mecz rozpoczął się niespodziewanie. Znicz, ostatnia drużyna w tabeli, wyszedł pierwszy na prowadzenie, w 26 minucie. W 33 minucie było jednak już 1:1. Strzelił niezawodny Wiktor Niewiarowski, który w 46 minucie dołożył jeszcze jedno trafienie. W doliczonym czasie wynik ustalił Bartosz Kowalik.

W sobotę Polonia zagra u siebie z Ursus-em Warszawa, o 15:30. Na wyjeździe nasz zespół wygrał 1:0. Ursus po 6 meczach ma 6 pkt. na koncie. „Czarne Koszule” będą zdecydowanymi faworytami.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Naki Olsztyn – Polonia Warszawa 0:2 (0:1)

Nie było niespodzianki w ostatnim meczu pierwszej rundy. Polonia pokonała 2:0 ostatnią drużyną ligi.

Po pierwszej rundzie Polonia zajmuje 2 miejsce. Nasz zespół zgromadził na koncie 18 punktów. Do pierwszej Escoli „Czarne Koszule” tracą 1 pkt, natomiast nad trzecią Legią mają 6 pkt. przewagi. Runda rewanżowa dla naszego zespołu zacznie się w czwartek. Polonia o 14:00 zagra na wyjeździe z Ursusem Warszawa. Rywal z 10 pkt. zajmuje 5 miejsce. Na K6 Polonia wygrała 3:2.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Polonia Warszawa – Escola Varsovia 3:4 (0:3)

Escola bardzo dobrze rozpoczęła mecz, spychając Polonię do obrony. Przewaga została szybko wykorzystana, po 13 minutach było 2:0 dla Escoli. Potem przebudził się nasz zespół. Niestety „Czarne Koszule” były bardzo nieskuteczne. Zmarnowane okazje zemściły się w 30 minucie, gdy po długim podaniu rywal znalazł się w sytuacji sam na sam i podwyższył prowadzenie. Druga połowa wyglądała podobnie. Polonia nie wykorzystywała swoich sytuacji, za co znów została ukarana. W 60 minucie było 4:0 (w tych rozgrywkach gra się 2×40 minut) i wydawało się, że emocji już nie będzie. Świetną zmianę dał jednak Dawid Łącki. W 72 minucie dał sygnał do ataku, zdobywając bramkę. W 74 minucie było 2:4, a gdy w 77 minucie Łącki strzelił swoją drugą bramkę można było wierzyć, że remis jest do osiągnięcia. Kilka razy zakotłowało się jeszcze pod bramką gości, ale ostatecznie Escola wygrała.

Po pierwszej rundzie Polonia z 10 pkt. zajmuje 4 miejsce. Przewaga nad strefą spadkową wynosi 6 pkt., ale strata do trzeciej Escoli aż 5 pkt. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej Polonia zagra u siebie z Jagiellonią. Rywal jest liderem i wygrał wszystkie mecze. W Białymstoku nasz zespół przegrał 0:3. Początek o 18:00.

***

U-18 Ekstraliga Mazowiecka A2: Legion Warszawa – Polonia Warszawa 2:1 (0:1)

Po efektownej wygranej nad drugą Mławianką w zeszłej kolejce Polonii przydarzyła się  wpadka. Nasz zespół przegrał z Legionem, na K6 było 5:1 dla Polonii. Mławianka tego na szczęście nie wykorzystała, bo przegrała z Bronią Radom.

***

U-16 Ekstraliga Mazowiecka B2 Junior Młodszy: Legionovia – Polonia Warszawa 0:6 (0:3)

Bez problemu poradzili sobie poloniści z sąsiadem w tabeli. Przewaga nad strefą spadkową wynosi już 8 pkt.

Polonia Warszawa S.A.

U-19 I liga okręgowa A1 Junior Starszy: Polonia Warszawa – Coco Jambo Warszawa 9:1 (4:0)

Nie miał problemu nasz zespół z Coco Jambo. Poloniści od początku dominowali, choć w pierwszych minutach grali bardzo niedokładnie. Pomimo tego, już po 35 minutach było 3:0, a z hat-tricka mógł cieszyć się Adrian Jankowski. W drugiej połowie hat-tricka skompletował natomiast Patryk Motyczyński. Rywal bramkę strzelił dopiero w doliczony czasie.

W najbliższej kolejce Polonia zagra na wyjeździe z Agape Białołęka. Początek spotkania w sobotę o 10:00. Można spodziewać się ciężkiego meczu.

U-17 I liga okręgowa B1 Junior Młodszy: Polonia Warszawa – Ursus II Warszawa 2:7 (0:3)

U-17 I liga okręgowa B1 Junior Młodszy: Ursus II Warszawa – Polonia Warszawa 2:3

Tak ułożył się terminarz, że Polonia dwa razy z rzędu grała z Ursusem II. W środę na bocznym boisku nasz zespół został rozgromiony, ale w niedzielę na terenie rywala udało się zrewanżować.

W najbliższej kolejce Polonia zagra na wyjeździe z SF Warszawa, w środę o 20:00. Rywal po 4 rozegranych meczach ma na koncie 7 pkt. i zajmuje 4 miejsce. Polonia z 3 pkt. po 5 spotkaniach jest ostatnia.

U-16 III liga okręgowa B2 Junior Młodszy: zespół w tej kolejce pauzował

Najbliższy mecz w czwartek o 19:00 na bocznym boisku. Polonia zagra z TS Gwardia. Przeciwnik jest liderem z kompletem punktów po 5 kolejkach. Nasz zespół po 4 meczach ma 3 pkt i zajmuje ostatnie miejsce.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl/ mzpn.pl