D.Mosiejko
T.Andrzejewski
P.Paczuk
-

O 19:00 rozpocznie się spotkanie Polonii Warszawa z Concordią Elbląg. Obie drużyny pierwszej kolejki nie mogą zaliczyć do udanych. Nasz zespół przegrał 1:2 z KS-em Kutno, a Concordia 1:5 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.
Falstart w pierwszej kolejce to nie jedyne co łączy oba zespoły. Zarówno Polonia, jak i Concordia, latem przeszły rewolucję.
Latem z Concordii odeszło 12 piłkarzy, a przyszło 14. W Polonii pożegnano 9 zawodników, na ich miejsce ściągnięto 13 nowych graczy.
Polonię należy uznać za faworyta tego spotkania, ale rywala nie należy lekceważyć. Pierwszy mecz Concordii nie wyszedł, ale w swoim składzie goście mają kilku zawodników z bogatym doświadczeniem w ligach centralnych.
Poznaliśmy skład Polonii. W porównaniu z poprzednim meczem 2 zmiany. Górskiego zastąpił Wełna, a za Szymczaka pojawił się Wierzbowski. Na ławce rezerwowych znalazł się już Smuga oraz Junior Radziński, którego transfer został wczoraj ogłoszony.
1'
Zaczęła Polonia
1'
Szybka strata polonistów i groźna kontra rywali. Było 2vs2, ale rywal wybiegł z piłką za linię.
3'
Akcja Polonii, ale Słoma faulował w ofensywie.
3'
Rywal uderzał z dystansu. Słabe i niecelne uderzenie.
4'
Dobra akcja Polonii i będzie rożny
4'
5'
Krótkie rozegranie i wrzutka Wojdygi. Wybili obrońcy
6'
Faul Mosiejki na własnej połowie, będzie wolny dla gości
7'
Było niebezpiecznie, ale sędzia na szczęście odgwizdał spalonego
9'
Weeeeełna!!
Kuriozalna bramka dla Polonii. Wełna posłał dalekie podanie z własnej połowy do Paczuka. Napastnik nie sięgnął piłki, ale ta skozłowała przed bramkarzem i go przelobowała.
10'
Kolejny atak polonistów, będzie rożny
11'
Rywale wybili piłkę po rogu. Poloniści ją przejęli i znów groźnie zaatakowali. Uderzał Piątek, ale piłka odbiła się od obrońcy i złapał ją bramkarz.
13'
Mogło być 2:0. Świetna kontra naszej drużyny, na lewym skrzydle piłkę dostał Wojdyga. Wystawił ją Paczukowi, ale zabrakło mu centymetrów, by ją skierować do bramki. Będzie rożny.
11'
Wybili obrońcy, ale Polonia przy piłce
14'
Atak gości, ale zakończony fatalnym dośrodkowaniem. Zacznie Kowalczyk.
17'
Przeważa Polonia, ale trochę uspkoiła się gra.
20'
Kolejna akcja Wojdygi, podał prosto w ręce bramkarza.
20'
Teraz zaatakowali goście. Dośrodkowanie w pole karne, ale uderzenie głową bardzo niecelne
22'
Składna akcja polonistów. Świetne dośrodkowanie Pazia do niepilnowanego Wierzbowskiego. Ten niestety uderzył fatalnie wolejem.
26'
Będzie wolny dla Concordii, ok. 35 metrów do bramki Polonii
26'
Wybili piłkę poloniści
28'
Kolejny rożny dla Polonii, a Prezes Nitot dołączył do kibiców na sektorze C i razem z nimi dopinguje Polonię
28'
Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie, rozpocznie bramkarz
30'
Rożny dla Concordii
30'
Piłka dotarła na głowę rywala, ale strzał bardzo niecelny
33'
Świetna akcja Andrzejewskieo. Odebrał piłkę i pognał z nią na bramkę rywali. Uderzył niestety prosto w bramkarza.
34'
Teraz uderzał Wierzbowski, ale też prosto w bramkarza i bardzo lekko.
37'
Rożny dla rywali, wybili poloniści
39'
Dwa ataki Concordii, ale ez większego zagrożenia
40'
Atak Pazio, będzie rożny
41'
Znów za mocne dośrodkowanie, zacznie bramkarz
43'
Paaaaaaaaaaaczuk!
Piękna kontra Polonia. Sporo z piłką przebiegł Piątek. Podał do Andrzejewskiego, ten przytrzymał piłkę i wypuścił na wolne pole Pazio. Obrońca dobrze dośrodkował i na raty wślizgiem strzelił Paczuk
45'
Przerwa, zasłużone prowadzenie Polonii
46'
Zaczęli goście 2 połowę
46'
Groźna akcja rywali, będzie rożny
48'
Atak Polonii i będzie rożny
48'
Mogło być 3:0. Po krótkim rozegraniu piłkę dostał Wierzbowski, ograł rywali i dośrodkował do Mosiejki. Ten dobrze uderzył, ale jeden z rywali wybił z linii bramkowej.
53'
Na razie spokojna 2 połowa, ale będzie wolny dla rywala z ok. 35 metrów
54'
Było bardzo niebezpiecznie, piłka spadła pod nogi jednego z zawodników Concordii. Sprzed pola karnego uderzył minimalnie niecelnie
56'
Ręka Słomy, będzie wolny blisko pola karnego Polonii
57'
Strzał nad bramką, zdecydowanie za mocno
57'
Schodzi Słoma, za niego Smuga
59'
Bardzo niebezpieczny atak Concordii. Rywal był właściwie sam na sam, ale zdołał go spowolnić Pazio, a potem wybił Kowalczyk
61'
Rożny dla Polonii
62'
Dobre dośrodkowanie, ale wybił bramkarz. Szybka kontra rywali i róg dla gości
64'
Poradzili sobie poloniści i ruszyli z kontrą. Niestety źle rozegrany atak
65'
65'
Słabe dośrodkowanie, ale rywal skiksował. Niestety nasz piłkarz nie zdołał przyjąć piłki. Rozgrywa Concordia.
70'
Dobra kontra Polonii, będzie wolny blisko bramki gości.
71'
Dobra wrzutka, ale złapał bramkarz.
74'
Schodzi Wierzbowski, za niego Szymczak
79'
Poprzeczka ratuje polonistów. Trochę wycofała się Polonia. Rywal rozegrał dobrze akcje, ale uderzenie z rogu pola karnego trafiło w spojenie. Goście mieli jeszcze rożny, na szczęście strzał był niecelny
80'
Kolejna dobra akcja Concordii. Strzał z bliska nad bramką.
81'
Kolejny atak rywali, jednak bez strzału. Zacznie Kowalczyk
82'
Kolejny róg dla Concordii
82'
Wybili poloniści. Był jeszcze jeden rożny, ale faulowany nasz zawodnik
83'
Za Andrzejewskiego Wyszkowski
84'
Kolejny atak gości. Strzał przyblokowany przez obrońcę i obronił Kowalczyk
87'
Znów akcja Concordii. Goście wymienili sporo podań, ale strzał z pola karnego fatalny.
88'
Dobra kontra Polonii, ale uderzenie Paczuka zablokowane. Potem świetną okazję po podaniu Piątka piętką miał Smugą, ale źle przyjął piłkę
90'
Powinno być 3:0, Polonia miała przewagę liczebną pod bramką rywali, ale nieporadnie rozegrała piłka.