C.Sauczek (87.J.Cesarek)
K.Pieczara(84.K.Wasilewski)

P.Maślanka
S.Kobiera

Polonia ostatnio notuje zwyżkę formy, nie przegrała od 5 meczów, co pozwoliło awansować 4 miejsce w tabeli. Świt wygrane przeplata z porażkami i w efekcie zajmuje odległe 12 miejsce.
Nie należy spodziewać się jednak łatwego meczu. Świt Polonii wyjątkowo nie leży. Od degradacji graliśmy 7 razy, Polonia wygrała tylko raz, oprócz tego 3 razy zremisowała i 3 razy przegrała.
W Nowym Dworze Polonia grała 4 razy i jeszcze ani razu nie udało się jej wygrać. Czy dzisiaj wreszcie nastąpi przełamanie? Na to pytanie odpowiedź będziemy znać już za ok. 2,5h.
Znamy już składy obydwu drużyn, w Polonii jedna zmiana. Małka zastąpił Wilanowski.
1'
Zaczęli gospodarze
1'
Pierwsza akcja rywali, nie dał ograć się Maślanka i Świt został odepchnięty od naszego pola karnego
2'
Na razie rywal utrzymują się przy piłce i rozgrywają ją na własnej połowie
3'
Pierwsza akcja polonistów. Lewym skrzydłem przedarł się Sauczek, pierwsze dośrodkowanie było niecelne, drugie dotarło do Wiśniewskiego, który uderzył lekko i prosto w bramkarza.
6'
Świt zamknął Polonię, ale najpierw dobrze wybijali poloniści, a potem przeciwnik uderzał niecelnie głową po dośrodkowaniu z lewej strony.
7'
Świt zaatakował ostrym pressingiem, poloniści stracili piłkę, ale udało się Klusce zablokować dośrodkowanie.
8'
Była okazja na kontrę, ale niecelne odegranie Sauczka do Wiśniewskiego ją zatrzzymało.
9'
Kolejny atak Świtu. Polonista wybił głową, do piłki dopadł Broniszewski i uderzył mocno z daleka, ale dobrze obronił Balawejder
11'
Niezła akcja naszej drużyny, płaskie dośrodkowanie w pole karne, w ostatniej chwili przeciwnik ubiegł Kluskę
11'
Znów zaatakowali gospodarze, minięty w środku pola Kluska, potem piłka powędrowała na skrzydło, rywal ściął i oddał strzał, na szczęście futbolówka zatrzymała się na nodze Szabata
15'
15 minut za nami, na razie obydwaj bramkarze bezrobotni. Trochę lepiej wygląda Świt, który dłużej utrzymuje się przy piłce i jest aktywniejszy w ofensywie.
17'
Ładna akcja Polonii, Maślanka wypuścił na lewym skrzydle Sauczka, ale ten dograł po ziemi do nikogo
18'
Świt marnuje 100% sytuację. Ostre dośrodkowanie z prawej strony, piłkę instynktownie odbił Balawejder, ale z 3 metrów przestrzelił Maciejewski, mając przed sobą właściwie pustą bramkę.
20'
Z kontrą wyszła Polonia, piłkę na lewej stronie dostał Maślanka, ale rywal zdołał wybić dośrodkowanie
21'
Będzie rożny dla Świtu. Znów był groźnie po wrzutce z lewej strony, ale udało się wybić piłkę.
21'
Kolejna świetna akcja zmarnowana przez rywali. Fatalne ustawienie polonistów, sam na 5 metrze stał Kamiński, ale fatalnie uderzył głową.
22'
Cały czas przeważa Świt, Polonia cofnęła się i czeka na kontry
23'
Teraz Sauczek znalazł się po prawej stronie, dośrodkował do Pieczary, ale ten faulował Prusa
26'
Będzie rzut rożny dla Świtu, przebijał się rywal, a piłkę wybił Maślanka
26'
Lepsza ustawienie polonistów, wybił głową Szabat
27'
Teraz to poloniści będą wykonywać rzut rożny, zablokowane dośrodkowanie Pieczary
28'
Pieeeeeeczara!!!
29'
Sauczek dośrodkował na krótki słupek, tam zakotłowało się tuż przed Prusem, najsprytniejszy okazał się Pieczara, który jakimś cudem wepchnął piłkę do siatki
29'
Kolejna akcja Polonii, w pole karne z piłką odważnie wszedł Sauczek, ale piłkę złapał Prus
29'
Odpowiedź Świtu, piłkę wybijał Zajączkowski, a uderzenie z dystansu bardzo niecelne
32'
Faulował w okolicy środka boiska Wojdyga, Świt będzie dośrodkowywał w pole karne
32'
Słabe dośrodkowanie, wybił Szabat
32'
Mocne, płaskie uderzenie przeciwnika, ale pewnie łapie Balawejder.
35'
Kluuuuuska!
Przed chwilą rywal był bliski wyrównania. Do głęboko dośrodkowanej piłki wyszedł Balawejder, ale piłka wypadła mu z rąk. Na szczęście rywal uderzał sprzed pola karnego po ziemi i wybił Wojdyga.
Po tej akcji Polonia ruszyła z kontrą. Z prawej strony dośrodkowana piłka minęła Pieczarę, ale był jeszcze Kluska, który pięknym technicznym strzałem pokonał Prusa.
38'
Był rzut rożny dla Świtu, małe zamieszanie, ale wybili poloniści.
40'
Znów zaatakowali gospodarze lewą stroną, ale czujnie Wojdyga z Szabatem, niebezpieczeństwo zażegnane
40'
Był wolny dla rywala, miękkie dośrodkowanie w pole karne, piłka trafiła do Drwęckiego, ale strzał zablokował Wiśniewski
41'
Kolejna kontra polonistów, piłkę od Zembrowskiego dostał Wiśniewskiego, ale z ostrego kąta uderzył lekko i prosto w Prusa
42'
Świt zdecydowanie czuje się mocny na swojej prawej stronie, kolejne dośrodkowanie z tamtej strony, ale Wojdyga był na miejscu
44'
Świt mógł ruszyć z groźną kontrą, ale szybko wrócili poloniści i odebrali piłkę
45'
przerwa
Polonia prowadzi dosyć szczęśliwi. Rywal miał lepsze okazje, ale raził nieskutecznością.
46'
Zaczął Świt drugą połowę
48'
Na razie mały chaos na boisku, sporo wybijania piłki i niecelnych podań
51'
Trochę szczęśliwie piłkę na lewej stronie dostał Kluska, ale płaskie dośrodkowanie prosto w nogi rywala
51'
Mądrze gra Polonia w drugiej połowie. Stara się szybko przejmować piłkę i długo przy niej utrzymywać.
54'
Lepsza akcja Świtu, odegranie z pierwszej piłki i będzie rożny
55'
Faulowany Balawejder, rozpocznie od własnej bramki
56'
Groźna akcja Świtu, dośrodkowanie Śledziewskiego, ale z powietrza niecelnie uderzył Wiśniewski
55'
Reaguje trener rywali, podwójna zmiana w Świcie
59'
Bardzo dobra akcja Polonii, niezłe dośrodkowanie Maślanki, ale nie zdołał dobrze uderzyć głową Pieczara
60'
Będzie wolny dla rywala, z okolic środka boiska
61'
Michał Steć prosto w ręce Balawejdera
63'
Fantastycznie walczy dzisiaj Wiśniewski, przed chwilą po jego odbiorze Polonia ruszyła z kontrą, ale Kluska minimalnie za lekko zagrał do Pieczary
65'
Bardzo dzisiaj dużo walki, ale poloniści wychodzą z niej zazwyczaj zwycięsko. Teraz po świetnej kontrze piłkę dostał Sauczek. Biegł prawie sam na bramkę rywala, ale strzał sprzed pola karnego był zdecydowanie za mocny.
66'
Kolejna akcja polonistów. Dużo miejsca po lewej stronie miał Wilanowski, mocno dośrodkował, Prus wypluł piłkę, ale obrońcy wybili.
69'
Przebudził się Świt, tradycyjnie zaatakowali swoją stroną, ale napastnik gospodarzy minął się z piłką.
71'
Trzecia zmiana u rywali
73'
Dobra akcja rywali po stracie Zembrowskiego, znów prawą stroną Świtu, ale dośrodkowanie minęło wszystkich zawodników
73'
Kolejna strata polonistów, uderzał Pomorski z ostrego kąta, odbił Balawejder, a potem wybił Szabat na róg
74'
Bez zagrożenie po stałym fragmencie gry
75'
Lepszy okres gry Świtu, po przejęciu piłki rywal uderzał mocno z dystansu, bardzo niecelnie
77'
Był rzut rożny dla Polonii, krótko rozegrany, dośrodkowanie wybite przez obrońców i będzie kolejny róg.
78'
Słabo rozegrany róg, ale kontra Świtu nieudana
79'
Dośrodkowanie Wiśniewskiego zablokowane, będzie kolejny rożny
79'
Szaaaaaaabat!
Sauczek płasko odegrał do Maślanki, ten wycofał piłkę do Zajączkowskiego. Obrońca popisał się świetnym crossem do Wiśniewskiego, który zgrał do Szabat, a ten pięknym uderzeniem z woleja pokonał Prusa.
86'
Dobra kontra Polonii, w doskonałej sytuacji znalazł się Sauczek, ale znów fatalnie przestrzelił