K.Pieczara (71. T.Chałas)

E.Rakowski
S.Olczak 2x
M.Gawron

Faworytem dzisiejszego meczu na pewno jest Polonii Warszawa. Łatwego meczu nie należy się jednak spodziewać. ŁKS Łomża walczy o utrzymanie i do meczu, po niespodziewanym zwycięstwie w Łowiczu, przystąpi podwójnie zmotywowany.
Niestety na mecz z ŁKS-em nie zdążył wyleczyć się Marczak. Ze składu wypadł również Szabat, co zmusza trenera do kolejnych eksperymentów w obronie
1'
Zaczęła Polonia
2'
Niebezpieczna strata w środku pola polonistów, ale na aut wybija Choroś
2'
Rzut karny dla ŁKS-u Łomża
2'
ŁKS wychodzi na prowadzenie
ŁKS wykonywał wrzut z autu na wysokości pola karnego Polonii. Chwilę po wyrzucie piłki, jeden z rywali dośrodkował, strzał obronił Balawejder, ale Choroś wybił piłkę prosto w Maślankę, który zagrał ręką. Sędzia podyktował rzut karny, który został zamieniony na bramkę.
3'
Szybko mogła Polonia wyrównać. Główkował Pieczara, ale bardzo niecelnie
5'
Niebezpiecznie zrobiło się po rzucie rożnym łomżan, ale ostatecznie wybili piłkę poloniści
6'
Dobre podanie do Wiśniewskiego, ale w ostatniej chwili wybił obrońca. Będzie rzut rożny.
7'
Pierwszy rożny nie przyniósł większego zagrożenia, ale będzie jeszcze jeden
7'
Ponownie obrońcy rywala wybili piłkę, dopadł do niej co prawda Wiśniewski, ale uderzył bardzo nieczysto
14'
Gra uspokoiła się, na razie Polonia nie ma pomysłu na zagrożenie bramce ŁKS-u
15'
Wreszcie niezła akcja Polonii, ale zakończona zablokowanym dośrodkowaniem Olczaka
16'
Z wolnego dośrodkowywał Wiśniewski, głową strzelił Choroś, ale prosto w bramkarza.
18'
Polonia zaczyna zdobywać przewagę, ale za wiele na razie z tego nie wynika
22'
Coraz bliżej pola karnego rywala Polonii, brakuje jednak ostatniego podania. Łomżanie na razie radzą sobie w defensywie.
23'
W jednym ze starć ucierpiał Maślanka, miejmy nadzieję, że nie odnowił się uraz lewego obrońcy.
26'
Niestety Maślanka nie będzie mógł kontynuować meczu, zastąpi go Sauczek.
27'
Po zejściu Maślanki na lewą obronę wrócił Wojdyga, do środka obrony poszedł Olczak
29'
W ostatnich minutach w grę wdarł się chaos. Okazję miał co prawda Wiśniewski, ale dobrze blokowali go obrońcy
31'
Dobra piłka Gawrona do Zycha. Nasz zawodnik niepotrzebnie odwrócił się tyłem do bramki i skończyło się zablokowanym strzałem Pieczary
32'
Polonia wyrównuje!
Z głębi pola dośrodkowywał Olczak. Jeden z obrońców chciał wybić piłkę głową, ale zamiast tego wyszedł wyśmienity lob i padł gol samobójczy
34'
Polonia wykonywała rzut wolny, ale piłka zatrzymała się na pierwszym obrońcy
36'
Sauczek przedzierał się na prawym skrzydle i wywalczył rzut rożny, Ten krótko rozegrany i będzie kolejny róg.
36'
Gaaaaaawron!
I już Polonia prowadzi. Nasza drużyna dobrze rozegrała rzut rożny. Płasko dośrodkował Wiśniewski, do piłki dopadł na 11 metrze Gawron, który oddał mocny strzał. Piłka odbiła się od bramkarza, słupka i wpadła do bramki.
39'
Bardzo dobrze rozegrana akcja Polonii, będzie rzut rożny, po zablokowanym uderzeniu Wojdygi
40'
Nie najlepiej wykonany stały fragment gry. Rywal ruszył z kontrą, ale wyjaśnił wszystko Sauczek
42'
Po drugiej bramce Polonia nadal przeważa, ŁKS nie ma pomysłu na grę
43'
Szybko rozegrany aut i bardzo groźne dośrodkowanie Wiśniewskiego, ale zabrakło polonisty w świetle bramki
46'
Olczak fauluje rywala na 30 metrze, będzie niebezpiecznie
46'
Udało się polonistom wyjść z opresji. Dwukrotnie nasi piłkarze blokowali uderzenia w polu karnym.
47'
Przerwa. Polonia prowadzi do przerwy. Wynik raczej sprawiedliwy, ale też mocno szczęśliwy. Polonia nie stworzyła sobie za wiele bramkowych okazji. Najbardziej martwi jednak kontuzja Maślanki,który dzisiaj zagrał pierwszy raz wiosną.
ŁKS Łomża i Cezary Sauczek już na boisku, czekamy na resztę polonistów
46'
zaczęła się 2 połowa
46'
I od razu króciutka przerwa, kibice ŁKSu rzucili serpentyny na boisko
47'
Gra wznowiona. I od razu atak Polonii, dośrodkował Sauczek, ale obrońca zdołał przeciąć lot piłki. Wszystko kończy faul Wiśniewskiego
48'
Teraz dłużej przy piłce utrzymywał się ŁKS Łomża. Na szczęście podanie na skrzydło za mocne, od bramki Balawejder.
50'
Szybko rozegrany rzut wolny przez ŁKS Łomża, na szczęściu za mocne dośrodkowanie z boku
51'
Kolejny faul polonisty i znów wolny blisko pola karnego Polonii
52'
Gospodarze wyrównują
Fatalne zachowanie Balawejdera. Nasz bramkarz niepewnie wyszedł z bramki, nie wybił piłki, ta dotarła do rywala, który trafił do pustej bramki.
56'
W sytuacji sam na sam znalazł się Gawron. Zamiast podawać oddał strzał, prosto w bramkarza i będzie rzut rożny.
57'
Bez zagrożenie po rzucie rożnym
58'
Piłkę stracił Gawron. Kontrę przerwał bardzo ostrym wślizgiem Olczak, zasłużona żółta kartka.
60'
Teraz szansa dla łomżan. Rywal był w sytuacji sam na sam. Ofiarnie na szczęście interweniował Olczak. Na boisku leży jednak Olczak, Balawejder i Maćkowski.
61'
Trzej piłkarze wrócili już do gry. ŁKS coraz odważniej atakuje
66'
Polonia ruszyła z groźną kontrą. Niestety Sauczek został sfaulowany przez Rakowskiego
67'
Na boisku coraz większy chaos. Co chwilę jedna albo druga drużyna traci piłkę.
71'
Kolejna kuriozalna bramka stracona przez Polonię. Gałązka przebijał się sam przez obrońców Polonii, w sytuacji sam na sam przelobował Balawejdera. Piłkę wybił jeszcze Olczak, ale dobitka była już skuteczna.
77'
Polonia atakuje, ale na razie kompletnie bez pomysłu. Bardzo dużo niedokładności.
80'
Obraz gry nie zmienia się, Polonia atakuje, ŁKS wybija piłkę.
82'
Będzie rzut rożny dla Polonii
82'
Niestety kolejny bardzo słaby stały fragment w wykonaniu Kluski.
85'
Kolejny ostry faul Olczaka i Polonia będzie kończyć w 10.
90'
Będzie rzut karny, faulowany Sauczek!
89'
Chaaałas!
Świetnie do prostopadłej piłki wystartował Sauczek i dał się sfaulować bramkarzowi. Z karnego nie pomylił się Chałas.
90+'
Polonia szuka czwartej bramki, rywal głęboko się cofnął
90+'
Polonia cały czasu atakuje, ŁKS nie wychodzi z własnej połowy, ale wszystkie dośrodkowania są niecelne