Podsumowanie weekendu w CLJ (06.11-07.11)

Zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem tego weekendu dla MKS-u było zwycięstwo 3:0 Polonii w CLJ u-18 na wyjeździe z Cracovią, która była przed ta kolejką liderem. Niestety bez zwycięstwa z boiska zeszły zespoły u-17 i u-15.

Franciszek Antkiewicz

CLJ u-18: Cracovia Kraków – Polonia Warszawa –  0:3 (0:1)
bramki: Bartosz Biedrzycki 20, Franciszek Antkiewicz 57, Oskar Białek 75

Polonia na mecz z liderem pojechała bez najlepszego strzelca – Kacpra Śmiglewskiego, który pauzował za kartki. W żaden sposób nie przeszkodziło to „Czarnym Koszulom” odnieść w Krakowie przekonującego zwycięstwa. Podopieczni Adama Chmielewskiego tradycyjnie imponowali świetnym pressingiem i zasłużenie zdobyli 3 pkt. Wygrana umożliwiła powrót na fotel lidera.

W najbliższej kolejce u siebie poloniści zmierzą się z Arką Gdynia. Początek meczu w sobotę o 15:00. Rywal zajmuje 9 miejsce i ma 8 pkt. mniej.

***

CLJ u-17: Polonia Warszawa – Widzew Łódź 2:2 (1:1)
bramki: Filip Koper 43, Antoni Grzelczak 78

Niestety ponownie o delikatnym rozczarowaniu można mówić w przypadku wyniku zespołu u-17. Po niespodziewanej porażce ze Stomilem przyszedł remis z przedostatnim Widzewem Łódź.

Następny mecz dopiero 20.11. Będą to derby. O 11:00 Polonia zmierzy się na Saharze z Legią. Rywal, będący faworytem, ma już 11 pkt. przewagi, więc trzeba go uznać za zdecydowanego faworyta. Pierwsze spotkanie przyniosło masę emocji. Po 1 połowie Polonia prowadziła 3:0, ale w 2 połowie Legia odrobiła straty. W doliczonym czasie nasz zespół miał jeszcze rzut karny, ale nie został on wykorzystany. Skończyło się 3:3.

***

CLJ u-15: Polonia Warszawa – Legia Warszawa 0:2 (0:2)

Niestety polonistom u-15 nie udało się powstrzymać Legii. Kluczowa okazała się pierwsza połowa, w której rywale zdobyli dwie bramki. Polonia nie potrafiła odpowiedzieć na te trafienia.

W niedzielę o 13:15 „Czarne Koszule” zmierzą się na wyjeździe z Escolą Varsovia. Rywal zajmuje 3 miejsce z 3 pkt. przewagi nad piątą Polonią.