Podsumowanie weekendu w CLJ (18.09-19.09)

Miniony weekend była dla MKS-u umiarkowanie udany. Na pewno dużo radości dał zespół u-18, który przywiózł pierwsze punkty z wyjazdu. Niestety dwa pozostałe zespoły, występujące w CLJ nie zdołały wygrać. Polonia u-17 zremisowała, a u-15 przegrało.

CLJ u-18: Stal Rzeszów – Polonia Warszawa 1:3 (1:0)

Do tej kolejki zasada była prosta – Polonia w CLJ u-18 gromiła na własnym boisku i przegrywała na wyjeździe. Wydawało się, że w Rzeszowie nic się pod tym względem nie zmieni. Stal prowadziła już od 11 minuty. Na szczęście w drugiej połowie „Czarne Koszule” strzeliły aż 3 bramki i przywiozły pierwsze punkty z delegacji. Gole strzelali: Franciszek  Antkiewicz (60 minuta), Łukasz Florczuk (85 minuta) i Radosław Borowski (90 minuta). Dzięki wygranej nasz zespół umocnił się na 6 miejscu.

W najbliższej kolejce ważne spotkanie dla układu tabeli. Polonia na Saharze w sobotę o 12:15 zmierzy się z Rakowem Częstochowa, który zajmuje 7 miejsce i traci 2 pkt do „Czarnych Koszul”. Pierwszy raz w tym sezonie podopiecznych Adama Chmielewskiego należy uznać za faworytów. Polonia na własnym boisku jest bezlitosna, a Raków przegrał swoje dwa wyjazdowe mecze. Spotkanie będzie transmitowane przez ŁączyNasPiłka.

CLJ u-17: Widzew Łódź – Polonia Warszawa 0:0 (0:0)

Wyjazd do Łodzi zapowiadał się na ciężki i faktycznie nie udało się Polonii wygrać. W spotkanie z Widzewem padł bezbramkowy remis.  Punkt pozwolił zbliżyć się do AP Jagiellonia Białystok, która przegrała, dzięki czemu „Czarne Koszule” tracą tylko oczko do 2 miejsca.

W tabeli panuje jednak ogromny ścisk. Nad szóstym UKS-em SMS Łódź zawodnicy Michała Libicha mają tylko 2 pkt. przewagi. Dlatego ważne, aby w sobotę poloniści pokonali na własnym boisku łodzian. Początek spotkania o 15:00. UKS świetnie zaczął rozgrywki, wygrywając dwa pierwsze mecze, potem jednak przyszły 3 porażki z rzędu.

CLJ u-15: Legia Warszawa – Polonia Warszawa 2:1 (2:1)

Faworytem derbów była Legia Warszawa. Spotkanie zaczęło się jednak od gola naszej drużyny. Polonia prowadziła już od 10 minuty. Niestety 3 minuty później rywale wyrównali, a do przerwy prowadzili 2:1. W 2 części nie padły bramki. Po porażce nasza drużyna spadła na 4 miejsce w tabeli.

W sobotę o 18:00 poloniści zmierzą się na własnym boisku z Escolą Varsovia. Rywale mają po 5 kolejkach 7 pkt., tyle co Polonia.

Źródło: własne/laczynaspilka.pl/90minut.pl

1 thought on “Podsumowanie weekendu w CLJ (18.09-19.09)

1. Jestem mile zaskoczony wynikami MKS U18. W końcu są beniaminkiem a na razie radzą sobie bardzo dobrze. Spodziewam się niedługo kryzysu, wahania formy są zrozumiałe w młodym wieku. Tym niemniej wielkie brawa !
    Czy ktoś obserwuje tych chłopaków, jest jakiś do pierwszej drużyny Polonii , nie tylko na sprzedaż do innych klubów ? Wiem, że to przykre co napisałem ale MKS z czegoś musi żyć, ważne żeby do czasu do czasu jakiś wychowanek MKS trafiał w Polonii Warszawa byłby to naturalny rozwój kariery.
    Dlatego tak ważne abyśmy grali na szczeblu centralnym. W końcu piłkarz który ma podpisać profesjonalny kontrakt nie będzie koniecznie chciał grać w 3 ligowej Polonii (choćby ją kochał) ale może pojśc do ekstraklasy czy 1 ligi bo tam potrzebują młodzieżowców a kasa jest większa. Później różnie to bywa ale każdy chce zarabiać więcej niż mniej.