Kolejna ligowa wygrana Polonii II

Trwa dobra passa Polonii II Warszawa. Dzisiaj nasz zespół wygrał 3 ligowy mecz z rzędu. Druga drużyna pokonała 4:3 Legionovię II Legionowo. Dzięki zwycięstwu rezerwy awansowały na 4 miejsce, ale Polonia II ma jeszcze jeden mecz zaległy.

Spotkanie z Legionovią II zapowiadało się na bardzo ciężkie i faktycznie o wygraną nie było łatwo. Mecz od początku był wyrównany, Polonia II grała mocno nerwowo. Nasz zespół jednak zdołał pierwszy strzelić gola, ładnie rozgrywając kontrę. Potem na 2:0 podwyższył Kacper Koterwas kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Niestety rywale tuż przed przerwą zdołali zmniejszyć stratę. Drugą część meczu rozpoczęła się znakomicie, po stałym fragmencie gry piłka dotarła do Kacpra Górskiego, który zgrał do Kacpra Wasilewskiego, a ten z ok. 11 metrów pokonał bramkarza. W następnych minutach „Czarne Koszule” dalej atakowały, ale nie potrafiły dobrze rozegrać ataków. Potem do głosu zaczęli dochodzić goście. Poloniści zaczęli gubić się w defensywie i dwubramkowe prowadzenie zamieniło się w remis 3:3. W końcówce meczu rezerwy Polonii zdołały jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Pięknym strzałem z narożnika pola karnego bramkarza pokonał Olaf Bartkiewicz. Dzięki zwycięstwu poloniści wyprzedzili w tabeli Legionovię II. Niestety nie wszyscy nasi zawodnicy mogli być w pełni zadowoleni – w pierwszej połowie z kontuzją zszedł z boiska kapitan Patryk Baran.

18.09.2021 r., Warszawa
Polonia II Warszawa – Legionovia II Legionowo 4:3 (2:1)
bramki: Maciej Czabaj 32, Kacper Koterwas 41, Kacper Wasilewski 46, Olaf Bartkiewicz 85

Polonia II: Bartosz Ziółko – Jakub Szyszkowski, Jakub Olesiński, Filip Kapela – Wojciech Korcz, Kacper Górski, Dawid Keller, Patryk Baran (24. Igor Wysocki), Kacper Koterwas – Maciej Czabaj (60. Olaf Bartkiewicz), Kacper Wasilewski (75. Bartłomiej Grzybowski)