Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Miniony weekend MKS może ocenić pozytywnie. Wygranej wreszcie doczekał się zespół u-15. W trzecim meczu trzecie zwycięstwo zaliczyła drużyna u-19. Blisko kompletu punktów był też zespół u-17, ale jego mecz ostatecznie zakończył się remisem.

Oskar Białek

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Polonia Warszawa – Jeziorak Iława 7:1 (3:0)

Na razie idzie wszystko zgodnie z planem. W trzeciej kolejce ligi makroregionalnej zespół Mateusza Dudka odniósł trzecie zwycięstwo. Poloniści bardzo szybko wyszli na prowadzenie, już w 5 minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Miszczuk, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Napastnik 10 minut później miał już 2 gole na koncie, tym razem pokonał bramkarza strzałem z dystansu. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Piotr Sonnenberg. W 55 minucie było już 4:0, po rzucie rożnym piłkę do bramki skierował Dawid Keller. W 77 minucie ponownie stały fragment gry został zamieniony na gola, tym razem jego autorem został Aleksander Gajgier. Chwilę później niespodziewanie do bramki trafili goście. Poloniści szybko zareagowali i 87 minucie było już 6:1, tym razem trafił Oskar Waszkiewicz. Pomimo wysokiego prowadzenia trener namawiał zawodników do jeszcze jednej akcji bramkowej i opłaciło się. Tuż przed końcem spotkania hat-tricka skompletował Miszczuk. Napastnik w trzech meczach zdobył już 6 bramek. Polonia mogła to spotkanie wygrać nawet dużo wyżej, ale czasami brakowało dokładności przy wykończeniu.

Co ważne w minionej kolejce punkty stracił GKS Bełchatów, który przegrał na wyjeździe 1:2 z ŁKS-em Łomża. Dzięki temu poloniści zostali samodzielnym liderem.

Niestety z powodu COVID-19 rozgrywki zostaną prawdopodobnie zawieszone.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: UKS SMS Łódź – Polonia Warszawa 3:3 (1:2)

Remis z UKS-em na wyjeździe nie jest złym wynikiem, ale poloniści znów mogą schodzić z boiska rozczarowani. W pierwszej kolejce Polonia prowadziła jeszcze w 82 minucie 5:4, by ostatecznie przegrać 5:6. W Łodzi „Czarne Koszule” znów dały sobie wbić dwie bramki w końcówce.  W 84 minucie było 3:1 dla naszej drużyny, ale wystarczyły 4 minuty, by rywal wyrównał, bardzo szybko wykorzystując czerwoną kartkę dla polonisty z 82 minuty. Tak, jak w drużynie u-19 formą strzelecką imponuje Miszczuk, tak w przypadku zespołu u-17 zwrócić uwagę należy na 16-letniego Kacpra Śmiglewskiego, który po 3 kolejkach ma 5 bramek.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Polonia Warszawa – AKS SMS Łódź 4:1 (1:1)

Wreszcie doczekaliśmy się wygranej polonistów z CLJ u-15. Polonia zagrała bardzo dobrą drugą połowę z łódzkim zespołem, co pozwoliło zdobyć 3 pkt. Początek spotkania był jednak ciężki – rywal prowadził od 9 minuty.