Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Miniony weekend był bardzo udany dla MKS-u Polonia Warszawa. Wszystkie omawiane przez nas roczniki wygrały swoje spotkanie. Powody do zadowolenia mają także w drugiej polonijnej akademii. Zespół u-18 pokonał 7:0 lidera i awansował na pierwsze miejsce rozgrywek.

Bartosz Ziółko, Kacper Koterwas, Eryk Mikołajewski

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Polonia Warszawa – Ursus Warszawa 3:1 (2:0)

Po niespodziewanej porażce z Mławianką poloniści wrócili do wygrywania. Zespół Mateusza Dudka pokonał 3:1 Ursus Warszawa i właściwie jest już pewny awansu do ligi makroregionalnej. Polonia w tej chwili ma 11 pkt. przewagi nad drugim Ursusem. Nasz zespół ma do rozgrania jeszcze 3 spotkania, a rywal 4.

W najbliższej kolejce poloniści zmierzą się na wyjeździe z SEMP-em Ursynów. Rywal zajmuje 6 miejsce i ma tylko 9 pkt na koncie, czyli o 21 pkt. mniej niż „Czarne Koszule”.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: GKS Bełchatów – MKS Polonia Warszawa 1:4 (0:2)

Zgodnie z planem zespół trenera Adama Chmielewskiego pokonał na wyjeździe 4:1 ostatni zespół ligi. Rywal jednak dzielnie bronił się przez większość pierwszej połowy, ale ostatecznie do przerwy „Czarne Koszule” prowadziły 2:0. Dzięki wygranej Polonia utrzymała się na pozycji lidera. Nasz zespół na 3 kolejki przed końcem rozgrywek ma 1 pkt. przewagi na UKS-em SMS Łódź.

W sobotę poloniści na własnym boisku zagrają ze Zniczem Pruszków. Początek spotkania o 12:15. Na wyjeździe Polonia wygrała 4:0. Rywal po 10 kolejkach zajmuje szóste miejsce z 12 pkt. straty do „Czarnych Koszul”

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Polonia Warszawa – Znicz Pruszków 3:0 (2:0)

Drugi mecz z rzędu wygrał zespół Macieja Wesołowskiego. Polonia pokonała na własnym boisku Znicz Pruszków. Dzięki 3 pkt. „Czarne Koszule” są już na 4 miejscu i nie muszą martwić się o utrzymanie.

W niedzielę młodych polonistów czeka ciężkie zadanie. „Czarne Koszule” zagrają na własnym boisku z Jagiellonią Białystok – o 12:00. Rywal zajmuje trzecie miejsce i przy 1 meczu mniej rozegranym ma 6 pkt. więcej. W Białymstoku było 3:0 dla Jagielloni.

***

Polonia Warszawa S.A

U-19 I liga mazowiecka A1: Unia Warszawa – Polonia Warszawa 7:0 (2:0)

Niespodziewanie wysoko przegrał zespół u-19. Do przerwy rywal prowadził tylko 2:0, ale w drugiej części dołożył aż 5 bramek. Po 7 kolejkach Polonia zajmuje 4 miejsce, mając 8 pkt. – tyle samo co piąta KS Wesoła.

W sobotę o 17:00 „Czarne Koszule” zagrają u siebie z ostatnią drużyną ligi – Rysiem Laski. Na wyjeździe Polonia wygrała 19:0.

***

U-18 I liga ogręgowa A2: Polonia Warszawa  – Korona Góra Kalwaria 7:0 (3:0)

Miniony tydzień był bardzo udany dla drużyny u-18. Najpierw Polonia zrewanżowała się w świetnym stylu za porażkę 1:2 w pierwszym spotkaniu i rozgromiła 7:0 lidera rozgrywek.

U-18 I liga ogręgowa A2: Polonia Warszawa  – Mazowsze Miętne 1:0 (1:0)

W następnym meczu już nasz zespół nie grał tak efektownie. Choć poloniści mierzyli się z ostatnim Mazowszem Mętne, które przegrało wszystkie spotkanie, nasi zawodnicy wygrali tylko jedną bramkę. Co jednak najważniejsze, po tym meczu Polonia została liderem.

W niedzielę „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z Perfect Soccer Academy. Rywal zajmuje 4 miejsce i traci 6 pkt. do polonistów, ale ma też jedno spotkanie mniej rozegrane. Na Saharze przeciwnik wygrał 3:2. Początek meczu o 11:00.

***

U-17 II liga okręgowa B1:

W ten weekend zespół u-17 pauzował.

W niedzielę poloniści u siebie zagrają z Błękitnymi Korytów, początek spotkania o 19:00. Na wyjeździe nasz zespół przegrał 1:2. Rywal po 6 kolejkach jest liderem z dorobkiem 15 pkt.

Źródło: własne/ laczynaspilka.pl/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl