Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Miniony weekend dla MKS-u był bardziej udany niż dwa poprzednie. Tradycyjnie wygrywał zespół u-19, ale po raz pierwszy 3 punkty zgarnął także zespół u-17. Blisko pierwszej wygranej była również drużyna u-15, jednak ostatecznie musiała zadowolić się 1 pkt.

Piotr Miszczuk

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Polonia Warszawa – Mławianka Mława 3:1 (0:0)

W minionym tygodniu najstarsi polonijni juniorzy rozegrali dwa spotkanie. Najpierw w środę zmierzyli się z Mławianką Mława. „Czarne Koszule” wygrały, ale o 3 punkty nie było łatwo. Do przerwy był bezbramkowy remis. W 50 minucie poloniści wyszli na prowadzenie, ale w 67 minucie rywal wyrównał. Przychylić szalę zwycięstwa udało się dopiero w końcówce, druga bramka dla Polonii padłą w 85 min, a trzecia w 87 min.

***

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Ursus Warszawa – Polonia Warszawa 0:1 (0:0)

W niedzielę rywal również postawił trudne warunki. Do przerwy spotkanie było dosyć wyrównane. Polonia miała delikatną przewagę, lepiej operowała piłką, ale brakowało pomysłu na sforsowanie obrony Ursusa. Druga połowa rozpoczęła się od bardzo groźnego stałego fragmentu rywali, blisko było gola  dla gospodarzy. „Czarne Koszule” wkrótce jednak dopięły swego. Po ładnej wymianie podań, z bliska bramkarza pokonał Krzysztof Koton. W samej końcówce Ursus mógł wyrównać, ale po uderzeniu z pola karnego piłka minimalnie minęła słupek naszej bramki.

W sobotę polonistów czeka znacznie prostsze zadanie. Polonia o 14:30 na Saharze zagra z SEMP-em Ursynów, czyli z jednym ze słabszych zespołów ligi. W 4 meczach SEMP zdobył 3 pkt,  wygrał 2:1 z Radomiakiem Radom.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – GKS Bełchatów 7:3 (4:2)

Po 2 remisach nareszcie się udało wygrać. Polonia na własnym boisku pokonała najsłabszą drużynę ligi – GKS Bełchatów. Spotkanie zaczęło się jednak niespodziewanie, rywal 2 minucie wyszedł na prowadzenie. Polonia w 27 minucie wyrównała, ale chwilę później nasz zespół znów przegrywał. Na szczęście do przerwy było już 4:2 dla Polonii.

W czwartej kolejce „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Rywal ma na razie 3 pkt. na koncie, o 1 mniej od Polonii. Termin meczu jeszcze nie jest  jeszcze ustalony.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Znicz Pruszków – Polonia Warszawa 2:2 (0:0)

Po 2 kolejkach obie drużyny miały 2 porażki i bardzo chciały przerwać tę serię. Obydwu zespołom to się udało, spotkanie zakończyło się remisem. Bardziej niezadowoleni z tego wyniku mogą być poloniści. Za sprawą Pawła Kosmalskiego, syna Jacka Kosmalskiego, Polonia dwa razy wchodziła na prowadzenie, ale niestety na trafienie Znicza z 81 minuty poloniści już nie odpowiedzieli.

W najbliższej kolejce Polonia zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok, w sobotę o 12:00. O pierwsze zwycięstwo w tym sezonie będzie w najbliższy weekend bardzo ciężko. Rywal po 3 meczach ma 9 pkt. na koncie.

***

Polonia Warszawa S.A

U-19 I liga mazowiecka A1: –

W ten weekend zespół u-19 pauzował.

W najbliższej kolejce „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z Rysiem Laski, w niedzielę o 16:30. Rywal przegrał 3 pierwsze spotkania i ma bilans bramkowy 2:40. Poloniści mają dobre szansę na rehabilitację po wysokiej porażce z Wisłą Płock.

***

U-18 I liga ogręgowa A2: LKS Perła Złotokłos – Polonia Warszawa 1:6

Udanie rozpoczął się ten sezon dla zespołu u-18. Poloniści rozbili Perłę Złotkołos.

W sobotę o 11:00 Polonia zagra na wyjeździe z LKS-em Mazowsze Miętne. Rywal rozegrał już 3 spotkania, ale nie zdobył ani jednego punkta.

Źródło: własne/ laczynaspilka.pl/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl