Przełamanie drugiej drużyny – wygrana z Olimpią Warszawa

Dzisiaj Polonia II miała dobrą okazję na przełamanie – grała z Olimpią Warszawa, która po 3 meczach miała 1 pkt na koncie. Na szczęście nasi zawodnicy nie zawiedli i odnieśli drugą wygraną w lidze okręgowej, pokonali 2:0 gości.

Piotr Śledziewski

Pomogli zawodnicy pierwszej drużyny – Sławomir Abramowicz, Junior Radziński, Jowin Radziński, Jakub Wyszkowski i Kacper Roguski. Rozmiary zwycięstwa powinny być wyższe, ale nasi piłkarze byli bardzo nieskuteczni.

Polonia II od początku przeważała, ale brakowało dokładności w ostatnim podaniu. Pierwszy celny strzał oddali jednak goście. Uderzenie z dystansu w 9 minucie nie sprawiło jednak żadnych problemów bo naszemu bramkarzowi. Chwilę później poloniści prowadzili. Na lewe skrzydło dobrze dograł Filip Kapela do Jowina Radzińskiego. Ten wypatrzył Ruslana Koshila, który wstrzelił piłkę w pole karne. Z bliska do pustej bramki wbił ją Piotr Śledziewski. Po golu Polonia dalej przeważała, ale nadal szwankowało zrozumienie. W 34 minucie rywal miał dobrą okazję po kontrze, ale świetnie obronił Sławomir Abramowicz. Chwilę później było 2:0. Piłkę w polu karnym otrzymał Junior Radziński. Uderzył potężnie, ale tylko w poprzeczkę. Z bliska na szczęście dobił Śledziewski. Chwilę później powinno być 3:0. Niestety Junior trafił w sytuacji s”na sam” prosto w bramkarza. Do przerwy nasz zespół prowadził 2 bramkami.

Na początku drugiej połowy „Czarne Koszule” miały kolejną okazję. Dobrze rozegrał Śledziewski, ale Rafał Wroński trafił tylko w poprzeczkę. Chwilę później znów było blisko. Tym razem Koshil trafił w słupek. W 51 minucie poloniści zmarnowali kolejna świetną okazję – tym razem dobrze obronił golkiper. Kilka minut później ponownie okazję miał Wroński, ale nie trafił z ostrego kąta. W dalszych minutach Polonia nadal dominowała. W 55 minucie z wolnego świetnie uderzył Koshil, ale paradą popisał się bramkarz. W 60 minucie rywale się otrząsnęli, kilka razy zaatakowali, ale ani razu Abramowicz nie musiał wykazywać się swoimi umiejętnościami. W 77 minucie wyśmienitą szansę na trzecią bramkę miał Śledziewski. Był sam przed bramkarzem, ale źle przyjął i strzał końcem buta trafił w bramkarza. W 81 minucie po rzucie różnym na listę strzelców powinien wpisać się Filip Pyśniak, ale z bliska głową spudłował.

23.08.2020 r., Warszawa
Polonia II Warszawa – Olimpia Warszawa 2:0 (2:0)
bramki: Piotr Śledziewski 10 i 36

Polonia II: Sławomir Abramowicz – Jakub Wyszkowski (46. Witold Prokopczyk), Damian Slyusarenko, Filip Pyśniak, Filip Kapela, Jowin  Radziński- Konrad Rowicki (80. Kacper Żakowski), Kacper Roguski – Piotr Śledziewski (80. Krystian Ambroziak), Junior Radziński (46. Rafał  Wroński), Ruslan Koshil (68. Batuhan Budak).

3 thoughts on “Przełamanie drugiej drużyny – wygrana z Olimpią Warszawa

1. Warto dodac ze na podstawie regulaminu Awansòw i spadkòw, tylko polowa tabely Ligi okregowej utrzyma sie na koniec sezonu. Jest wyjatkowo wazne wdrapanie sie co najmniej na dziewiata pozycje (teraz jest 12a), mimo ze, aby drugi zespol byl na prawde pozyteczny dla pierwszego, to powinien walczyc o awans