Czwóreczka Żakowskiego. Seniorzy MKS-u rozbili Victorię

Poloniści nie dali szans Victorii Warszawa. Nasz zespół rozgromił rywala i po tej kolejce na pewno utrzyma drugą pozycję.

Polonia prowadziła już od 2 minuty. Dośrodkowaną piłkę ładnie do bramki wolejem skierował Kacper Żakowski. Chwilę później powinno być 2:0, ale najpierw świetnie interweniował bramkarz, a potem nasz zawodnik przestrzelił. W następnych minutach poloniści marnowali kolejne okazje. W 19 minucie nareszcie udało się podwyższyć prowadzenie. Pięknie z dystansu uderzył Żakowski. Kilka minut później młody piłkarz skompletował hat-tricka, strzelając głową z bliska. W 28 minucie „Czarne Koszule” strzeliły kolejną bramkę po akcji skrzydłem. Tym razem głową bramkę zdobył Piotr Garbaczewski. W 41 minucie wreszcie przełamał się Rafał Szewczyk, który wcześniej zmarnował kilka okazji. W sytuacji sam na sam na szczęście udało się pokonać bramkarza, choć blisko było, żeby rozpaczliwie interweniujący obrońca, wybił piłkę wślizgiem. W pierwszej połowie tylko raz było niebezpiecznie pod bramką Polonii, gdy rywal ruszył z kontrą 3 na 2, ale ostatnie podanie było niecelne.

W 50 minucie czwartą bramkę powinien mieć Żakowski, ale w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza. 5 minut później Victoria mogła zdobyć bramkę honorową, na szczęście strzał z bliska dobrze wyłapał nasz golkiper. Poloniści wrócili do strzelania w 71 minucie. Oj rzucie różnym z bliska po raz drugi trafił Szewczyk. W 73 minucie czwartego gola strzelił Żakowski, nie dał szans bramkarzowi w sytuacji sam na sam. Po tej bramce więcej zaczęli atakować goście, ale wynik nie uległ już zmianie.

W zespole zagrało trzech juniorów. Poza świetnym tego dnia Żakowskim (rocznik 2001) na boisku pojawił się Piotr Marczyk (rocznik 2001) i Jakub Szymański (2002).

09.11.2019 r., Warszawa
MKS Polonia Warszawa – Victoria Warszawa 7:0 (5:0)
bramki: Kacper Żakowski 2, 19, 23 i 73; Piotr Garbaczewski 28, Rafał Szewczyk 41 i 71

MKS: Marek Reszczyński (65. Łukasz Zasłonka) – Mateusz Pławiak (65. Maciej Zakrzewski), Paweł Sałański (78. Tomasz Sieciechowicz), Maciej Jastrzębski, Tomasz Wąsak (46. Piotr Marczyk) – Piotr Garbaczewski (67. Bartłomiej Kmieć), Jakub Śliwkowski (58. Paweł Sujak), Kacper Żakowski, Jakub Szymański Ż, Jan Mater (67. Jakub Kraśkiewicz) – Rafał Szewczyk.

Sędziował: Damian Truszkowski (Warszawa)