Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

MKS znów może świętować. W ten weekend zespół U-17 pokonał na wyjeździe Escolę Varsovia, dzięki czemu na 2 kolejki przed końcem zapewnił sobie zwycięstwo w grupie A. Również Spółka miała powody do radości. Na kolejkę przed końcem wygrał swoje rozgrywki najstarszy rocznik i wiosną najpewniej zagra w Ekstralidze Mazowieckiej.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Drukarz Warszawa – Polonia Warszawa 0:3 (0:1)

Drukarz pozostawał jedyną niepokonaną przez Polonię drużyną. Po tej kolejce jest to już nieaktualne. W przedostatnim meczu Ekstraligi Mazowieckiej zespół Adama Chmielewskiego wygrał 3:0

W najbliższej kolejce Polonia pauzuje.

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – Znicz Pruszków 4:1 (1:0)

Bliski było niespodziewanej straty punktów. Wszystko zaczęło się co prawda bardzo dobrze, bo już od 6 minuty poloniści prowadzili. W 82 minucie rywale jednak wyrównali, ale na szczęście ekipa Mateusza Dudka i Maksymiliana Hołowni po raz kolejny pokazała ogromny charakter i w końcówce meczu zdemolowała Znicz. „Czarne Koszule” zdobyły bramki w 89, 94 i 96 minucie, dzięki czemu ostatecznie wysoko wygrali. Zwycięstwo okazało się bardzo ważne, bo swoje spotkanie przegrała Escola. Na 3 kolejki przed końcem Polonia ma aż 4 pkt. przewagi. Szansa na wygranie grupy jest ogromne, bo oprócz spotkania z Escolą, nasi zawodnicy zagrają z ostatnią i przedostatnią drużyną ligi.

W niedzielę o 18:00 dojdzie do hitowego starcia z Escolą. Co prawda nawet porażka nie odbierze polonistom szansy na wygranie grupy, ale nasi piłkarze na pewno będą chcieli coś udowodnić. Na K6 Escola wygrała 6:1 i Polonia zrobi wszystko, żeby zrewanżować się za tę klęskę.

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Polonia Warszawa – Olimpia Elbląg 3:2 (1:1)

Polonia odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu, choć tym razem nie przyszło ono tak łatwo. Poloniści wyszli jako pierwsi na prowadzenie, ale potem dwoma bramki odpowiedziała Olimpia. Na szczęście ostatnie słowo należało do drużyny Michała Libicha i Łukasza Mateńki. Dzięki zwycięstwu Polonia wyprzedziła Legię i awansowała na trzecią pozycję.

W najbliższy weekend Polonia nie gra, gdyż mecz tej kolejki zagrała znacznie wcześniej (wygrana 7:4 z Legią na wyjeździe)

***

U-18 Ekstraliga Mazowiecka A2: Broń Radom – Polonia Warszawa 2:2 (1:2)

Polonia po 10 minutach prowadziła 2:0, ale ostatecznie tylko zremisowała. Wygrała natomiast Mławianka, która na 2 kolejki przed końcem traci 3 pkt. W ostatniej kolejce Polonia zagra w Mławie.

***

U-16 Ekstraliga Mazowiecka B2 Junior Młodszy: Legia Warszawa – Polonia Warszawa 1:1 (0:0)

Poloniści zdobyli w środę cenny punkt na wyjeździe w derbach – z liderującą Legią.

U-16 Ekstraliga Mazowiecka B2 Junior Młodszy: Unia Warszawa – Polonia Warszawa 0:10

W sobotę „Czarne Koszule” rozbiły natomiast Unię Warszawa. Dzięki wygranej Polonia zajmuje 3 miejsce.

Polonia Warszawa S.A.

U-19 I liga okręgowa A1 Junior Starszy: Polonia Warszawa – KS Bednarska 3:0

Rywal wycofał się z rozgrywek, Polonia wygrała walkowerem.

W niedzielę Polonia zagra na wyjeździe z Coco Jambo Warszawa. Początek o 19:40. W pierwszym meczu nasz zespół wygrał 9:1.

***

U-17 I liga okręgowa B1 Junior Młodszy: GKS Świt – Polonia Warszawa 3:1 (0:0)

Nie było niespodzianki. Lider pokonał Polonię, choć do przerwy było 0:0. W efekcie strata polonistów do przedostatniego Ursusa II Warszawa wynosi już 6 pkt. W 9 kolejkach „Czarne Koszule” zdobyły tylko 4 pkt.

U-16 III liga okręgowa B2 Junior Młodszy: MKS II Piaseczno – Polonia Warszawa 4:1 (2:0)

I młodsi koledzy musieli uznać wyższość lider. Polonia przegrała z drugą drużyną MKS-u Piaseczno. Po 9 kolejkach „Czarne Koszule” z 12 pkt. zajmują 4 miejsce.

W najbliższej kolejce poloniści na wyjeździe zagrają z Błękitnymi Korytów. Na K6 Polonia wygrała 4:2. Początek spotkania w niedzielę o 11:30. Rywal zajmuje ostatnie miejsce. Przeciwnik zdobył tylko 3 pkt. w 10 meczach.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl/ mzpn.pl