Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Kolejny udany tydzień dla MKS-u. Poza zespołem u-15, wszystkie starsze roczniki wygrały swoje mecze. Dodatkowo Polonia został liderem CLJ u-17. Powody do zadowolenia mają także w spółce, zwycięstwa zaliczyła zespoły A1 i B2.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Polonia Warszawa – Ursus Warszawa 2:1 (1:1)

Ósmy mecz i siódme zwycięstwo Polonii. Nasz zespół prowadził już od 10 minuty, po bramce niezawodnego Wiktora Niewiarowskiego. 8 minut później niestety było już 1:1. W drugiej połowie na szczęście udało się „Czarnym Koszulom” przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zwycięską bramkę strzelił w 56 minucie Maciej Czabaj.

Świetnie ułożył się mecz Wisły Płock, która zremisowała z Drukarzem 1:1. W efekcie Polonia ma 7 pkt. przewagi nad obydwoma zespołami. W najbliższej kolejce Polonia zagra na wyjeździe z Legionovią. Rywal po 7 meczach ma na koncie 7 pkt. W pierwszym spotkaniu nasz zespół wygrał 4:0. Początek w sobotę o 10:00.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Ursus Warszawa – Polonia Warszawa 0:2 (0:0)

Dalej w świetnej formie jest zespół u-17. Tym razem poloniści na wyjeździe pokonali Ursus Warszawa. Rywal może mieć do siebie sporo pretensji, bo zmarnował dwa rzuty karne, w obu przypadkach nie trafiając w bramkę.

Po raz kolejny punkty straciła Escola, remisując u siebie 0:0 z UKS-em SMS Łódź. Dzięki temu po 8 kolejkach Polonia jest liderem z 1 pkt. przewagi. Najbliższy mecz Polonia rozegra dopiero 16 października. Na bocznym boisku „Czarne Koszule” zagrają z Legią, o 15:00. W pierwszym spotkaniu było 4:2 dla naszego zespołu. Legia traci do Polonii 7 pkt.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 1:4 (0:1)

Nie udało się polonistom zatrzymać lidera. Jagiellonia w 8 meczu odniosła 8 zwycięstwo. Nie pomógł fakt, że nasz zespół od 51 minuty grał w 10.

W efekcie strata do trzeciej Escoli wynosi już aż 8 pkt. Przewaga nad strefą spadkową wciąż jednak jest komfortowa i wynosi 6 pkt. W najbliższej kolejce o wygraną nie powinno być trudno. Na bocznym boisku poloniści zmierzą się z Talentem Białystok. Rywal po 8 meczach ma 1 pkt. na koncie.

***

U-18 Ekstraliga Mazowiecka A2: Kosa Konstancin – Polonia Warszawa 0:6 (0:2)

Polonia nie miała problemu z ostatnią drużyną ligi i utrzymała pierwsze miejsce.

***

U-16 Ekstraliga Mazowiecka B2 Junior Młodszy: Polonia Warszawa – Legionovia 3:1

Nie było tak wysokiej wygranej, jak na wyjeździe, ale Polonia dopisała sobie kolejne 3 punkty.

Polonia Warszawa S.A.

U-19 I liga okręgowa A1 Junior Starszy: Agape Białołęka – Polonia Warszawa 1:4 (1:3)

Cenne zwycięstwo najstarszego rocznika spółki. Polonia gładko pokonała Agape Białołęka i dotrzymuje kroku pierwszemu Świtowi.

W najbliższej kolejce Polonia pauzuje.

U-17 I liga okręgowa B1 Junior Młodszy: Polonia Warszawa – SF Warszawa 3:3 (1:0)

U-17 I liga okręgowa B1 Junior Młodszy: Polonia Warszawa – KS Raszyn 0:4 (0:2)

Niestety zespół u-17 na razie bardzo słabo sobie radzi. W środę Polonia tylko zremisowała z SF Warszawa, a w sobotę wysoko przegrała z KS-em Raszyn.

Najbliższy mecz dopiero 19 października. Polonia zagra na wyjeździe z SF Warszawa, początek o 10:00. Nasz zespół zajmuje ostatnie miejsce, SF Warszawa plasuje się na przedostatniej lokalizacji z 4 pkt. więcej i dwoma meczami mniej rozegranymi.

U-16 III liga okręgowa B2 Junior Młodszy: Polonia Warszawa – Rządza Załubice 13:1 (7:0)

Polonia rozgromiła Rządze Załubice, dla której to dopiero druga porażka w sezonie.

Po 5 meczach Polonia ma 6 pkt na koncie i zajmuje 5 miejsce. W najbliższej kolejce nasz zespół zagra na wyjeździe z Gwardią. Rywal po 5 spotkaniach ma 15 punktów. Początek w sobotę o 12:00.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl/ mzpn.pl