Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

W ten weekend rozpoczęły rozgrywki niektóre roczniki MKS-u. Podsumowanie ich występów w rozwinięciu.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka: Polonia Warszawa – Znicz Pruszków 5:0 (1:0)

Wyśmienicie rozpoczęły się rozgrywki Ekstraligi. Poloniści rozbili jednego z najpoważniejszych rywali do awansu. „Czarne Koszule” wyszły na prowadzenie już w 10 minucie. Proponowany latem pierwszej drużynie Wiktor Niewiarowski ograł kilku rywali i pokonał bramkarza w sytuacji na sam. Skrzydłowy zdecydowanie wyróżniał się. Rywale nie byli w stanie go zatrzymać, w drugiej połowie dołożył jeszcze dwa trafienia i skończył spotkanie z hat-trickiem, a spokojnie mógł dołożyć jeszcze dwa gole. Dużo pomogła Polonii też czerwona kartka dla rywala w 71 minucie, po niej nasz zespół strzelił 3 z 5 bramek. Zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone, Polonia była lepsza.

W najbliższej kolejce Polonia w niedzielę zagra na wyjeździe z Ursusem Warszawa. Początek spotkania o 13:00. Nasz zespół będzie faworytem

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – Ursus Warszawa 3:2 (2:2)

Ciężkie warunki postawił polonistom Ursus. Rywal prowadził już od 1 minuty, ale w 5 minucie było już 1:1. 10 minut później nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Niestety jeszcze w pierwszej części goście wyrównali. Druga połowa zaczęła się świetnie dla „Czarnych Koszul”, które w 47 minucie wyszły na prowadzenie. Ursus od tego czasu mocno naciskał, ale koniec końców udało się polonistom zgarnąć 3 pkt.

W drugiej kolejce Polonia zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. W pierwszej kolejce rywal zremisował 2:2 ze Zniczem Pruszków. Początek spotkania w sobotę o 14:00.

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa 3:0

Słabo sezon rozpoczął zespół, występujący w CLJ u-15. Już po 5 minutach Jagiellonia prowadziła, a w 35 minucie było 2:0 dla rywali.

W drugiej kolejce Polonia ponownie zagra w Białymstoku. W sobotę o 12:00 nasz zespół zmierzy się z AP Talent Białystok. W pierwszej kolejce rywal na wyjeździe został rozbity przez Legię, która wygrała aż 12:0.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl