Remis zamiast zwycięstwa w dzień dziecka

W meczu 30 kolejki Polonia podejmowała na własnym boisku drużynę Znicza Biała Piska. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, w drugiej przewagę mieli goście i finalnie drużyny podzieliły się punktami.

Od pierwszych minut spotkania większą inicjatywą wykazywali się poloniści. W 4 minucie dogodną pozycję do strzału sprzed pola karnego wypracował sobie Marcin Kluska, ale jego uderzenie zostało zablokowane i piłka wyszła na rzut rożny. Dwie minuty później groźnie główkował Mateusz Małek, którego strzał bramkarz gości również sparował rzut rożny. Chwilę później groźnie kontrowali goście, ale skutecznie interweniował Jan Balawejder. W 21 minucie Polonia wyszła na prowadzenie. Znakomitym podaniem ze środka pola popisał się Kluska. Do piłki w polu karnym dopadł Cezary Sauczek i wyłożył futbolówkę w okolicy piątego metra Krystianowi Pieczarze, który silnym strzałem pokonał bramkarza Znicza. W 26 minucie było już 2:0. Świetnym rajdem przez niemal połowę boiska popisał się Piotr Maślanka, dograł do wychodzącego sam na sam Sauczka, który sprytną podcinką nad bramkarzem podwyższył wynik spotkania. W 35 minucie wreszcie odważniej ruszyli gracze z Białej Piskiej, ale dośrodkowania z lewego skrzydła piłka została wybita na rzut rożny przez Sebastiana Olczaka. Chwilę później szybką kombinacyjną akcję przeprowadzili poloniści. Szybkie podania pomiędzy Pieczarą, Maślanką, Kacprem Wasilewskim i Sauczkiem wyprowadziły tego ostatniego do okazji sam na sam, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. W 44 minucie zakotłowało się pod bramką Polonii, na szczęście żaden z graczy gości nie dopadł do dobrze dogranej piłki z rzutu wolnego i obrońcy wyjaśnili sytuację.

Cezary Sauczek

Druga połowa rozpoczęła się od bramki kontaktowej dla gości. W 49 minucie strzałem w okienko z okolicy szesnastego metra popisał się napastnik Znicza, nie dając żadnych szans na obronę Balawejderowi. W 52 minucie było już 2:2 po bramce bezpośrednio z rzutu rożnego. Parabola lotu piłki zaskoczyła naszego bramkarza i futbolówka wpadła mu za kołnierz. Po dwóch szybkich ciosach polonistom ciężko było się otrząsnąć i pierwszy groźny strzał w drugiej połowie oddali dopiero w okolicach 60 minuty, ale Pieczara przestrzelił z dystansu. Tempo spotkania zdecydowanie spadło, a żadna ze stron nie stworzyła sytuacji wartej odnotowania. Dopiero w 85 minucie Polonia miała wreszcie szansę. Mocno zagrana piłka z lewego skrzydła przez Maślankę trafiła w słupek. Chwilę później z drugiej strony pola karnego płasko strzelał Wiktor Babiński, ale bramkarz Znicza obronił. W doliczonym czasie gry próbował jeszcze uderzać głową Pieczara, jednak dośrodkowanie było za wysokie i strzał okazał się niecelny.

01.06.2019 – Warszawa
Polonia Warszawa – Znicz Biała Piska 2:2 (2:0)
bramki: Krystian Pieczara 21, Cezary Sauczek 26

Polonia: Jan Balawejder – Arkadiusz Zajączkowski, Sebastian Olczak, Przemysław Szabat (46. Adrian Sołoducha Ż), Piotr Maślanka – Mateusz Małek (89. Krystian Przyborowski), Sebastian Kobiera, Kacper Wasilewski (82. Wiktor Babiński), Marcin Kluska, Cezary Sauczek – Krystian Pieczara Ż.

Author: Luk

9 thoughts on “Remis zamiast zwycięstwa w dzień dziecka

1. Djurdevicz powinien obejrzeć dzisiejszy mecz, a nie ze środy. Wtedy pewnie Sauczka i Pieczary by nie zanotował w swym kajecie.
    Janek nie może się przyglądać, jak mu piłka frunie przed nosem. To abecadło bramkarza.
    Dziś zobaczyliśmy co dla tej drużyny znaczy Bartek Wiśniewski.

1. W jakim sensie niewygodny? Nigdy się nie rozpisywaliśmy specjalnie o sponsorach i partnerach, dlaczego teraz mielibyśmy?

2. Sprawa jest najważniejsza w tym tygodniu. Nie rozumiem do czego pijesz ?
    Z satysfakcją trzeba podkreślić, że prezydent i rada miasta dostrzegła, że w Warszawie istnieje najstarszy klub naszego miasta i że środowisko wokół niego potrzebuje wsparcia i pomocy. Na równi z innymi miejskimi, że tak enigmatycznie napiszę inicjatywami.

1. Mamy po prostu ograniczone moce przerobowe, a w związku z tym, że był news 31 maja, nie dodawaliśmy kolejnego, bo nie mamy żadnych informacji poza tymi na oficjalnej stronie. Niemniej chyba faktycznie należy wyróżnić nowych partnerów, więc już jest news dodany.