Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Ostatni weekend nie był udany dla akademii MKS-u Polonii Warszawa. Obie drużyny z CLJ, grające ostatni raz w tym sezonie na własnym boisku, przegrały.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka:

W tej kolejce Polonia pauzowała. Swoje spotkanie poloniści zagrają 1 czerwca, na wyjeździe z Unią Warszawa. Rywal zajmuje 3 miejsce z 13 pkt. po 7 spotkaniach. Początek spotkania o 11:00. W pierwszym meczu było 4:1 dla naszej drużyny.

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – AKS SMS Łódź 1:4

Trwa kryzys Polonii w CLJ u-17 – czwarty mecz z kolei bez wygranej i zarazem druga porażka z rzędu. W efekcie „Czarne Koszule” spadły na trzecie miejsce. Spotkanie dla naszego zespołu układało się źle od samego początku, po 23 minutach było już 0:2, a na przerwę poloniści schodzili, przegrywając o:3.

W ostatnim spotkaniu Polonia zagra na wyjeździe w niedzielę o 16:00 z Ursusem Warszawa. Rywal zajmuje przedostatnie miejsce i traci 2 pkt. do szóstego AKS-u (szóste miejsce to ostatnie dające utrzymanie). W pierwszym meczu poloniści wygrali 4:0.

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Polonia Warszawa – Legia Warszawa 1:2

Polonia poniosła drugą porażkę z rzędu. Nasz zespół przegrywał już od 9 minuty, ale do przerwy był remis. W 66 minucie Legia zdobyła jednak bramkę zwycięską. Po tej kolejce Polonia zajmuje 5 miejsce.

W ostatnim meczu „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z UKS-em SMS Łódź, który ma tyle samo punktów, co Legia. W pierwszym spotkaniu było 0:0. Początek 1 czerwca o 13:00.

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1 Polonia Warszawa – Agape Białołęka 2:4

Niestety nie udało się polonistom zrewanżować liderowi. Nasz zespół przegrał na własnym boisku, więc nadal zajmuje 3 miejsce (w grupie 5 drużyn). Polonia pierwsza strzeliła bramkę, ale na przerwę schodziła, przegrywając 1:2.

W najbliższej kolejce Polonia zagra z drugim Mazurem Radzymin, który ma 3 punkty więcej przy 1 spotkaniu rozegranym mniej. W pierwszym meczu było 5:3 dla Mazura. Początek spotkania w niedzielę o 17:00.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl